Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is "duci" a lányom?

Szerintetek is "duci" a lányom?

Figyelt kérdés
Ma voltunk 3 hónapos státuszon és 7200 gramm 64 cm. Született 4500 grammal és 54 cm-rel. Este és éjszaka tápszert kell kapjon,de ez összesen 300 ml,vagy annyi se. Napközben szopizik és egyszer pótlást kap utána,60 ml-t. A védőnő szerint ne adjak tápszert,mert az nyomja így meg a súlyát... Ha nem adok,éhes marad,az jobb lenne? A fiam 3900 grammal született és 3 hósan 7300 gr és 65.5 cm volt... Akkor más volt a védőnő és senki nem szólt rá semmit,sőt! Mindig meg voltunk dícsérve,hogy milyen szépen fejlődik. Igaz,ő kizárólag anyatejes volt. Már lassan félek elmondani,hogy mennyi tápot kap a lányom,mert mindig csak a szoptatást sulykolják,hogy próbáljam így,úgy,amúgy,de bevallom őszintén,hogy egy 3 éves mellett se időm,se energiám még a melleimet is fejni. Iszom a szoptatós teát,de változatlanul elfogy estére minden tejem. Egyébként semmi bajom a szoptatással,sőt szeretek szoptatni,de nem fogom gyötörni magam minden áron. Akkora baj ez?
2015. márc. 6. 22:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Az én kislányom jó kis husis baba volt, ő 3 hónaposan 66 centi és kereken 6 kiló volt. :)

Igazából ő sokáig kicsit husisabb volt, szerette nagyon a kis pocakját. :) Most 4 éves, mostanra tűnt el a pocak, most már inkább nyurga, 102 centi és 14,5 kiló.

2015. márc. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam május 13 született 3500g 60cm.

Augusztus 13 (3 hónaposan) 7650g és 68 cm volt.


Most jelenleg(10 hónapos) 11,5kg 79-80cm lelassult a gyarapodás,

Ne aggódj lelassul a gyarapodás idővel.

Nekem is azt mondják, hogy ne adjak neki éjjel enni már, de nem tudok mit tenni felkel és ordít.. hiába adunk neki inni...nem hagyja abba.

2015. márc. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A babák méreteit percentilis táblázathoz kell viszonytani, nem a szomszéd gyerekhez. Pl. fél éves korára a születési súly duplája a normális, így nem mindegy, hogy valaki 3 kilóval születik vagy 4,5-lel. Annál a dokinál, akinél voltam gyerekkörzet gyakon, volt a gépén percentlis táblázat, szerintem ez minden gyerekdokinál így van. Ott szépen beírogatja, hogy mennyivel született, meg a havi mérések eredményit, és szépen kirajzol egy görbét. Ha arra passzol, akkor nincs gond.
2015. márc. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
hűű az én fiam 7 hónaposan volt ennyi, és neki voltak hurkái a combján is mellé. így hogy nem látjuk nehéz megítélni, de tény hogy az átlaghoz képest azért jóval nagyobb a súlya.
2015. márc. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia! Kizarolagos anyatejes fiam 3 honaposan 7500gr volt es 63 cm

most 5 honaposan 9200 gr es 67 cm. :)


3190gr szuletett. Majd lelassulnak. Ilyen alkatok :)

2015. márc. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

[link]

Itt egy kép róla. Láthatjátok,hogy abszolút nem hurkás,az az egy is azért van a jobb combján,mert rossz a jobb kis lába,emiatt kell kengyelt is hordania,de ahogy telnek a napok egyre kevésbé látszik. Elhiszem,hogy valakinek 7 kg 1 évesen a gyereke,az enyém 10 volt és ő is hasonló ütemben gyarapodott,sőt,volt olyan is,hogy havi 1.5 kilót hízott. Tudok erről a táblázatról,de ott normális súlyhoz van viszonyítva,ő pedig ahogy írtam is,már eleve 4.5 kilóval jött a világra. Köszi a válaszokat !

2015. márc. 7. 13:02
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

azért vékonynak nem mondanám kép alapján se :D

jó kis husi baba, majd lemozogja...

2015. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen gyorsan fejlődött a középső fiam, aztán lelassult, 1 éves korára 11kg lett.
2015. márc. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát de, hurkás. :D
2015. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ekem is kislányom van, ő 2780g 46 cmm volt amikor született. Most 3 hónapos és 6 kg volt múlt héten. Nekem nem mondtak semmi rosszat, igaz ő viszonylag kicsi volt az elején.58 cm volt Február 18-án.
2015. márc. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!