Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány órát alszik éjszaka...

Hány órát alszik éjszaka összesen 7 hónap körüli kisbabátok? Mikor alszik el este és kel fel reggel?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Enyém 10 fél 11 körül alszik el alszi 5 óráig akkor felébred kajálni (tápszer) és aztán alszik 9 vagy 10 óráig. Tiéd mennyit alszik?
2010. febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én 7,5 hónapos lányom este 9-től reggel 8-9-ig alszik.Bár éppen most jön egy foga és néha néha felsír szegénykém éjszakánként is...
2010. febr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez változó, mostanában nyűgös. Jó esetben 8-1/2 9 fele elalszik és reggel valamikor 7 körül kel. Persze vannak napok amikor később tud csak elaludni és korábban ébred.
2010. febr. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 8 hónapos lesz, fél 9 - 9 körül fektetem le, de 6 kor már ébreszti a családot. Közben pedig egyszer ébred fel, egy kis tea, simi alszik tovább. (Ezt az egyet is az aludj jól gyermekemnek köszönhetem, korábban 3-4 alkalommal is megébredt...)
2010. febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor remélem nem gond, ha nem alszik 12 órákat. Általában fél 9 kor alszik el, és éjszaka elég sokszor megébred, de vissza is alszik. 5-6 óra körül már elég éber, de többnyire 7, fél 8-ig visszaalszik. Rendszerint a cumi miatt ébred gyakran fel, mert kiesik a szájából. Mit javasoltok, hogy tudnám arra szoktatni, hogy ne ébredjen fel a cumi miatt? Le lehet szoktatni róla? Köszi.
2010. febr. 15. 09:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Cumis kérdés, na én nagy szakértője vagyok.

Én az éjszakai etetést húztam el a cumival. Leszokott az éjszakai evésről. Aztán hajnalban már éberkedett, kérte a cumit, de nem ébredt fel. Innentől ment az ugrálás a cumi visszaadás miatt.

Aztán kicsi lányom mindig előbb és előbb kezdte, már éjfél, fél egykor. És volt, hogy 2,5 órán keresztül 1-2-3-5 percenként keltem, volt, hogy le sem ért a fejem a párnára. És hónapok óta ez ment.

Míg idén febr. 6-án reggel elvettem tőle a cumit. Keservesen sírt 1 órán át velem együtt. Csak kérdeztem, hogy vajon jól csinálom-e, segítsen már valaki. Aztán következő alvás előtt fél órát sírt, ma meg már odáig jutottunk egyáltalán nem sír, néha nyöszörög 1-1 du. elalvás előtt, de éjszaka tudok pihenni reggel 6.30-ig. Egyáltalán az első éjszaka óta nem kérte a cumit, fél nap alatt megtanulta, hogy nincs cumi. Nem éberkedik és nem ébred fel. És így nappal én is türelmesebb vagyok. Ja, nappal sincs cumi, így megúsztam azt a hisztit hogy később el kell tőle venni a cumit.

Hamar megtanulják ám az új szokást, olyan ügyesek. Kicsit ringatom a popsiját, simogatom a buksiját, ha nehezebben megy az elalvás. Megnyugszik, szól a babazene. De ha nagyon fáradt 1-2 perc alatt el is alszik, semmi hiszti nélkül.

Örülök, hogy meg tudtam hozni ezt a döntést, már hónapok óta gondolkodtam rajta.

Sok sikert!

Beus

2010. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szóval nem okoz náluk nagy törést, ha elvesszük a cumit? Nem korai egy 7 hónapos gyereket leszoktatni róla? (Amúgy jó érzés, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, és jó hallani hogy neked sikerült. Én is meg fogom próbálni. Köszi. :)
2010. febr. 16. 08:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 6 hónapos korában vettem el tőle a cumit, ez nincs korhoz kötve, de tény szerintem legalábbis, mikor nagyobb 1-1,5 éves, akkor jobban érvényt tud szerezni az akaratának, hisztizik, tombol. Ilyen picinek még nem sok mindent tud tenni, csak sírni. Szerintem az én lányom már nem is tudja mi az a cumi. Olyan ügyesen alszik nélküle, már egyáltalán nem keresi elalváskor és nappal sem.

Azóta is átalussza az éjszakát 1-2x átmegyek hozzá, ha nyöszörög, de ha nem mennék sem lenne baj, ilyenkor azért megringatom icipicit a popóját, megvárom míg nem mocorog már és megyek aludni. Ha egyáltalán nem nyöszörög én éjjel még mindig nagyon éber vagyok, azért átmegyek megnézem, hogy nem bújt-e be a takaró alá, nem lóg-e ki a keze a kiságyból, nehogy elakadjon.

5.30, 6.30, 7.30, 8.00-ás keléseink vannak, de ma pl. 6-kor éberkedett, felsírt, visszaaludt, majd 9.15-kor kelt és én is tudtam pihenni.

Szóval nekünk csak jót tett a cumi elvétele.

Sok sikert hozzá, ha megpróbálod, aztán ha gondolod írd meg mi lett, akár priviben is.

2010. febr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Hát.. még mindig kellően bizonytalan vagyok a cumit illetően. Már kiírtam egy cumis kérdést is, és elég vegyes válaszok érkeztek. Van aki azt mondja, hogy kicsi még ahhoz, hogy elvegyem a cumit, és őszintén szólva nincs szívem hozzá. A foga i9s jön, nem akarom, hogy még jobban szenvedjen. Azért köszi a válaszokat megfontolom, hogy mi legyen.

Aki elvette a babájától a cumit az leírná nekem részletesebben, hogy hogy csinálta, és hogy viselte a gyerek? Köszi.

2010. febr. 18. 10:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Mikor tétlenkedtem 1-2 hónapja én is kiírtam a kérdést, hogy elvegyem a cumit, vagy ne? Vegyes válaszok jöttek és csak azért nem vettem el, mert valaki azt írta a fogzásnál jól jön majd. Így maradt a cumi. De sajna nem lehetett bírni az éjszakázást hónapok óta.

A fogzástól én is félek, de amelyik babának egyáltalán nem volt soha cumija, annak is kinőtt a foga valahogy.

Meglátjuk.

Sok sikert kívánok és erőt!

2010. febr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!