Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák, megszokott az...

Kedves Anyukák, megszokott az egy 6 hónapos babánál, ha nem sír, hanem élesen sikít/visít?

Figyelt kérdés
A felső szomszédom kisfiáról van szó, akit naponta minimum kétszer visz az anyukája sétálni olyankor, mikor reggel és délután itthon vagyok. Ilyenkor a lépcsőházban kivétel nélkül minden alkalommal perceken át hallható az éktelen sikítás. Nem sír a baba, nem is hisztizik, hanem olyan éles hangon visít, mintha valaki fojtogatná vagy bántaná. Amikor a lakásban vannak, akkor szerencsére alig hallok belőle valamit, de ha fülelek, akkor sokszor ilyenkor is ki tudom venni, hogy ugyanígy visít. Félre ne értsétek a kérdést, nem akarok nekik szólni emiatt, nem azért kérdezem, mert zavar. A kérdésem puszta kíváncsiság, mert még nincs gyerekünk, de szeretnénk hamarosan mi is, és nagyon furcsának találom ezt a hangot, amit a baba kiad magából. Már azon is gondolkoztam, hogy esetleg beteg lehet, vagy ebben a korban ez a babáknál normális? Más kisbabás ismerőseimnél ezt nem vettem észre.

2015. márc. 9. 15:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

*habár kitudja lehet kevés babával találkoztam eddig, elvégre nem vagyok gondozónő


de voltam bébiszitter is, gyerekeim is vannak és bnők is rámbízták sokszor


volt hogy még a szülők is meglepődtek, fogfájós éjszakáknál, hogy nekik nem alszik el így, hogy csináltam..

2015. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

De imádom, amikor valaki ilyen okos.

Nekem a beszélő gyerekem is visítva sírt. Pontosan láttam mi baja, tehát amikor nem volt fájdalma, akkor is így visított (ha mondjuk nem kapta meg a plüsscicáját...). De gondolom én is a hülye anya kategória vagyok, aki nem érti a saját gyerekét, viszont más - vadidegen - sokkal jobban ért hozzá. :) Na hagyjuk.


Amúgy szerinted sokan tényleg beletojnak abba, hogy visít a gyerek? Mert én épp az ellenkezőjét látom! Azt hogy megtesznek ilyenkor mindent (többek között nyomják az egyszerűnek titulált espumisant is, ami amúgy kakit sem ér), és próbálják kitalálni mi lehet a gond, és segíteni a gyereknek.

Látszik nincs túl nagy tapasztalatod. De olvass csak könyveket, abban minden le van írva, és minden gyerekre ugyanúgy egyformán ez vonatkozik. Kivételek nincsenek! :D

2015. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem van baba, aki eleve visító hanggal születik, neki az a "természetes".

Amelyik baba persze csak nyöszörgős, és bizonyos helyzetekben mégis sikít, ott értem, hogy az valami fájdalmat feltételez.

2015. márc. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
12, 6 hónapos babáról szólt a kérdés..
2015. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A legtöbb baba pedig 6 hós korára már bőven nem hasfájós. Ha hasfájós, akkor az nem normális.
2015. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Húúú, tudom, hogy 6 hónapos babáról van szó, de nekem 2-4-6 hónaposan és később is visított, mert konkrétan így született. Ő nem tudott soha sírni, hanem sikított, akármilyen baja volt, és ez később is megmaradt.

Értelmezd, ahogy olvasod.

2015. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor megnyugodtam, hogy van ilyen, és acélozom az idegeimet, hogyha én is így járnék! :)
2015. márc. 10. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!