Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 8 hónapos...

Normális, hogy 8 hónapos kisfiam éjjel is felkel enni?

Figyelt kérdés
8 körül vacsorázik tápszert, majd 2-3óra között felébred és enni kér. Mindennel próbáltam már "kicselezni", de a végén meg kell etetnem. 180 ml tápszert szokott olyankor kapni, aztán reggel 8-kor reggelizik. Fél 8 felé ébred általában.

2015. ápr. 1. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Unokaöcsém csinálta ezt másfél évig. Aztán egyik napról a másikra, már nem kelt éjjel enni. De addig igényelte, és sógornőm ott is hiába próbálkozott bármiféle praktikával (pl. csak vizet adott neki, de akkor hiszti lett belőle).

Szerintem ez átmeneti állapot, nem sokára le fog róla szokni.

Majd lehet könnyebb lesz, ha vacsorára is valami szilárdabbat eszik (esetleg próbálkozhatnál tejpéppel, hátha az jobban eltelíteni, de ez sem jön be minden gyereknél).

2015. ápr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-) Erre már én is gondoltam.
2015. ápr. 1. 14:38
 3/8 anonim ***** válasza:

normális vagy sem, ha éhes akkor kelni fog!


egyébként ha éjjel éhes akkor nem kicselezni kell hanem az esti adagját növelni. pl. bevezetni plusz egy étkezést. nem tudom hogy van a napirendetek, de tegyük fel 4kor uzsonnázik, akkor adhatnál neki 7kor rendes szilárd vacsit, azt amit ebédre is, de legyen szénhidrátdús, pl. krumplis, tésztás étel. aztán fürdés és ugyanúgy 8kor vacsora

2015. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Meggondolandó. :)

4-5 között uzsonnázik, tejpépet vagy gyümölcsöt eszik. 6-7 óra között elmajszolgat egy kiflit vagy néhány babapiskótát, de ezekből igazából édeskevés jut a pocakjába. Aztán fél 8 és 8 között 210 ml tápit eszik.

2015. ápr. 1. 14:53
 5/8 anonim ***** válasza:

akkor végülis jó a napirend csak a mennyiség nagyon gyér :D

pl. gyümölcsöt nem kéne uzsira adni, az a 10órai :) gyümölcs hamar átfut rajta (víz+cukor), ebéd előtt 1,5 órával tökéletes, de délután mikor már eleve nem eszik nehezebb kaját, nem jó.ekkor legyen a tejpép (az meg este, vacsira nem jó mert szomjas lesz utána, akkor meg azért kel)

a keksz idejében pedig jöhetne a vacsi, fini főzelék krumplival/rizzsel/tésztával dúsítva.

és persze a tápszer maradjon elalvás előtt :)


holnap írd meg mi volt az éjjel :)

2015. ápr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Uzsira tejpépet evett gyümivel, aztán fél 7 körül 7 gabonás gabonapépet és fél 9-kor Jó éjt! tápszerből 210 ml-t. 5-kor kelt enni. :D

Szóval nem variálok, sok értelme nincs. De azért köszönöm a tippeket! :)

2015. ápr. 2. 09:14
 7/8 anonim ***** válasza:
az én fiam 7 hónapos lesz és legalább kétszer felkel enni éjjel!én is próbáltam mindent,de enni akar!általában este 7 és 9 óra körül eszik tápszert 210 ml-t és éjfél-1 óra körül kel...rá 3-4 órára megint!
2015. ápr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 8 hónapos, ilyenkor a tápszer már kevés! Vacsi: tejpép kis gyümölccsel (220g tejpép, 30g őszibarack, bébiétel) este 8 körül, aztán még 200 tápi este 11:50-kor és a hangját se hallom reggel 9-10-ig! Én keltem fel!
2015. ápr. 4. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!