Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyire öltöztetitek "ki"...

Ti mennyire öltöztetitek "ki" otthon 10-11 hónapos babátokat?

Figyelt kérdés

Egyik ismerős anyuka azt mondta neki otthon is mindig farmerban meg szép kis felsőben/bodyban volt a gyerek ennyi idősen, mert bárki jön váratlanul akkor is "csinos" legyen a gyerek. Én sem öltöztetem agyon foltos ruhába, de pl body és kényelmes melegítőnaci van rakta, amiben nyugiban mászhat, járkálhat. Hozzáteszem, tökre bírom az említett ismerősöm, nem leszólni akarom, csak ő más típus :)

Ti melyik típus vagytok?


2015. ápr. 2. 12:18
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy offolok, de melcsinaci? Komolyan?


Én otthonra melegítőt adok rá, meg egy pamutfelsőt, alatta body.

Annak a híve vagyok, hogy ha elmegyünk, akkor legalább egy rendes nadrágot adok rá, nem ugyanabban viszem mindenhová, amiben otthon mászkál (kivéve játszótér, mert oda jó bármi).


A farmer szerintem sem "szép" ruha, és még csak nem is kényelmes - bár fajtája válogatja, van puha és bő fazon, ami elmegy. Az ilyesmi nálunk a "boltba menős" kategória. Otthon melegítő, kényelmes ruha, alkalomra pedig megint más, amit hétköznapokon nem adok rá.

2015. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
18%
A gyerekek itthon is utcai ruhaban vannak, nincsenek kulon jatszos ruhaik.Ez persze nem azt jelenti,hogy csak farmerben vannak, hordanak melegitot is, de olyat amit utcan is nyugodt szivvel rajuk adhatok. Ha valami foltos vagy bolyhos egyaltalan nem adom rajuk.A nagy 9 eves, a kicsi 4 honapos.
2015. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
A farmer nem elegáns ruhadarab, hanem hétköznapi viselet. Mi, felnőttek abban megyünk sétálni, vagy bevásárolni, de pl. az irodai munkánkhoz már nem vesszük fel, kiöltözésnek pedig semmiképp nem nevezném. Csecsemőre soha nem adtam. Pici korában bodyban és rugdalózóban volt itthon a lányunk. Szép volt mind és mindig tiszta volt. Később bodyban és melegítőnadrágban, vagy rövidnadrágban volt itthon.
2015. ápr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

Na, most felmerült a válaszaitok alapján egy kérdés bennem. Ha szerintetek a farmer gány és játszós ruhadarab, akkor pl. ha meglátogattok egy ismerőst, vagy ismerős családdal kimentek a margitszigetre, mit adtok rá? Öltönynadrágot? :-D

Nyilván nem keresztelőre meg esküvőre való darab a farmer, de utcára szerintem teljesen ok, a felnőttek többsége is abban van.

Otthonra baromira kényelmetlen nekem is, nem tudnám a picire ráadni. Itthon mi is szabadidőgatyában vagy cicanadrágban vagyunk (cicanaci nyilván csak rajtam, apán nem :-D). Az is lehet normális, ha nem kinyúlt, meg foltos/koszos.


ja és mi az a melcsinadrág??

2015. ápr. 2. 13:09
 15/44 anonim ***** válasza:
38%

Annyira nem nézem, hogy itthon mi van rajta, néha színben sem passzol, mert épp úgy van tiszta/szennyes. Kényelem és hőmérséklet alapján öltöztetem. De ha öltöztetés után fél órával megtörli a száját a ruha ujjával és foltos lesz, de nem nedvesedik át, akkor rajta marad.


Sőt, nekem olyan miatt szóltak be, hogy tejóég, kislány és zöld/kék van rajta. Hávazz, zöldeskék a szeme, jól áll neki, nem színkódolom a gyereket. Majd kamaszkorában (vagy lehet, hogy már korábban) úgyis lesz öltözködési preferenciája, akkor majd azt tartjuk szem előtt. Addig meg bármilyen színt ráadok, ami jól áll neki. Rózsaszín cuccai is vannak, de nekem nem tetszik, amikor habos-babos tiszta rózsaszín van lányokon.

Ha később ő kifejeztten szeretné, akkor természetesen kap ilyet is, addig viszont nagyon kevés fodros, rózsaszín ruhája van.

Nemi jelleget ráér akkor hangsúlyozni, ha már lesz mit. Fülbevalója sincs, azt is majd lövet magának, amikor szeretne.

2015. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
szerintem melegítőnadrág akart lenni :)
2015. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
van pl kordbársonynadrág, abból van bélelt is. puha, meleg anyag
2015. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
húú-én meg éjszakára,vagy otthonra még ráadom a kislányomra a bátyus régi ruháit is néha.sőt a játszótérre is játszósba,koszolósba megyünk,ami nem divatos,hanem kényelmes,koszolható
2015. ápr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
Mondjuk, kezdjük ott, hozzám be sem jöhet váratlan vendég. Ha nem jelezte érkezését, felkészülhet rá, hogy azt játszom: nincs itthon senki. Magamat sem vágnám haptákba senki kedvéért, nemhogy a gyereket.
2015. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

ez a színkódolás engem is zavar. amíg nem tudtuk, hogy fiú vagy lány lesz a pici leszögeztem a férjemnek, hogy nem lesz a ruhásszekrény nyakig rózsaszín az tuti fix, szerencsére ő is így gondolta.

kisfiam, se non-stop kékben van, egy csomó barna, zöld, fehér cucca van, sőt még piros és narancssárga is..

haja is picit hosszabb már, nem vágattuk le. egyrészt baromi jól áll neki, és nem zavarja, másrészt olyan kisfiús az arca, hogy sosem nézték még lánynak. de ez már más téma, csak egyetértek az egyik előttem íróval :)

2015. ápr. 2. 13:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!