Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért irja sok...

Szerintetek miért irja sok anyuka itt a gyakorin, hogy egy 15 hos gyereket még ne adjak bölcsibe, mert nagyon kicsi hozzá?

Figyelt kérdés
Nyilván muszáj beadnom,mert dolgoznom kell,de ettöl függetlenül rossz érzéseket kelt bennem,hogy sokan ezt irják.
2015. ápr. 3. 08:22
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek/ismertem olyan anyukat aki bölcsibe adta a picurt,mert egyszerűen nem volt más választásuk.Ez miatt ne aggódj,amikor épp nem dolgozol,ugyis minden figyelmed a gyermekre fordítod.Ezért senki nem ítélhet el,hogy a megelhetesetek miatt adod bölcsibe,nem csak poénból.Én is ezt tettem volna ha rossz helyzetbe kerülök.
2015. ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
49%

Én nem értem ezt a gyereknek kizárólag az anyja mellett a helye, meg én akarom nevelni felfogást. Jó nyilván amíg nagyon kicsi, kb fél éves koráig így van.


De ha megnézzük a természeti népcsoportok gyerekeit, akkor ott szinte mindenki neveli az összes gyereket. Ha a gyerek épp nincs az anyjával, akkor másik anyukával van meg a kortársaival és az idősebb gyerekekkel. Ha éhes akkor szopik a másik anyukától, vagy megetetik a nagyobbak stb stb.


Szerintem egy gyereknek minden korban szüksége lenne a szülőkön kívüli felnőtt, illetve gyermektársaságra. Inkább az ellátás minőségén van a hangsúly, nem a gyermek korán! Egy szerető, gondoskodó közegben semmi gond nem lehet, sőt az csak a gyerek javát szolgálja, csak hát sajnos nehéz ilyen bölcsődei, óvodai ellátást találni. :-(

2015. ápr. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
41%

Nem megvédeni akarom a 9-s válaszolót, de sok mindenben igaza van. Vannak olyan anyukák, akik inkább benyomják akár a 6 hós kisbabájukat a megőrzőbe, csak ne kelljen velük foglalkozni, azzal álcázva, hogy neki nagyon fontos munkája van. Valójában egyszerűen nem tudott mit kezdeni magával és a gyerekkel. És igen, vigyáztam már úgy 7 hónapos kisbabára, hogy a gyerek a kezemben kapott sérvet a sírástól, amíg az anyja a szépségszalonban festette a haját és a szempilláját, meg masszíroztatta magát, mert nem volt hajlandó hazajönni a gyerekéhez, hiába telefonáltam neki 40x.

Te tudod kérdező, hogy a gyereked mennyire van el másokkal. Én tudom a lányomról (16 hónapos), hogy nem bírná ki a bölcsődét még fél napra sem (még egy órát sem bírna ki), annyira anyás. Nálunk is jó lenne, ha vissza tudnék menni, de ilyen áron nem. A férjem nagymamája egyébként bölcsődei dajkaként dolgozott. Na, ő tudna mesélni, hogy egyes gyerekek milyen kínszenvedésen mennek keresztül, hogy otthagyják őket. És hiába nagyon kedvesek a gondozók, nem pótolják az édesanyát. Az pedig a legszívfájdítóbb, amikor a gyerek a dadának mondja, hogy anya, szeretlek és sír és kapaszkodik a dada lábába, amikor haza akarja vinni őt az anyja.

2015. ápr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
100%
De a kérdező nem szepsegszalonba megy,hanem dolgozni,mert egyedül neveli a gyermekét,ez azert nem ugyanaz.Neki nincs más választása,valamiből meg kell élni.
2015. ápr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én is 15 hósan mentem bölcsibe anno, mert anyukám egy nagy műtét miatt hetekig kórházban volt, és nem volt aki vigyázzon rám (apám dolgozott). És nem lettem lelkileg sérült, sem pszichopata sem.


Amúgy meg még jó is kisülhet a korai bölcsikezdésből, mert vannak kimondottam társaságkedvelő gyerekek, akik élvezik a közösséget, és sokat tanulnak ott (a lányom is ilyen, az elmúlt nyolc hónapban, amióta bölcsis, kettő ujjamon meg tudom számolni, hányszor nem volt kedve menni a bölcsibe. Egyszerűen imádja!Mondjuk alapítványi bölcsi, és nagyon sok klassz program is van a gyerekeknek a standard foglalkozásokon kívül).

2015. ápr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
9%

Na, én vagyok a 9-es. Nincsenek semmiféle mentális problémáim, és nem rosszindulatból írtam, amit írtam, de már ne is haragudjatok, de igazam van. Szerintem egy kisbaba személyiségére nézve nagyon rossz hatással van, ha beadják bölcsibe. Nem az anyukájától látja a dolgokat, nem tőle tanul meg beszélni. El fog idegenedni tőled, kedves kérdező. Ha már tényleg annyi pénzt kell előteremtened, hogy "mindent" meg tudj adni neki, csak a sok drága játék forrását fogja látni benned, aztán pedig, ha nagyobb lesz márkás ruhák, drága elektronikai eszközök fognak kelleni neki. Magasról le fog sz@rni téged, csak eszközként használ majd téged.


Tehát, ha úgy gondolod, dolgoznod kell azért, hogy mindent megtudj neki adni, jusson majd eszedbe tíz- tizenöt év múlva, majdnem mindent meg tudtál adni neki, kivéve az első és legfontosabb dolgot, a szeretetet.

2015. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
59%
9-es Hát még az elején írta l,hogy egyedül neveli a picit.Ha nem dolgozik,miből adjon neki enni,ruházni stb.Semmit nem adnak ingyen.
2015. ápr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
96%
próbálj meg kevesebbet írni 9., mert egyre nyomorultabb az egész
2015. ápr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
87%
Elég szomorú lehet az édesanyának,hogy egyedül maradt,fizetni kell a lakáshitelt,rezsit,egyszóval meg kell élni.Inkább biztatásra,megnyugtatasra várna,nem ostoba kioktatasra 9-es.Örülj,hogy nem kerültél nehéz helyzetbe.De tudod:bárki bármikor kerülhet szorult helyzetbe.
2015. ápr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
15%
Akkor sem adnám bölcsödébe a gyerekem. Soha! Megtalálnám a módját, hogy otthonról is dolgozhassak, nem adnám be bölcsödébe, az előbb felsorolt indokok miatt. Néha tényleg úgy érzem, hogy a világban már nincsenek értelmes emberek, komolyan. Nyugodtan le lehet pontozni, nem érdekel. T
2015. ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!