Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért irja sok...

Szerintetek miért irja sok anyuka itt a gyakorin, hogy egy 15 hos gyereket még ne adjak bölcsibe, mert nagyon kicsi hozzá?

Figyelt kérdés
Nyilván muszáj beadnom,mert dolgoznom kell,de ettöl függetlenül rossz érzéseket kelt bennem,hogy sokan ezt irják.
2015. ápr. 3. 08:22
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó, ne vegyétek már készpénznek kilenceskét, mert valószínűleg egy unatkozó tini, aki csak magazinokban olvasta, hogy milyen lehet a munkavállalás és a gyereknevelés.

Én próbáltam otthon dolgozni a gyerek mellett...hát...a kétszer egy órás alvásidejében nem sokat lehet csinálni, főleg hogy háztartást is kell vezetni, meg egyebek. És az enyém 15 hónaposan már sokszor csak egyszer aludt egy nap, akkor is csak kb. másfél órát (amúgy egy ennyi idős után non-stop futkosni kell, mert pakol, mászik, lever mindent). Megnézném azt, aki szellemi munkát otthon, segítség nélkül tud végezni pici gyerek mellett és még főz, mos, takarít vasal is mellette.


Amúgy a #37-es válaszolóval maximálisan egyetértek. Nem mindenki képes arra, hogy három éven át gyedből majd gyesből tengődve otthon ücsörögjön a játszószőnyegen a gyerek mellett. Sajnos legtöbbünknél apa egyedül nem tud annyit megkeresni, hogy az egész család egyen, rezsit fizessen és ruházkodjon is. A kérdező ráadásul egyedülálló anyuka, akinek két ember helyett kell mindent előteremteni a gyerekneveléshez.

2015. ápr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
71%
Azért, mert tényleg kicsi hozzá. A muszáj azonban nagy úr. Ha kell a pénz, mert a család nem él meg, akkor nincsen apelláta. Hiába szeretet, ha nem tudod miből etetni. Maslowi piramis.
2015. ápr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
7%
Valóban ezt tanulom, szóval tudom miről beszélek, nem kamu a válaszom, szerintem meg tudnék élni belőle, ti meg csak azért vitatkoztok velem, hogy a saját igazatokat védjétek, pedig elgondolkodtatok azon amit írtam. Most azt gondoljátok, hogy egy hülye diáklány, akinek még nincs is gyereke, mért szól bele ilyesmibe, de szerintem jóval reálisabban látom a dolgokat, mint ti, kedves anyukák. Mostmár legalább tudom, hogy ne csináljam, ha valaha gyerekem lesz. És gondoljatok vissza 10 év múlva arra, amit írtam. Nem akarom az ördögöt a falra festeni, mert nagyon remélem, hogy nem így lesz... Látom, úgy sem lehet titeket meggyőzni, mert ti mindent tudtok, remélem boldog családotok lesz, és kiegyensúlyozott gyerekeitek. Sziasztok! :)
2015. ápr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
97%
Szóval még nincs is gyereked?Akkor tényleg hatalmas tapasztalattal rendelkezel.Gratulálni tudok csak a felelőtlenül leírt mondataidert.Annyi eszed van,mint egy marék molylepkenek.
2015. ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
97%

Engem tuti lepontoznak :)



Sztem ez gyerekfüggő h korai vagy nem. Nekünk 14 hónapos a kislányunk simán mehetne annyira szeret gyerekekkel lenni, igazi kis társasági lény. Annyira elkezdene játszani, figyelni a többieket h észre se venné h nem vagyok ott. Pedig a szülein kívül senkivel nem volt 1 órát sem egyedül.


Sztem nagyon hülye felfogás h a gyereknek csak az anyjára van szüksége meg 3 évig nem kell neki más. A kapcsolat meg főleg nem azon múlik h vki bölcsis lesz korán vagy nem.


Sajnos a kérdező rossz helyzetbe van de itt a 9es megmondta ám a frankót. Inkább éhezzen a gyerek de nem adja bölcsibe.... otthonról megnézném milyen munkát találna ami normálisan fizet.

2015. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
96%
Jaj, de nagy a baj a fejedben. Tanulod? :)))))Vicc vagy. Pont ezért kérdeztem. Mert én mondjuk csináltam is, az újságírást. Na ez a különbség. Mert ha lenne bármi tapasztalatod, tudnád, hogy mennyit fizetnek érte. Tudnád, hogy ha interjút kell készíteni, a szegény gyereket ugyan tenni kell valahová. Tudnád, hogy max. csak éjszaka tudsz mellette dolgozni.Persze, van olyan interjúalany is, aki vállalja akkor az interjút...Egyáltalán, tudnád, hogy mi az, hogy gyereknevelés. Amíg erről lövésed nincs, nyugodtan tanulj tovább. Van mit, van még hová fejlődnöd. Bőven.
2015. ápr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
95%
Na tessék se gyereke... ráadásul még csak tanul.... gyere vissza majd ha dolgozol, gyereked is van aztán beszélhetünk... addig kár okoskodnod.... fogalmad sincs semmiről...
2015. ápr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
95%
9-eske el van varazsolodva.Én ugyan nem adtam anno bölcsibe,mert meg tudtunk élni a Férjem keresetéből,de ha nehéz helyzetbe kerültem volna,gondolkodás nélkül még WC-t pucolni is elmentem volna,komolyan Belediliznek,ha nem tudnék enni adni a gyerekemnek.De a 9-es gyengeelméjű ahhoz,hogy Mindezt felfogja.
2015. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
96%
Komolyan el is hiszed, hogy a könyveid alapján reálisabban látod, mint aki ebben él? Fiatal vagy még, majd rájössz dolgokra. Nem kell elhiggyél nekünk bármit, és nekünk sem nyom semmit a latban olyasvalakinek a véleménye, aki annyira keveset tud az életről, még rá se jött, mennyire keveset is tud valójában az életről...
2015. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
97%

A világ országainak zömében 6-12 hónapos korukig maradnak otthon az anyák a gyerekekkel, utána közösségbe mennek.

Mégis mi vezetjük a depresszió/pesszimizmus felméréseket.


Igen, tényleg a magyaroknál van a bölcsek köve, hiszen itt boldog emberek nőnek fel, más országokban pedig csupa szenvedő, személyiségzavaros ember van :)


Egy saját tapasztalat: EU-n kívüli országban vendégeskedtem pár hétig, helyi családnál. Átlag gyerekszám arrafelé 5 körül van.

Már az első napokban feltűnt, hogy bár sok a gyerek, látványosan életvidámak, szociálisak.

Az említett család 3 generációjával találkoztam: 60 körüli szülők, 20-30 közötti gyerekek és 3 év alatti unokák.

Az anyukával beszélgettem a gyerekvállalásról, kérdezte, hogy nálunk mi a rendszer. Amikor mondtam a 3 éves gyest, kikerekedett a szeme. Náluk átlagosan fél évig van otthon az anya és megy vissza dolgozni. A gyerekek pedig mennek bölcsődébe.

A felnőtt gyerekek is boldogok, kiegyensúlyozottak, ugyanebben a rendszerben nőttek fel.


Azért, mert nálunk a hetvenes években kellett valamilyen trükk a munkanélküliségi statisztikák javítására és ezt azóta se merik visszavonni, ráadásul anno ideológiát is gyártottak hozzá, még nem lesz az egyedüli üdvözítő megoldás.

2015. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!