Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért irja sok...

Szerintetek miért irja sok anyuka itt a gyakorin, hogy egy 15 hos gyereket még ne adjak bölcsibe, mert nagyon kicsi hozzá?

Figyelt kérdés
Nyilván muszáj beadnom,mert dolgoznom kell,de ettöl függetlenül rossz érzéseket kelt bennem,hogy sokan ezt irják.
2015. ápr. 3. 08:22
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
97%

én grafikus vagyok..és nagyon nehéz osszeegyeztetni a gyereket és a háztartást. pláne, hogy annak aki otthon dolgozik nincs munkaideje..bejon egy megrendelés és meg kell csinálni. igy marad az, hogy este 10 tol lehet dolgozni..ameddig birja az ember..de pár nap után már napkozben nem sokat profitál belolem a gyerekem..mivel én hulla fáradt leszek az éjszaka végzett munkáktol. mellesleg Svájcban élunk, itt már mennek vissza az anyukák 5 honap után dolgozni..ugye nem kell leirnom, h itt mennyivel kiengyensulyozottabban élnek a családok?..

9-es szerintem neked még ilyen témába nincs beleszolásod. tudod annak idején a gyerekek nem vehettek részt a felnottek beszélgetésében. na, ez itt most rád érvényes. nincs gyereked, iskolába jársz, ugyhogy fogalmad sincs arrol, hogyan zajlik a -valo életben ez..

2015. ápr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 A kérdező kommentje:
9-es!én irtam ki a kérdést NEKEM válaszolj!Ha nem dolgozok elárverezik a lakást és az utcára kerülünk!Válaszolj TE MIT TENNÉL A HELYEMBEN?
2015. ápr. 3. 11:52
 53/60 anonim ***** válasza:
100%
simogatná a gyerek buksiját a híd alatt és elveket adna neki vacsorára
2015. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
25%

A magyarok pesszimizmusa tuti nem a 3 év gyesen múlik,hanem azon pl,hogy még fél évet sem tud sok anyuka otthon lenni a gyerekkel,mivel ha az apukát pl kirúgták a 120 ezret fizető helyről és helyette csak gyorsan 60-80 ezrest talál,akkor abból nem élnek meg.És senki nem úgy vállal általában gyereket,hogy arra számít,lelép az apuka/meghal,vagy elveszíti a jó munkáját.

De én azt nem értem,minek megkérdezni ki szerint kicsi-e egy ennyi idős? Nem mi döntünk a bölcsibe helyezésről,kit érdekel ki mit gondol.Szerintem is kicsi,de ha kell a pénz,tök mindegy ki mit gondol.

2015. ápr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
100%
Mert itthon ezt megtehetik. A barátnőm Norvégiában él, már 1 évesen beadják a szülők és semmi bajuk nincs a kicsiknek. Ne érezd magad rosszul.
2015. ápr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
100%
9es. Igen mennyire jó lenne a gyerekednek mikor magadhoz öleled és mondod. Drága gyermekem igaz hogy vacsorára nincs pénzünk, meg ma fűteni se tudunk, de itt van anya, összebújunk.... Igen is vannak akiknek kell a pénz, a létfenntartáshoz. A legtöbb szülő nem jókedvéből adja be a gyerekét, hanem mert anyai ösztönénél erősebb a józan esze és tudja hogy egyedül a gyesből nem fog tudni neki enni adni. Tényleg süt belőled a rosszindulat. Igen, abban igazad van hogy egy gyereknek szüksége van az anyjára, de ugyan úgy szüksége van ételre, pelenkára fűtésre, gyógyszerre és ruhára is amit ugye a munkáért kapott pénzből lehet megvenni.
2015. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
68%
ja igen, még annyit hogy engem is másfél évesen adtak be. nem szerettem az igaz, de anyukám egyedül nevelt így mennie kellett vissza. A mi viszonyunk mégis annyira jó és kiegyensúlyozott, hogy mindenkinek ilyet kívánok. Egyáltalán nem tette tönkre a lelkem és az értelmi fejlődésem a bölcsi. Azt én sem értem aki otthon van és úgy akarja beadni, de akinek nincs más választása, nem tehet mást. 9es.. tudod te mennyi a gyes? Ha valaki egyedül neveli a gyerekét épp éhenhalni elég. Igen te nagyon okod diáklány vagy..saját véleményed szerint. Az itt válaszolók viszont tapasztalt anyák. majd gondolj vissza erre pár év múlva mikor esetleg te kerülsz ilyen helyzetbe, mert nincs semmi biztosíték rá hogy a gyerek apja veled marad, vagy nem rokkan le. Az élet sajnos kiszámíthatatlan, nem olyan mint a Violettábsn vagy a Hanna Montanaban.
2015. ápr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
82%
Ha ezen mulna a szulo es a gyermek viszonya, akkor miert van az, hogy egy normalis csaladban felnott gyermek pontosan ugyanannyira szereti az apukajat, mint az anyukajat? Pedig apuka ugyebar dolgozik, es nem latja tul sokat a gyermek.
2015. ápr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
69%

Komolan mondom, ez vicc! Vegig olvastam minden valaszt, reakciot, kioktatast, de egyszeruen csak nevetni tudok!

Ket gyerekem van, az egyik ma 14 honapos, a masik 4 eves lesz.

A majdnem 4 eves lanyom felfogja, hogy az ember penzbol el!!!

Egy 4 eves gyerekrol beszelunk, aki erti azt, hogyha valamit venni szeretnenk, stb.. azt KI KELL FIZETNI!

Nem osztogatjak csak ugy puszir.

Ha pedig, kedves 9-es valaszolo ismersz olyan helyet/uzletet, ahol "Szeretet/Szeretlek" szoert cserebe adnak ingyen barmit, akkor szolj, mert beallnek a NEM LETEZO SORBA!

Ugyanis sehol nem adnak semmit ingyen. A facebook-os oldalon letrehozott INGYEN ADOM es tarsai csoportokat ne vedd alapul kerlek. ;)


Kerdezo: a belatasod szerint cselekedj. A gyereked ek ugyis te vagy a legjobb, elso perctol kezdve, amig elni fog ;)

2015. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
100%
figyu sose erezd magad rosszul emiatt. a foldteke masik reszen levo orszagokban nincsen az a nagy kluxus h gyes, gyed es egyebek. nincs tappenz, nem mindenki jogosult csaladi potlekra etc. Megis szulnek a nok gyereket es sajnos soknal nincs nagyi aki vigyaz rajuk, igy marad a bolcsi. megis egeszseges gyerekek lesznek. Persze az idalis otthon maradni de ha muszaj akkor nincs mas. Ha nalunk lenne nomralis tgyas, gyes gyed rendszer en tuti maradtam volna otthon. cask nalunk nincs. a tetejeben szakmak egyesuletekbe vannak tomoritve aminek a tagja kell h legyel ha az adott teruleten akarsz dolgozni. ergo ha nem keresel nehez fizetni, ha nem fizeted tagsagi dij elvesz, es nnetan ha kesobb vissza szeretnel terni akkor eleg nehezkes, es spok esetben ujra kell vizsgazni.
2015. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!