Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrfolyásra antibiotikum?

Orrfolyásra antibiotikum?

Figyelt kérdés
Kedden lett taknyos kislányom szerdán el is vittem a dokihoz mondtam hogy folyik az orra meg néha tüsszent,megvizsgálta mondta hogy tiszta a tüdeje a torka se piros de mégis kiírta az antibiotikumot ami mára el is fogyott de kislányom nemhogy javult volna még betegebb lett tegnap óta már köhög is.Szerintem nem kellett volna az antibiotikum.na ha holnap vissza viszem biztos megint azt ír ki.Nem értem miért kell Mindenre azt kiírni mi még antin kívül más gyógyszert nem szedtünk.
2015. ápr. 6. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem volt sárgás-zöldes az orrváladék? Mert ha igen, az már magában baktérium meglétére utal, amire meg nem hülyeség az antibiotikum, sőt, csak valamikor egy sima orrcseppel is el lehet intézni ezt, vagy gyakori inhalálással, orrszívó-porszívózással, nem feltétlenül kell szájon át szedhető antibiotikum.

Pláne, ha nem lázas, tiszta a tüdő és sehol nem látott gyulladást. Mert ezek alapján egy baromi nagy hülyeség volt antibiotikumot felírni.

Mert oké, hogy vannak széles spektrumú antibiotikumok, de nem mindegyik jó minden fertőzésre akkor sem. Nálatok meg, ha nem is volt szó baktériumra, akkor meg minek adta?

Meg az, hogy most elkezdett köhögni, ez is mondhatnám, hogy természetes is egy légúti megbetegedés esetén. Ha egy betegség elhúzódik, akkor előfordul, hogy 1 hétig csak folyik az ember orra, a következő héten, meg köhög, mint a fene.

Vissza kell vinni, vizsgálja meg, lehet most már lett váladék a tüdején vagy besűrűsödött az orrváladék, esetleg még van orrváladék, az meg folyik le a torkán és attól köhög.

2015. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Átlátszó mikor kiszívjuk akkor szoktam látni az orrszívóba kicsit sürűbb fehéres,de egyáltalán nem sárgás zöldes
2015. ápr. 6. 14:00
 3/4 anonim ***** válasza:
az antibiotikum elpusztitja a jo bakteriumokat is... Nem kell mindenre antibiotikum... Sajnos ez mostanaban mar biznisz... Azt tanscsolnam, hogy ne adj neki tobbet, esetleg homeopatias gyogyszerek? Kerd ki mas orvos velemenyet is ha van ra lehetoseg.
2015. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajna rajta kívül csak egy orvos van,de őt meg mindig szidják
2015. ápr. 6. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!