Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kislányomat hogy...

5 hónapos kislányomat hogy tudnám rávenni hogy vizet igyon?

Figyelt kérdés
5 hónapos kislányunk nagyon nem szeret semmi extra folyadékot inni!Kétszer eszik szilárdat egy nap (10 óráira gyümölcs vagy tejpép és ebédre zöldséget).Próbálom mindig kínálgatni teával vagy vízzel de nagyon keveset iszik.Ha naponta megiszik egy 100ml folyadékot akkor már nagyon elégedett vagyok. Hogy kevesebbet iszik így kevesebbet is pisil.Nem száraz a pelus csak nincs olyan mennyiség mint amikor csak tápszert kapott.Hogy tudnám rávenni hogy többet igyon?

2015. ápr. 28. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idosen meg nem kell sok vizet innia, ugyh szerintem ne eroltesd. Nem tudom, h tapszeres, vagy anyatejes-e a babad, de azokban elgendo folyadek van. Ha majd tobb szilardat fog enni, akkor tobbet is fog inni. Az enyemek 9 honapos tapszeres ikrek, napi 3-szor kapnak szilard etelt (neha organikus snack-et a koztes idoben) es 2-3 alkalommal meg megisszak a tapszert. A szilard etkezesk alatt szoktam nekik vizet adni, es az elejen ok sem ittak sokat, sot most sem. a napi atlag olyan 1 dl viz. Teat nem adok nekik, csak vizet.
2015. ápr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

főleg majd hozzátáplálásnál a főátkezés után kell kínálni, jól fog esni neki

utána ha majd rágcsál kenyérhéjat, puffasztott rizst, amikor épp nincs a szájában semmi, lenyelte, akkor is kínálni


nagyon könnyen hozzászoknak

2015. ápr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

6 hónapos kislányom az egész 6 hónap alatt ivott kb 3 deci vizet, azt is még az elején amikor hasfájós volt. Szóval kb 3 hónapos kora óta nem ivott meg 1deci folyadékot sem a tápszeren kívül. Még csak az ebédet váltottuk ki, de utána sem hajlandó semmit inni. Sem vizet, sem teát, sem gyümölcslevet, semmit, sem hidegen-sem melegen.

2 éves fiam nagyon sokat iszik és újszülött kora óta így van. Ennyi idősen fél liter folyadékot biztos megivott ha nem többet.

Én már nem aggódom, remélem hogy nyáron a nagy melegben hajlandó lesz inni.

2015. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3-as! Ugyan az a helyzet nálunk is!Ebéd után ami általában zöldség szokott lenni az után sem hajlandó vizet inni sem gyümölcslevet sem teát!Tápszeres a kislány....reggel 6kor, délután 6kor és este 10 fele szokott tápszert kapni!10 orai meg ebéd után nem hajlandó semmit sem inni se emelegen se hidegen!Amikor csak tápszert kapott olyan "súlyos" pelusokat vettem le róla hogy csak :D......most hogy több szilárdat kap és kevesebb tápszert így kevesebbet is pisilik!
2015. ápr. 28. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!