Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez most komoly? Egy évesen...

Ez most komoly? Egy évesen egyen egyedül kanállal és igyon egyedül pohárból?

Figyelt kérdés

Volt itt a védőnő, mondta ezeket kérdezik egy éves státuszon. Az én fiam egyiket sem hajlandó, még megpróbálni sem. Azt mondta addig gyakoroljuk. Most lesz május 30-án 1 éves. Egyébként is "lassabb" mint a korabeliek, még csak kúszik, nem mászik, áll vagy megy. De egy hónappal hamarabb is született és lélegeztetni is kellett.

Meg hogy mutassa meg a könyvben melyik a cica, kutya. Az én fiam nagyívben tesz a könyvekre, játékokra.

Anno a lányomnál másfél évesen kérdezték az evés, ivás dolgot, Ő akkor már pár hónapja csinálta, arra is azt mondták hamar csinálja, ez volt 5 éve.

Azóta ennyit változott a világ? Mi lesz 5 év múlva? Már úgy születnek, hogy rögtön tudnak beszélni?!


2015. máj. 8. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 1 éves, normál időre született.

Nem eszik kanállal, esze ágába sincs, inkább játszik vele, a tányért meg eldobja, kiborogatja.

Ha könyvet veszek elő és próbálom tanítgatni, kiveszi a kezemből és összeharapdálja. Ő mászik, áll, kapaszkodva lépeget, az anyja pedig nagy ívből tesz a védőnő véleményére.

2015. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ezek voltak a kérdések. Illetve pontosabban az, hogy próbálkozik-e kanállal enni, pohárból inni. Önálló evés 2 éves státuszon "elvárás". Fiam egy évesen is evett kanállal/villával (nyilván nem levest, hanem szilárdabb ételt). Legtöbbször félre ment/leesett a villáról a kaja, aztán nem kellett sok és belejött. A lényeg, hogy próbálkozzon. A könyvben mutogatás is ment neki, még mondta is hogy "cicc", "vau", "bumma". De ő imádja a könyveket a mai napig. Add a kezébe a műanyag kanalat/villát és hagyd próbálkozni. :)
2015. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma volt itt a doki egy éves státuszra (védőnő nincs, elnyelte a föld). Megmérte, mozgásfejlődését kérdezte, meztelenül átnézte, fogait megnézte. Egy kicsit "beszélgetett" vele, gondolom a nonverbális reakciókat nézte. Kérdezte, hogy evéssel hogy áll (visszautasít-e valamit, van-e allergiára utaló jel), de nem az evés mikéntjét kérdezte.

Ezen kívül nem kérdezett semmit, szerinte tökéletesen fejlődik. Jövő héten lesz a születésnapja.

2015. máj. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3 - Egyébként állatokat mutogat, de tény, hogy hónapok óta ugyanabból a képeskönyvből mesélek. Leoprelló, oldalanként egy állat rajza van. Rengetegszer hallotta mutogatással kísérve, hogy melyik állat micsoda, mit csinál, így persze, hogy felismeri őket.


Viszont minden élő állat neki még "kutya". Szüleimnél voltunk két hetet, ott megtanult ugatni a kutyájuktól. Azóta a kutyákat és minden egyéb állatot ugatással jelez. Galambot is :)

2015. máj. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Ez nettó hülyeség. Pohárból mindkét gyerekem 2 évesen tanult meg inni a bölcsiben. Semmi hátrányt nem látok belőle, hogy nem 1 évesen művelték már ugyanezt.
2015. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 16 hónapos és most kezdett el egyedül kanállal enni. Villával is ügyeskedik, persze akkor nagyon figyelek rá. Pohárból is iszik egyedül, de nem teliből, mert azt még magára önti. Könyve rengeteg van, a pipit, cicát és kutyát felismeri. Mondja: titi, tita, tuta és mutatja a képeket.
2015. máj. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik fiam 1 évesen már simán ivott egyedül pohárból, mivel sosem cumisüvegezett, így 8 hónapos korában mikor először kézbe vette, nem tudta használni. Így pohárból itattam, amihez szépen hozzászokott. Kanállal viszont a böcsiben tanult meg enni egyedül, mikor már 2 éves elmúlt. Nem emlékszem arra, hogy ez probléma lett volna bármelyik státuszon is (most 7 éves lesz).

A kisebbik fiam pedig éppen fordítva volt, őt nagyon érdekelte az önálló evés, 1 évesen teljesen egyedül evett kanállal, villával, viszont pohárból nem tudott inni, sőt, még az ivókulacsot sem volt hajlandó megfogni, nekem kellett itatni. :) Nem is tudom mikor tanult meg pohárból inni, de biztos, hogy hónapokkal később. Ő most 2,5 éves. Én úgy emlékszem, hogy csak az volt kérdés 1 éve státuszon, hogy próbálkozik-e. A "próbálkozik-e" és az "egyedül csinálja-e" között óriási különbség van. Lehet a védőnőd fogalmazta meg rosszul a kérdést. Egyébként meg én sosem görcsöltem rajta, hogy valamiben le van-e maradva a gyerekem. Nyilván olvasgattam, nyomon követtem, hogy éppen "nagy könyv szerint" hol kell(ene) tartani, de igazán nem foglalkoztam vele. Bár szerencsére nekem jó fej védőnőm volt, mert ha véletlen mégis aggodalom tört rám, ő mindig megnyugtatott, hogy még ráérünk, minden baba másképp, más ütemben fejlődik. :)

2015. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

Nekem teljesen egészséges a gyerekem, túlhordtam egy héttel és semmi gond se volt a szülésnél.

1 éves kora előtt két héttel kezdett el rendesen mászni, járni pedig 20 hónaposan. Semmi baja nincs, mikor elkezdett járni egyből lehagyta futva azokat, akik hamarabb kezdtek el.

Ne aggódj, szerintem nincs lemaradva.

Enyém csőrös pohárból ivott amúgy egy évesen, de csak azért mert nem cumizott, amikor abbahagyta a szopizást csak bébiételt fogadta el, tápszert nem.

Kanállal azt hiszem még csak dobálta a kaját, nem hiszem hogy rendes adagokat megevett volna.

2015. máj. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Az én védőnőm szerint a 8 hónapos babámnak önállóan kellene tudnia az öltözés menetét...

Ne is idegesítsd magad miatta...

2015. máj. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%
Az én fiam sem ismeri a nagykönyvet, ahogy a védőnőm fogalmazott, de és ez egy nagy DE! Az én fiam 5 és fél hónapos korában felült egyedül, kapaszkodás nélkül és megült, támaszkodás nélkül, 6 hónapos korában mászott, most 9 hónapos és piszkosul kétlem (pedig jóval a kora előtt jár: 7 hónapos korára 6 foga jött ki, a felső 4 egyszerre, amiből 2-nek csak 1 hónap múlva kellene jönnie), de azt piszkosul kétlem, hogy 1 évesen egyedül fog enni kanállal vagy akármivel, mert nem Kell tudnia!!! 1 évesen a gyerekednek, annyi a dolga, hogy röhögjön azon, hogy milyen arcot vágsz, amikor viccből belecsap kézzel a spenótba és beteríti vele a fél konyhát! A védőnőd egy nagybetűs Ökör, szerintem!
2015. máj. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!