Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tartjatok rossz dolognak,...

Nem tartjatok rossz dolognak, kegyetlensegnek, hogy Magyarorszagon egy ujszulott elete elso par napjat nem az edesanyjaval tolti, hanem egy megorzoben?

Figyelt kérdés
Haromorankent viszik etetni oket, holott a tej beindulasa erdekeben egesz nap a cicin lenne a helyuk. Plusz igy elete elso par napjat nem az anyukajaval tolti, hanem lehet, hogy pl egesznap sir, ki tudja, hogy hany babara van mennyi gondozo. Valoszinuleg a pelenkacsere is orara megy, nem pedig akkor cserelik, amikor kakis/pisis. Nem tartjatok ezt rossz dolognak? Hogy a sajat gyereketeket ti csak haromorankent kapjatok meg, egyebkent meg ki tudja mi van veluk?
2015. máj. 10. 23:26
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem ártana tájékozósnod egy kicsit. Én 2008-ban szültem az előt. Amikor megszületett, rámtették majd elvitték, amig engem varrtak addig volt csak a megőrzőben. Aztán amikor lementünk a szobába, a baba végig velem volt.


A középső lányomnál volt kirívó eset, ugyanis oxigénhiányos volt, így ő 6 órán keresztül volt a megőrzőben.

2015. máj. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
én a dél pestiben szültem. ott szülés után elvitték és amikor ment érte az anyuka el lehetett hozni. ha anyuka szerette volna akár éjszakára is kint hagyják, sőt akinek volt teje annak azt ajánlották hogy akkor etesse. csak vizsgálni vitték el a picit.
2015. máj. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
Én is Bajcsyban szültem, a nagyobbat már több mint 5 éve. Egyáltalán nem ez volt, amit leírtál, pedig ők nem is bababarát kórház. Szülés után rámtették, egy idő után elvitték mérni, megvizsgálni amíg engem rendbe tettek. Vizsgálatra ment vele a férjem is, ahogy végeztek, a kezébe nyomták. Utána velem volt, amíg haza nem jöttünk a kórházból. A kicsinél ugyanez volt. Nem volt időre etetés, csak fürdeni és vizsgálatokra vitték el. Nekem bejött ez a rendszer, igaz egyik se császáros szülés volt, el tudtam őket látni rendesen.
2015. máj. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken is hasonló a helyzet, rengeteg a bababarát kórház már. Én Miskolcon szültem, és egész nap velem volt a kislányom.
2015. máj. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:

A Bajcsyban szültem 2011-ben és 2013-ban. A babák nonstop velem voltak, csak addig vitték el őket a megszületésük után, amíg az első ellátást, méréseket elvégezték.

Semmi extra pénzembe nem került!

2015. máj. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, amit leírtál. Személyzet hiányában is odaadják az anyukának a babát.

A szülést pedig ki kell (kéne) pihenni minden édesanyának. A régi időkben sokkal több segítsége volt az anyának, ott is a rokonok babáztak az első pár napban, amíg az anyuka regenerálódott.

A mostani kórházakban egész nap együtt vannak, éjjelre lehet kitolni.

2015. máj. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
Nem tartom rossz dolognak, sem kegyetlenségnek, mert nem egy megőrzőben tölti élete első napját, hanem az anyja mellett. Megőrzőben saccperkábé 6 órát tölt összesen.
2015. máj. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezt hol tapasztaltad, 30 éve még ez volt anyukám idejében, de most már nem ez van, Szent Imrében szültem Bp-en, az sem bababarát, mégis velem volt a lányom végig, csak fürdeni toltam be, meg oltásra utolsó nap. Mikor kijöttünk a szülőszobából megkérdezték ott akarom-e hagyni a csecsemősöknél, eszembe se jutott, utána nem zaklattak semmivel.
2015. máj. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nemrég szültem Budapesten. Nekem rögtön rám tették a kicsit,pár perc elteltével elvitték megvizsgálni lemérni stb.

Addig engem rendbe raktak odalent! Azután kb 20 perc már kaptam is vissza a kicsit,és további 3 órát volt velünk.

Utána megkaptam a szobát,akkor is velem lehetett miután kikerült az inkubátorból,de este 11kor vissza kellett vinnem a csecsemősökhöz,aznap az első éjjel nem lehetett velem,de utána a többi napom végig velem volt.

Kivéve reggeli vizitkor és este fürdetésnél.

2015. máj. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tartjatok rossz dolognak, kegyetlensegnek, hogy Magyarorszagon egy ujszulott elete elso par napjat nem az edesanyjaval tolti, hanem egy megorzoben?"


Nem értek veled egyet, szerintem Magyarországon már egyáltalán nem így megy. Budapesten szülten 2 alkalommal, 2 különböző kórházban, ráadásul császárral, de mindkét helyen az volt, hogy az anyával voltak a babák egész nap. Semmilyen plusz pénzbe nem került, már ez a szokás. Régen még tényleg így volt, ahogy leírtad, anyukám is azt mesélte, hogy 3 óránként vittek neki etetni, de manapság szerintem már nagyon ritka az a szülészet ahol még így megy.

2015. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!