Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tartjatok rossz dolognak,...

Nem tartjatok rossz dolognak, kegyetlensegnek, hogy Magyarorszagon egy ujszulott elete elso par napjat nem az edesanyjaval tolti, hanem egy megorzoben?

Figyelt kérdés
Haromorankent viszik etetni oket, holott a tej beindulasa erdekeben egesz nap a cicin lenne a helyuk. Plusz igy elete elso par napjat nem az anyukajaval tolti, hanem lehet, hogy pl egesznap sir, ki tudja, hogy hany babara van mennyi gondozo. Valoszinuleg a pelenkacsere is orara megy, nem pedig akkor cserelik, amikor kakis/pisis. Nem tartjatok ezt rossz dolognak? Hogy a sajat gyereketeket ti csak haromorankent kapjatok meg, egyebkent meg ki tudja mi van veluk?
2015. máj. 10. 23:26
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

Hát pedig mostanság már egyáltalán nem az az általános, amit te írsz, kérdező. A legtöbb kórházban a babát az anyukájával egy szobában helyezik el, és az anya gondoskodik róla, ő látja el, csak vizsgálatokkor viszik el a babát. Sőt, inkább arra néznek csúnyán, aki "leadja" a babáját, pedig azért lássuk be, van, aki igen nehéz szülésen van túl, nincs a toppon, és legalább éjszaka aludna 1-2 órát, de a babája miatt esetleg nem tud még annyit sem. Ez nem segíti elő a felépülést, márpedig egy nehezebb szülés után azért szükség van erre, sőt, egy könnyebb szülésből is fel kell épülni. Persze nem azt mondom, hogy rossz dolog a rooming-in, csak nem szeretem, hogy sok helyen úgy néznek a csecsemős nővérek az anyukára, mint egy baltás gyilkosra, ha éjszaka átviszi az őrzőbe a babáját, főleg, amikor mindezt egy karikás szemű, az fáradtságtól már épp csak tántorgó anyuka teszi ezt, hajnali négykor, aki egész addig próbálta tartani magát, de egyszerűen nem ment neki tovább. Sajnos, amikor én szültem, nem egyszer láttam ilyet, rám is néztek így, a szobatársaimra is,, ciccegtek is, meg megjegyzéseket is tettek a nővérek, és hát na, senkinek sem esett ez túl jól.

Na szóval, lényeg a lényeg, pont az ellenkezője van most a legtöbb kórházban, a babát egyáltalán nem akarják az anyjától "elvenni".

2015. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim válasza:
osszecsereltek az inkubatorba bro?
ápr. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!