Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tartjatok rossz dolognak,...

Nem tartjatok rossz dolognak, kegyetlensegnek, hogy Magyarorszagon egy ujszulott elete elso par napjat nem az edesanyjaval tolti, hanem egy megorzoben?

Figyelt kérdés
Haromorankent viszik etetni oket, holott a tej beindulasa erdekeben egesz nap a cicin lenne a helyuk. Plusz igy elete elso par napjat nem az anyukajaval tolti, hanem lehet, hogy pl egesznap sir, ki tudja, hogy hany babara van mennyi gondozo. Valoszinuleg a pelenkacsere is orara megy, nem pedig akkor cserelik, amikor kakis/pisis. Nem tartjatok ezt rossz dolognak? Hogy a sajat gyereketeket ti csak haromorankent kapjatok meg, egyebkent meg ki tudja mi van veluk?
2015. máj. 10. 23:26
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Februárban szültem Győrben.

Ahogy megszületett azonnal a hasamra tették.Utána míg engem kitisztítottak, összevarrtak elvitték őt lemosni, lemérni, rendbe tenni. Addig Apukájával volt,amíg velem végeztek.

Aztán bejöhettek hozzám, mellre tettem.

2 órát voltunk még a szülőszobán megfigyelésen,ahol végig hármasban voltunk.

Majd megkaptam a szobámat a szülészeten és végig a benntöltött idő alatt velem volt. Nem vitték el sehova,éjszakára sem, én láttam el. Csak a fürdést csinálták s nővérek.

Szerintem elég ritka manapság, hogy elviszik a babát az anyuka mellől.

2015. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne honnan vetted ezt a badarságot. A kérdésed a 30 évvel ezelőtti viszonyokra vonatkozik.

3 gyereket szültem a Péterfy kórházban Budapesten. 2010-ben született az első. Mindegyik velem volt végig. Még a császáros babámat is 12 óra után nálam hagyták, amikor még mozogni is alig tudtam. Itt még az sem merült fel, hogy éjszakára leadja az ember, hogy pihenjen.

2015. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

2 honapja szult az egyik baratnom egy videki korhazban. Elvittek a babat es csak haromorankent adtak ki. Mikor bement az apuka megnezni, akkor egy nover megmutatta neki ugy, hogy a noverke fogta kb 1 percig, majd vitte is el. Egy ideje nem elek mar Magyarorszagon, viszont a masodik gyermekemet mar valoszinuleg otthon szulom, ezert foglalkoztat a kerdes.


Elhiszem, hogy semmi baja nem lesz a babanak, ha nem velem van, de ettoo en ezt rissznak tartom. En akarok gondoskodni rola.


Ha az elso napjaiban csak alszik, es csak enni kel fel (az egyik valaszolo szerint), akkor az ehsegen csak en tudok segiteni egyebkent is. Amikor alszik, akkor alszom en is.


Haromorankent ehes csak (egy masik valaszolo szerint), ha elotte jol lakott. De mivel meg csak par csepp elotej van, igy egyaltalan nem biztos, hogy jol lakott. A tej beindulasat vuszont ugen is az segiti a legjobban, ha a baba sokat van mellen.

2015. máj. 11. 13:43
 34/42 anonim ***** válasza:
akkor szokták elvenni a babát, ha vagy az anyukánál vagy a babánál van valami komplikáció. Pl. az én fiam sárgult, kellett a kék fény terápia, ezért volt pár extra órát külön tőlem.
2015. máj. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Pécsett szültem, mindkét gyerekemnél úgy volt hogy csak akkor vitték el ha kértem, amúgy egész nap és éjjel is velem volt. Nem tudom, melyik kórházról beszélsz de szerintem már ritka az ilyen.

Amúgy én az első gyerekemnél nagyon örültem volna ha többször elviszik mellőlem mert tejem semmi nem volt, a fiam meg 3 napig üvöltött az éhségtől és alig aludt, 3. nap kapott tápszert. Fürdeni alig tudtam elmenni, aludni nem tudtam, sőt a szomszédjaim sem aludtam a fiam miatt, az evés is hasonlóan működött, üvöltő gyerekkel a kezemben...

2015. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Tejed az elején nem attól lesz, mert sokszor mellre teszed, hanem a leváló méhlepény szabadítja fel a tejtermelésért felelős hormont. Tény, hogy jobban termelődik a tej, ha mellen van a gyerek.

Viszont..az baromi stresszes, hogy nincs tejed, hulla fáradt vagyok, a gyerek meg ordít az éhségtől... és ugyanezt teszi a szoba másik 2 gyereke/anyukája is.

A másik pedig:

Neked nincs tejed, de a szobatársad lazán szoptat... tök jó érzés lehet, pláne császáros anyuka esetén, ahol sokszor csak a 4. nap van tej...

Én császárral szültem, 4 napig még csak előtejem sem volt. Örültem, hogy megetetik a picit.

Nem tudom, van e már gyereked, de azért az egy kicsit erős túlzás, hogy majd alszol ha alszik a gyerek is... én az elején még itthon sem tudtam rendesen...

Nekem császár után pont jó volt, hogy elvitték a picit, hozták mikor ébredt. Ez nagyjából tényleg 3 óránként történt. De volt, hogy a szomszéd szobába hozták a babát, hozzám nem, mert az enyém aludt. Rá kb 1 órára hozták az enyémet is mert felébredt.

Azért nem kell ám gggondolni, hogy a csecsemősök szívesen bajlódnak az ordító babákkal.. inkább kihozzák anyukának szopira...

előtte lemérték, kihozták, ujra lemérték. Ha nem evett semmit, mert anyukának nem volt teje, akkor megetették. Legalábbis az enyémet biztosan, mert kértem és láttam is, hogy így megy a dolog.

A pelenka cseréről, pedig annyit, hogy otthon sem ébreszted fel a gyereket legszebb álmából, hogy kicseréld a pelenkáját.

2015. máj. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

szoptatási tanácsadó szakember mondta a kórházbanm hogy elég 3 óránént szoptatni, kisebb babáknál azt mondta 2 óránként kell szoptatni.


ennyit a lepontozókról a nagyokosok!

2015. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Én Dombóváron szültem(tolna megye) és itt baba- barát korház van velem volt a pici a kezdetektöl.
2015. máj. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Rooming-in van, hacsak nem tök bajos a gyeeked és felkerül az intenzívre, álló nap veled van.
2015. máj. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Kérdező; így folyik a rémhírterjesztés.


Általánosságban fogalmazva egyedi eset -ha egyáltalán az igaz- alapján; ékezet nélkül.

2015. jún. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!