Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma jöttünk haza a kórházból...

Ma jöttünk haza a kórházból de a család már jönne látogatni. Nem tolakodás? Mikor illik menni ilyenkor?

Figyelt kérdés
2015. máj. 14. 16:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A szűk család részéről szerintem nem tolakodás. Amikor megjöttünk a kórházból (mindhárom gyermekemnél) Anyukám itt volt velünk pár napot. Anyósomék (Anyós+férje+férjem testvére) eljöttek másnap, következő nap apukám is eljött a nagymamámmal, és a férjem nagymamája is. Nálunk ők a szűk család, jó a kapcsolat, Anyósom sokat segít is. Nem vettem tolakodásnak, örültem nekik, úgyis lehet mondani hogy el is vártam tőlük hogy jöjjenek :) Persze senki nem maradt órákig, ha éppen evett a pici, megértették, elbeszélgettek amíg én etettem.


Amúgy 6 hetet illik várni, a rokonság meg is várta, nem volt senkivel gond. Egyszer volt hogy anyósoméknál itt voltak távoli rokonok, amikor kb. 3 hetes volt a baba, nagyon félve kérdezték hogy nem nézhetnék-e meg, nem járnak erre valószínűleg csak egy év múlva, nem mondtam nemet.

2015. máj. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

nálunk úgy volt, hogy dél körül jöttünk haza, este 6kor jöttek a szüleim és az anyósomék :) én örültem nekik, tényleg nem voltak sokat ott, egy fél órát gyönyörködtek az unokájukban, majd én elvonultam szoptatni, anyósom a konyhát tette rendbe anyukám meg letörölgetett és felporszívózott (pedig nem kértem) :D tök jó volt :) aztán rájöttek, hogy ez nem 20 perces szopi lesz, anyós és anyám bekukucskáltak és integettek, a nagypapák illemtudóak voltak és nem jöttek be elköszönni sem :)

másnap nagymamám ugrott be és a tesóm...

én nagyon örültem nekik és jól esett, anyósom soha többet nem jött hozzánk, mindig arra kért, hogy mi menjünk amikor úgy gondoljuk, ő nem szeretne tolakodó nagyi lenni ezért nem jön. anyám meg heti 2x jött fürdetni...

a nagyobb családdal 3 hetes korában találkoztunk mert akkor volt karácsony, addig nem jött senki.


szerintem ilyen értelemben nincs illik vagy nem illik menni, kérdezni kell és ahogy érzed aszerint válaszolni. nekem jó volt, hogy jöttek, van akinek nem, ezt meg kell mondani

2015. máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Első naptól kezdve jöhettek. Szenteste jöttünk haza a 3. babával, ragaszkodtam a hagyományhoz, mely szerint nálunk van az ünnepi vacsora. Engem nem zavartak a látogatók.
2015. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem akarod, hogy jöjjenek mond meg. Hozzánk jöttek már aznap délután, hogy hazajöttünk, én nem éreztem tolakodásnak, örültem nekik, a tágabb családommal is nagyon jó a kapcsolatunk, nem gond nálunk az ilyesmi, megyünk, jövünk egymáshoz, nincs nagy fenék kerítve neki, de minden család máshogy működik.
2015. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%
Engem zavartak! Bortermelő faluban lakunk, pont szüreti volt, mikor hazamentünk a kórházból. A szomszéd lakás is a családé, az is tele volt ilyen-olyan rokonokkal, sőt! Még nálunk is kellett helyet csinálni...még szoptatni se tanultunk meg a fiammal, mindenki ott volt körülöttünk, persze a nők. Jobb lett volna azt a 6hetet kivárni... Mindenki próbált kioktatni, ugye az elmaradhatatlan tanács, magyarázás az ment. Szóval sok, bortól örömittas óbégató rokon. Legszívesebben mindenkit elküldtem volna melegebb éghaljatra, mert olyan is volt hogy miaz hogy pár nappal szülés után nem csinálok semmit, lustának nevezett, csak a gyerekkel vagyok.. Szóval én megvagyok áldva :D 6hetet várjátok meg mindenképp, a szűk család előbb is mehet :)
2015. máj. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
18%
Neveletlenség. És nem kell engedni! A család várjon a látogatással 6 hetet, a nagyszülők is legalább 2-3 hetet. Kivételt képez az az ember, aki segíteni megy hozzátok.
2015. máj. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk az első hetekben a szűk család jött.Egyik héten az enyém,másik héten a férjemé.Én nem éreztem tolakodásnak.
2015. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!