Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kislányomat hogyan...

8 hónapos kislányomat hogyan szoktassam hozzá a darabos ételhez? 2 alsó foga van már!

Figyelt kérdés
Ma adtam baba kekszet de leharapott belőle egy darabot én meg ijedten szedtem ki a szájából nehogy megfulladjon!!!
2010. febr. 24. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia nálunk ugyanez a szitu, 8 hónapos kislány két alsó foggal :)

Én úgy kezdtem el, hogy ha krumplival sűrítek, akkor azt krumplinyomóval nyomom szét és nem pépesítem, csak a többit.

Kekszet ha adok, a nagy darabokat én is kiszedem a szájából. Meg ma kapott kenyérhéjat, de azt is kiszedtem, ha nagyot harapott le. Ha már simán eszi a darabkásabb krumplit(mert még elégg é fanyalog), akkor majd villával fogom neki összetörni, és akkor lehet aztán majd egyre kevésbé összetörni. Azt mondta a gyerekorvosunk, mikor ezt megbeszéltem vele, hogy jó az elgondolás, szóval csináljam így nyugodtan.

2010. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen idős korában az is teljesen normális, ha még szopik. És még csak két foga van. Mégis mivel rágja meg?? Adj neki pépeset még egy ó darabig. Darabosat majd csak akkorl ha több foga van, és akkor is először nagyon apró darabkákra vágottat.
2010. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lányom 1 éves, ő most érett meg igazán, hogy darabosat egyen. Most bújt ki a 4. foga (alul kettő, felül kettő). Előtte én is erőltettem a darabosat neki, de folyton öklendezett, inkább nem evett. Fokozatosan próbáld, ha nem fogadja el a darabosat, akkor ne erőltesd még.
2010. febr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

A két fenti cikket érdemes elolvasni, de amit kiemelnék az az, hogy van egy reflexe a babáknak, amivel visszaöklendezik, ha véletlenül egy nagyobb darab lecsúszna a garatba. Nálunk eddig még sosem jutottunk el, nagyobb darabokat a kisfiam szépen kiköpi. Neki még nincs foga, de mi mindig is darabos étellel kínáltuk, pépet nem kapott. A legjobban a kétszersült, kifli, brokkoli, répa, alma és a héjában főtt krumpli vált be. Ezeken kívül szinte bármit adhatsz, amit el tud nyammogni, és meg tud fogni. Nem kell parázni, de azért mindig légy résen. ;)

2010. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!