Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem akar rendesen (szilárda...

Ha nem akar rendesen (szilárdat) enni egy éves babám ebédre, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Reggel nyolckor kel, akkor kap cicit és a reggelimből pár falatot, vagy pogácsát. Egykor ebédelünk, de pár falat szilárd után elege lesz és kéri a cicit, amin elalszik. Előbbre próbáltam már tenni az ebédet, azt is csináltam, hogy nem adtam neki szilárdat reggelire, de egyik sem hozott eredményt.
2010. febr. 24. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Ne erőltesd. Amíg jókedvű, és egészséges, hadd hogy ő döntsön mit akar enni. Egy évesen még egyébként sem muszáj egy teljes szilárd étkezést beiktatni (sőt a WHO nem is ajánlja 1 éves korig).
2010. febr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Legyél türelmes először is. :o) Tudom, nem könnyű, de majd fog enni! Az lehet, hogy álmos már ebédnél, az én lányomnál még ma is van, de régebben ez még jellemzőbb volt,(most 2,5 éves), hogy ha fáradt volt, már nem evett, és ez teljesen normális. Én nem hoztam előbbre az ebédet, hanem akkor lefeküdt szinte evés nélkül, és utána 3-4 felé, vagy amikor ébredt, megkapta az ebédet, és kipihenve jóízűen megette.

Nekik az evés még egyfajta "program", valami, ami fáradtságos munkával jár. Koncentrálni kell a villára/kanálra, pohárkára stb.

Ami még nagy segítség lehet, ha együtt eszel vele, és látja, ahogy Te kanalazol, ilyenkor sokkal lelkesebbek (mi is jobban szeretünk társaságban enni).

És még egy általános tapasztalatom: ha nem erőltetünk semmit, akkor jobb evők lesznek később... (Persze ez nem azt jelenti, hogy ő választhatja ki, hogy mikor mit akar enni, de egyfajta rugalmasság azért jó ha van a mi részünkről is...) nálam az a szabály, hogy "meg kell kóstolni" az ételt, és ha nem ízlik, ott lehet hagyni...


És nem utolsó sorban, a ciciben is ott van sok minden fontos neki, tehát lehet, hogy az a pár falatka+ a cici épp annyi, amennyire szüksége van...

Kitartás!

2010. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnál azt vettem észre, hogy ha nagyon éhes, akkor Ő sem eszik darabos kajcsit, csak főzeléket (18 hónapos, de régóta szenvedek a darabos, felnőttes kaják bevezetésével). Viszont főzelék után kb 1 órával szívesen eszik velünk darabos kajcsit. És mostanában bújtak ki a hátsó fogai, így mégjobban kedvet kapott a rágáshoz.
2010. febr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyszer, vagy kétszer alszik még?

Nálunk reggeli táp, majd 10 körül kap kenyeret sajttal májkrémmel, vajjal, kis paradicsom uborka, vagy joghurt,fél szelet kenyeret megeszik.

11-12 között alszik, és amikor felkel 1 körül akkor van ebéd.

Főzelkeket főzök magunknak, jó puhára és abból eszik, virslivel vagy kis sülhússal feltétnek, vagy fasirt. Megeszi.

2010. febr. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia. Lányom akkor csinálja ezt amikor a foga jön. Kezemből a darabosat elfogadja, de kanállal semmit,vagy csak párat. Mivel nekem tejem már nincs, tápszert csinálok,amiből viszont megeszik 200-250et. Szóval éhesnek éhes, csak a kanalas nem kell. Sokmindent próbáltam, de csak az jött be. Erőltetni nem szabad,mert rosszabb lesz.
2010. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy lefejsz egy kis tejet és azzal pépesíted kicsit a kajáját, régen nagylukú cumisüvegből adták a főzeléket. Gondolom, bár ma már nem divat ezt csinálni, de hogyha régen 30 évig jó volt így, lehet Nektek is beválik.

Amúgy van egy pszichológia erre... ne adj neki ebédet, ültesd az asztalhoz, majd kezdj el Te jóízűen enni, mondogasd milyen finom. Ne kínáld... hidd el, kunyerálni fogja a falatot.

Nem szabad ráparázni az etetésre.

Amúgy én paraszt módon csinálom szoptattam, 10 hónapig, nem kellett neki a tápszer, azóta is tehéntejet hordok haza. Simán zsíroskenyeret meg minden egyszerű kaját amit megkíván odaadtam a fiamnak és nem kövér 2 éves lassan és egyszer sem volt beteg. Hallgass az ösztöneidre, nincs két egyforma gyerek.

2010. febr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sok jó és hasznos választ kaptál!

Esetleg próbáld meg azt is, hogy főzelékbe kevered a kicsi husi, krumplidarabokat, így könnyebben "csúszik", esetleg észre sem veszi, hogy megette. Én ezt csináltam, mikor a kislányom egy darabig (valamivel egyéves kora előtt) szintén nem akarta délben megenni a darabos ételt, a főzeléket viszont másodpercek alatt bekanalazata.

2010. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb neki a cici ennyi. Nem kell nagy problémát csinálni belőle,a főtételt rágni kell a cicit meg nem ennyi. Nekem hamar elment a tejem és ennyi idősen már egyedül evett darabosat,leves főzeléket meg amit lehetett. De addig míg van cici az könnyebb neki.A védőnőnk fia 3 éves még szopik,és 2-3 kanál főt étel után cici kell neki. Már elvitték mindenféle vizsgálatra mert ennyi idősen már azért többféle vitamin és tápanyag kell neki de a doki azt mondta hogy teljesen egészséges csak kicsit vékonyka. Majd ha nem lessz cici kénytelen lessz megenni a főtételt.
2010. febr. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
bocs, nem olvastam a többiekt, mert rohanok. de nálunk az volt a megoldás, hogy alvás után, kipihenten próbáltam a főzelket. pl elaludt egy kis táppal ebéd körül, majd felébredt 2 körül és 3 - fél4 körül kínáltam főzelékkel/szilárddal és úgy ette. mikor fáradt akkor nekem esélytelen kanalasssal, szilárddal próbálkoznom
2010. febr. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!