Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vagyok anyának való?

Nem vagyok anyának való?

Figyelt kérdés
Mindig is imádtam a gyerekeket, 3-4 tervezünk. Megvan az első babám, lassan 3 hónapos, szeretem is, csak egyszerűen nagyon nehéz elviselnem a kudarcokat, hogy nem jött össze a szoptatás, fejek neki csak. Korán is beteg lett, 5 hetesen, most meg koszmós. Ezt tetézi, hogy többemberes baba, nappal alig alszik, nagyon nehéz így ellátni a többi teendőim. Ő az első, ez természetes, csak valahogy nem erre számítottam, korábban nem értettem, mi az hogy semmire nincs idő...
2015. máj. 18. 10:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én is mindig orvoshoz cipeltem a babámat az elején!Nála is kijött "minden"!Hasfájós volt,2.5 hós korában egyik pillanatról a másikra elutasította a cicimet(még jó hogy volt otthon tápszer) koszmós volt a fejbőre,gyulladt a nagylábujja (fogalmam sincs mitől)...meg még sorolhatná!Az elején a férjem is kelt hozzá éjjel,egyszer ő,egyszer én,nem is bírtam volna egyedül!este rájött a sírás 20 óra körül és kb 23 óráig folyamatosan...most 9 hónapos lesz,csak mosolyog,ügyeskedik,szinte nem is sír,pedig folyamatosan jönnek a fogai is!Nagy Boldogság!Kitartást,hamarosan könnyebb lesz! :)
2015. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Először is a szoptatás nem a te kudarcod, hanem a természeté (tudom, hogy nem így érzed, de nem a te hibád!), a koszmó meg egy lényegtelen, orvosolható és minden napos jelenség, amit piszkosul nem kell a szívedre venned, valószínű, hogy csak kemény a víz nálatok! A többemberes babára meg annyit, az én kislányom 24 óra alatt 1 órát aludt, egyszerre kb 5-10 percet, ez se a te hibád, ráadásul én egyedül voltam vele, mert a férjem 48 órát dogozott egyben. Én abban az 5-10 percben mentem wc-re meg zuhanyozni vagy ettem pár falatot. És mond már, mi a franc történik, ha csak minden másnap mosod fel a konyhát? Pont semmi! Fogd fel, ő az első teendőd, minden más másodlagos, ha jut rá idő megcsinálod, ha nem akkor csak másnap, na bumm, ettől még nem dől össze a világ!
2015. máj. 20. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Koszmó ügyben egy kis adalék. (Korábban már hozzászóltam.)

Mivel mosod a baba haját? Mi eddig csak a gyógyszertári mosakodós fürdetővízzel mostuk, nem is volt baj. Nemrég kaptunk ismerősöktől johnson's babasampont, gondoltuk, már elég nagy a majd öt hós baba, elkezdtük azzal mosni, azonnal bekoszmósodott a bőre. Abbahagytuk, elmúlt.

2015. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Babé koszmó elleni samponnal mosom a kezdetek óta.Nagyhajú baba, izzadékony, mint az apja. Valószínűleg nem kellett volna minden nap mosni, meg annyira féltettük, hogy sapkát adtunk rá fürdetés után. Ezen változtattunk, heti 2 hajmosás, sapka csak akkor, ha nagyon muszáj. Még van egy kis fehér rész a fejbőrén, ami nem jön le.
2015. máj. 20. 09:32
 15/19 anonim ***** válasza:
Vegyél sima vattát, áztasd be sima étolajba tedd a buksijára, húzz rá egy sapit (olyat, amit nem sajnálsz, mert, ha már nem kell, ki kell dobnod mert semmi másra nem fogod tudni használni), legyen a buksiján egy órát, utána mosd le fürdetővel és külön csinálj vizet, amivel leöblíted a fejecskéjét. El fog múlni, ha ezt megcsinálod. Egy héten 2-szer bőven elég megmosni a haját, amíg olajozol lehet többször (max. pár napig), fürdető kesztyűvel finoman dörzsizd meg a problémás részeket. Egyébként 10 gyerekből kb 9-nek lesz koszmós a feje, mert érzékenyek a kemény vízre és kb minden másra is, ez nem a te hibád! Viszont a Johnson's termékeket felejtsd el, próbáltam, gáz volt és az orvos külön szólt, amikor gond lett, hogy ezt nem kéne, hanyagoljuk. Másodiknál meg se próbáltam. Javaslom a Gabi fürdetőt, érzékeny bőrű babáknál (nekem mind a 2 az) gond nélkül működik.
2015. máj. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A Gabi termékekkel azért óvatosan. Az én kisfiamnak a popsitörlőjük vérvörösre marta a fenekét a fürdetőtől meg tiszta ekcéma lett. Szóval először kis mennyiséggel próbálkoznék belőle mert nem mindenkinek jó, a gyerekorvosunk szerint a Johnson mellett a második legtöbb bőrproblémát okozó márka.
2015. máj. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Még a gyógyszertári hidrofiles mosakodókrémmel fürdetem, neogranormon fürdető van még itthon.
2015. máj. 21. 14:11
 18/19 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok, popsitörlőből csak és kizárólag Pampers Sensitiv-et használok 2 gyereknél, soha nem volt semmi gond vele!
2015. máj. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Csak a bepanthen és az idő segített a koszmón, az olajos kezelés után száraz, pikkelyesen visszajött.
2015. jún. 5. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!