Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, ha a 9 hetes babám...

Normális, ha a 9 hetes babám hátról hasra fordul?

Figyelt kérdés
Ma csinálta először, 2 alkalommal is. Nem tudom, hogy ez most bajt jelent-e vagy nincs ok aggodalomra? A nagyobbik gyerekem csak 4 hónapos kora után fordult meg.
2015. máj. 19. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Amit önmagától csinál, az nem baj. Az egy dolog, hogy mit írnak a nagykönyvek. Van baba, amelyik előtt, van amelyik később tanulja meg a forgást. Nincs gond ezzel.
2015. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az első jól írja. Nekem 3 gyerekem van, de mindegyik más korban csinált minden mozgást.
2015. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Remélem, igazad van. Az jutott eszembe, hogy esetleg feszes az izomtónusa és azért csinálja. Bár semmi nem utal feszes izomzatra, de azért meglepett ezzel a mutatványával.
2015. máj. 19. 21:18
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem túl korai szerintetek?
2015. máj. 19. 21:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Lányom épp addig nem mozgott rendesen, amíg feszes volt az izomzata. Tehát nem hogy előbb, hanem később csinált mindent!
2015. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Kislányom is 9 hetesen forgott. Ő hasról-hatra!

3,5 hónaposan hátról-hasra :-)!

Nincs ezzel baj!

2015. máj. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha feszes lenne az izomtónusa nem forogna. Kislányomnál volt ilyen, gyógytornára jártunk egy évig, mindent fél évvel később csinált, mint "kellett" volna. Egyébként: mi a normális? A nagykönyv szerint nem az, de, ha nem tudná, nem is csinálná! Persze értem, hogy aggódsz, én is így jártam a kisfiammal, mikor 6 és fél hónaposan felállt. Persze hívtam a védőnőt (féltem, hogy baja lesz a lábának) és ő mondta, hogy ha nem tudná, nem csinálná! Másrészt nem ragaszthatod le, hogy ne forogjon (vagy az én esetemben, hogy márpedig ne álljon fel). A nagykönyv szerint 6 hónaposan hasról fordul hátra, na az én fiam 5 hónaposan egyedül felült és támaszkodás nélkül ült, 5 és fél hónaposan mászott. Erre azt mondta nevetve a védőnőm, hogy nem ismeri a nagykönyvet. Hát persze, hogy nem, nem tud olvasni! :-) Félretéve a viccet, készülj fel, hogy mindent előbb fog csinálni, mint "kéne". Én most például, azzal küszködök, hogy a 9 hónapos fiam 10 centis lábára, honnan szerezzek cipőt, mert a legkisebb méret is nagy rá, viszont már kéne, mert ha fogom a kezét szalad! Ne aggódj, legyél rá büszke és bátorítsd, dicsérd. Ügyes baba!
2015. máj. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó ez nemigaz..

Fiam 7 hetesen hasról hàtra fordult, 4 hónapot pont betöltött2 mikor vissza, megis 3 napra rà kiderült hogy feszes, a làba, hàta vàla...

(Nem nyomta ki magàt, ès nem nyúlt a jàtèkokèrt)

2015. máj. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A "nagykönyv" azért van, hogy tudjunk viszonyítani, és ha úgy érezzük vmi nem a maga ütemében, idejében v sorrendjében történik, kérdezzünk szakembert. Inkább háromszor vidd feleslegesen védőnőhöz, háziorvoshoz v szakemberhez, mint hogy netán a baj elsikkadjon. Aggódni kár, és természetesen nagyok az egyéni eltérések, amik adódhatnak a genetikai jellemzőkból (apukájának is hamar indult a mozgásfejlődése), de esetleges problémák miatt is. 9 hetesen kicsit korai a tudatos, akaratlagos átfordulás, szerintem, de a fiam is megcsinálta, hogy annyira nézett fennt vmi, és úgy tepesztett, hogy átbillent, de nem így tervezte, látszott rajta.

Szóval olyan is előfordul, h véletlenül csinálnak ilyet, majd, 'elfelejtik', és a tudatos mozgás majd a maga idejében jön el.

2015. máj. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! 7-es vagyok. Abban tökre igazad van, hogy a nagykönyv a sablon, és inkább vidd 3-szor a védőnőhöz feleslegesen, mint egyszer ne amikor kéne. De van olyan, amikor akaratlagosan vagy egyéb okból csinál valamit, amit még nem kéne. Mondhatjuk, hogy átborult a hátára pedig nem akart, de ez nem magyarázat arra, hogy a fiamnak a felső 4 metszőfoga egyszerre jött ki, mert azt nem véletlen csinálta! Sorrendben, nagykönyv szerint: alsó kettő, felső kettő, alsó szélső kettő, felső szélső kettő. Vagy arra, hogy 5 és fél hónapos kora óta egyedül felül és megül (nem felhúzza magát, nem kapaszkodik és nem támasztja magát). 6 és fél hónaposan mászott, 7 hónapos kora óta feláll. Most 9 hónapos és, ha fogom az egyik kezét, szó szerint szalad, nem tudok vele lépést tartani.
2015. máj. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!