Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktathatnám le 16 hós...

Hogy szoktathatnám le 16 hós kisfiamat, az éjszakai teázásról?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy én rontottam el, hogy éjszaka is teázik. Ugye nyáron a nagy melegben, sokszor megébredt, ivott egy kis teát, és aludt tovább. Akkor arra gondoltam, hogy meleg van, és ezért iszik, mert ugye akkor mi is többet iszunk éjszaka is. A baráti körökben is megnyugtattak, hogy náluk is ez van. De hogy most is sokszor megébred, és iszik, az már azért van, mert szerintem hozzászokott. Van amikor csak egyszer-kétszer, de pl ma éjszaka egy órától, óránként megébredt, és ez egy kicsit sok. Tudnátok segiteni, hogy hogyan szoktassam le erről a rossz szokásról, amihez végülis én szoktattam hozzá? (Megjegyzem, hogy a teát nem édesen csinálom, nem cukrosan, hanem mézzel, nehogy akik teaellenesek azok emiatt támadjanak meg. Próbáltam a vizet, de azt sem issza, a gyümilevet sem. Éhesnek sem éhes, mert enni jól eszik, mindent.) Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. febr. 26. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A mézes tea ugyanolyan édes, mint a cukros, annyi különbséggel, hogy a méz egészségesebb. Nappal mit kap inni, amit szívesen fogad? Nem jön a foga? Lehet, hogy amiatt ébredt ma ennyiszer?
2010. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy édes a méz is, de nem édesre csinálom a teát. Napközben is ezt issza. A fogzásra én is gondoltam, mert ennyiszer azért sohasem szokott felkelni, és mintha látnám is alul két kis fogát. Köszi.
2010. febr. 26. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok baba többször megébred amikor elkezdenek bújni a fogacskák :)) Viszont arra most már figyelj, hogy ha cumisüvegből itta eddig a teát, a méz miatt váltsatok inkább pohárra vagy csőrösre! Mert a méz ugyanolyan savas közeget csinál a szájban, mint a cukor, ami roncsolja a kibújó fogacskákat.
2010. febr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A foga kintatja valószinű, ha meg már felkelt ,iszik egyet. Havizet adnál éjjel, lehet nem kelne annyit, mert nem a megszokott kedvenc lötyit kapná. Ha kibujtak a fogak, probáld ki, de adfig felesleges, mert ugyis jelni fog. Homeos szerekkel tudsz javitani az éjszakáin. Próbáltad már?
2010. febr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is teát adtam annak idején éjszaka is, mert nem volt hajlandó meginni a vizet. Én is meguntam a sok ivást éjszaka és csak vizet adtam neki, először nem akarta inni, beadtam a cumit és visszaaludt, mikor 2x kellt fel már megitta mert tényleg szomjas volt. Azóta csak vizet kap éjjel, és csak 1x kell fell általában, de van, hogy egyszer se. Én is mézzel és citrommal csinálom a teát, de akkor is tea marad. Próbáld meg a vizet, ha tényleg szomjas megissza, ha meg nem megtanulj, hogy nem érdemes azért a vízért felkellni. Reméljük legalábbis.
2010. febr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!