Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyre inkább úgy érzem, nem...

Egyre inkább úgy érzem, nem tudok megbírkózni az anyasággal, akik sokat vannak kettesben a babával, hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

1 hónaposak vagyunk, úgy érzem, hogy eddig jobban tudtam, ha éhes a drágám, de mostanában már ebben is bizonytalan vagyok. Olyan egyformán sír. Vagy mindig éhes lehet, ha sír? Már nem tudom.

Semmire sincs időm, ma este szopiztunk, jó sokáig, elaludt a kezemben, letettem, aztán kicsit neteztem (10 perc), meg akartam vacsizni, erre felébredt, sírt, de közben a fürdéshez is készülődni kellett volna és wc-re is el kellett mennem. Ebből lett egy jó nagy sírás, közben vacsiztam az egyik kezemmel a pihenőszékét ringattam, időnként a szájába dugtam a cumit, hogy ne egyfolytában sírjon, majd a fürdést készítettem elő, fürcsi után szopi és után végre sikerült wc-r is elmennem. Kész vagyok, egyedül nagyon nehéz. A párom dolgozik, pedig ilyenkor nagyon jó lenne, ha kicsit dajkálná, amikor már nyűgös a kisbabánk.

Vagy kénytelenek néha sírni hagyni a picit?


2010. febr. 27. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha ilyen sokat sír, nem lehet, hogy a pocija fáj? Próbáld meg kicsit hosszabban büfiztetni, hátha túl sok levegőt nyel, azért nyugtalan egész nap.
2010. febr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nincs segítséged ilyenkor, ha a párod este dolgozik?Nálunk is sokat délutános az apa, de akkor jön a mama.Nagy segítség.Tudok fürödni, enni, fürdőt előkészíteni stb.Amúgy, ha egíedül vagyok, mindent nagyon meg kell szerveznem előre.

Egyedül tényleg nehéz, főleg, ha még ilyen pici a babád.Pár hónap még kell, mire könnyebb lesz.Nem csodálom, hogy fáradt vagy.Kitartás!

2010. febr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ma ugyan nem divat,de hagyd sírni a babád.Két szopás közt legyen legalább 2,5 óra,majd tedd az ágyába.Nem baj,ha sír.Ha nem veszed fel,akkor lefog szokni a sírásról.És éjjel sem kell szoptatnod.Este 11-től hajnali 4-5-ig kifogja bírni.Akkor lesz időd a dolgaid is elvégezni.Most tudod nagyon elrontani a picit.

3 gyerekes anyuka.

2010. febr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Anyud nem tud segíteni??? De valóban lehet a pocija fáj.
2010. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Érzi,hogy ingerült vagy lehet azért is sír.Amugy többen vagyunk akik egyedül keresik naponta a megoldást.Az én babám egy percet nincs el nélkülem születése óta.És mindennap megfőzők,takaritok,mosok,ha kell vasalok.Együtt mindent.Mikor kisebb volt a hordozóba vittem magammal mindenhová ha nem aludt.Én nem hagytam sirni sohasem,mindig megsajnálom.Igény szerint szoptattam,szinte 2óránként és nem volt gond.Probálj megnyugodni,ne érezze rajtad a feszültséget.Sétáljatok is egy kicsit a levegőn tuti bealszik.
2010. febr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Általában nem a pocija fáj, szokott, de nem nagyon jellemző. Akkor vörösödik a kis feje, meg nagyon feszeng, de gyorsan ki szokott jönni a puki, vagy a kaksi, ezt még szerintem felismerem, legalábbis remélem.

Szerintem többet is tudna enni, de már kész vagyok az igény szerinti szoptatástól is, azt mondják itt, hogy két nap, de mi már az eleje óta így próbáljuk, néha muszáj adni neki tápszert, ha már mind a 2 cicim kiszopizta és sír.

Nem egy városban lakunk a szüleinkkel, de ha jönnek, akkor sem segítenek igazán, kaját szoktak időnként hozni és ennyi. Anyósomék 1-szer voltak, akkor is nekem kellett őket körül ugrálni, úgyhogy nem erőltetem. Talán, hogy rendmániásak vagyunk, ezért úgy tűnhet nekik, hogy itt semmi tennivaló nincs, pedig pórszívózni, mosni, teregetni, vasalni jó lenne valaki. Már azon gondolkoztam, hogy egy takarítónőt keresek, jobb híján.

2010. febr. 27. 21:56
 7/15 A kérdező kommentje:

Nincs el a hordozóban, már én is próbáltam, ma is így vittem ki a konyhába.

De hogy csinálod? 2 óránkénti szopiból, legalább fél óra, ha nem több azzal telik el, hogy pelus csere, szopi, büfi és én nem szoktam még letenni, kb. 10-15 percig, nehogy visszabukja. Napközben egyre kevesebbet alszik, nem sokáig van el a kiságyban, ha megunja sír. Hogy tudtál Te így főzni, meg ilyeneket? Persze ha hordozóban melletted el van, de ha sír?

Annyira tud sírni a kisfiam, hogy folyik a könnye, persze, hogy a kezemben van, időnként 2 szopi között nincs is semmi időm.

2010. febr. 27. 22:01
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia,,, mi 3 hónaposak vagyunk és mindent egyedül csinálok, főzök, bevásárolok, sétálunk, takarítok, mosok, vasalok... jó szervezés kérdése az egész. Pl babakocsizás után ha alszik a babakocsiban akkor szoktam főzni- nem veszem ki belőle, hagyom aludni benne. Rakd polyába akkor nem fogja megérezni ha szopi után lerakod a kiságyba. :-) nekem bevállt.. Most ne akarj rendmánisá lenni, a babával legyél sokat, én sose hagytam sírni, mégis mindenre jutott idő. Egy hónap mülva könnyebb lesz, nekem már 2 hónaposan játszott a szőnyegén. Sétáljatok nagyokat, mneked is jó lesz, és kb 40 perc séta után, elméletileg jó be kel aludjon :-))). vagy van ez a hinta etetőszék, abban is jól el van a kislányom. Amit különösen imádott, ha mosogattam, a víz zaját, el is aludt mindig. Kis rabszolgahajcsár, volt, hogy emiatt mosogattam többször... :-) Eleinte én se tudtam miért sír, ez is változni fog, kitartást :-)
2010. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Elhiszem,hogy nehéz,én is egyedül vagyok. Párom reggel elmegy dolgozni,délután hazajön,itthon van 3 órát,majd megy vissza,és csak 11kor jön meg. Ráadásul Olaszországban lakunk,tehát én tényleg egyedül vagyok.

Én túlestem már ezen,amin te,WC-re akkor jártam,ha párom itthon volt,volt hogy este meg se fürödtem,csak hajnalba olyan fáradt voltam. DE!!!!Hidd el megéri a küszködést,mert 1-2 hónap múlva már nem lesz hasfájás,nem lesz sok sírás. Ő még nagyon pici,és sír,mert RÁD van szüksége. Aki azt írta,hogy ilyenkor lehet elrontani,az nagy tévhitbe van. Ilyen pici babát még nem lehet elrontani. És azért szültük őket,hogy gondoskodjunk róluk,és ha kell legyünk ott nekik,hisz 9 hónapon keresztül hordtuk őket a szívünk alatt,na ná,hogy szükségük van rá,hogy felvegyük őket,és hallják a szívdobbanásunkat,hisz az nyugtatja meg őket. Én 4 hónapig úgy néztem ki,mint egy mosott sz..,demár 7 hónapos a kislányom,és egyedül alszik a kiságyába (mindenféle módszer nélkül),nem cicizik éjjel,és egy angyal. Igaz,most is igényli a btáraságomat,de hát csak én vagok neki,persze,hogy igényli (ha apa itthon van,akkor apát nyúzza)

Egy picit még bírd ki,és gondolj mindig arra,amit most leírtam neked!

Tudom,mondani könnyű. (hidd el nekem is voltak kirohanásaim,ki akartam törni az ablakokat,mikor elpattant az agyam,meg ilyenek,de visszagondolva,TÜRELEM,TÜRELEM,TÜRELEM)

Minden jót nektek!!!Vigyázz a babádra,hisz ő neked a legfontosabb!!!!

2010. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
22:09-es, Ti hány óránként szopiztok? Leírnád a napirendeteket? Szopi, séta, fürdés, ilyenekre gondolok.
2010. febr. 27. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!