Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mosható pelenkát kb. mennyi...

A mosható pelenkát kb. mennyi idős gyerköcnél érdemes elkezdni?

Figyelt kérdés
ahogy hazajövünk a kórházból? vagy várjak még vele?
2015. jún. 9. 13:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
szerintem minél kisebbnél éri meg,de ha úgy vagy vele,még olyan sok az újszülött széklet ráér később is
2015. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
ÉN újszülöttnél nem kínlódnék vele, minden pelusban van kaki, és napi 10-12 simán elmegy, nem nagyon van idő rá. KB 3 hónapos kortól praktikusabb.
2015. jún. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 sandrachnologic ***** válasza:
Mi azota moshatozunk miota hazajottunk a korhazbol. Napi 8 pelus fogy atlagosan. Ebbol 6ban van kaka kb. Hasznalunk kakaifogo papirt, Ami felfogja a kakat es a wvben le lehet huzni, igy nem Nagy cucc a mosasa sem. :) vetyunk egy alap ujszulott keszletet 20E-ert es meg 40-ert egy normal keszletet, Ami 6 kilotol Jo kesobbre. Ket naponta mosok. :) nagyon szeretjuk, krem nem kell, gyonyoru a bore. :)
2015. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Szerintem felejts el! A kérdésed alapján kiszámoltam, hogy 6 hónapra az eldobható pelenka 45 ezer forint! A mosható pelenkát, azon túl, hogy kimosod 100 fokos vízben ki kell főznöd, min 5 percig és még ki is kell vasalnod a többi ruhájával együtt (ami azt jelenti, hogy nem napi 15 percet töltesz vasalással, hanem kb. 40-et!) Újszülöttnél, 3-4 óránkénti szoptatásnál, 2-3 óra alvás után lesz erőd, időd erre? Szerintem nem! Ráadásul ezt az időt a gyerekedtől veszed el és az eldobható pelenka olcsóbb is! 20 ezer az alap készlet, 40 ezer a 6 kg-ós csomag, ha normál súllyal születik, időre, akkor kb. 5 hónapos korára az eldobhatóra költöttél 45 ezret, a moshatóra 60 ezret, plusz mostad, főzted, vasaltad! Persze te döntesz, ez csak az én véleményem!
2015. jún. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 sandrachnologic ***** válasza:

Aki nem ismeri a modern moshatozast az minek szol hozza?


Sem kifozni, sem vasalni nem kell, es maximum 60 fokos vizben mosható. En 40 fokosban mosom pelenkafertotlenitovel. A napi plus munka vele 10 perc, en ezt ket reszletben vegzem el, a delelotti pelisok obliteset akkor vegzem, amikor eves utan alszanak a gyerekei/, a delutaniakat pedig AZ esti fektetes utan. Ket napnyi pelust mosok mosogeppel, egy ejjel alatt megszarad, igy harmadnapra megint van tiszta peli. :)

2015. jún. 10. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 sandrachnologic ***** válasza:
Ja es lehet hogy a moshatora tobbet kolt elsore, de a normal keszlet 5-18kgig hasznalhato, igy a pelisos kor vegeg kihasznalja. Szamitasok isnigazoljak, hogz majdnem 100E forinttal olcsobb a moshatozas a gyerek 3 eves koraig, mint AZ eldobhato. Es nem termeled a szemetet...
2015. jún. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös és 6-os! Nem tudom, mert nincs tapasztalatom a mosható pelenkával kapcsolatban, de egyet tudok: a kérdező előre kérdez a gyerek még nincs meg és az én tapasztalatom: az én kislányom 24 órából 23-at aludt, ha a fotelban ülve rázogattam a popóját, ha felálltam üvöltött! Kiszaladtam wc-re, üvöltés! Tehát nekem napi 1 órám volt, 5 perces időintervallumokban p*silni, enni, inni, tusolni, vasalni, nem biztos, hogy még a mosható pelussal is lett volna kedvem bohóckodni! Napi 2*5 perc nekem egy zuhany meg egy evés volt!
2015. jún. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
ez igaz utolsó sok ilyen baba van. én is örültem ha pisiltem
2015. jún. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Az ilyen gyerekeknek nincs apja? Nálunk apa szórakoztatja, amíg én tusolok, stb.
2015. jún. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 sandrachnologic ***** válasza:
Mar Bocsi, de a kerdes arrol szol, hogy mikortól erdemes elkezdeni, tehat valoszinukeg olyanoktol var valaszt, akik ezt csinaljak es bátorítást esetleg tapasztalatok elmondasat. Ezt nem kene összemosni azzal, hogy kinek mennyire nyugos a gyereke, mert ez OFF. Foleg ha meg csak tapasztalata sincs az illetőnek a modern mosipelusokrol. Most én is leirom akkor, hogy nekem a kicsi most lesz 6 hetes, miota hazajöttünk moshatozunk. A nagy fiam negy eves, nem ovis, itthon van velunk. A ferjem ddolgozik. Nekem itt vannak a gyerekek, a háztartás (150nm), a kert es a pelenkak. :) igen, néha nyugosebb a gyerek, akkor egy pelenkatarto zsákban gyűlnek a peluk egesz nap es este 10 perc alatt rendberakkm őket. Két Naponta meg bevágom a mosógépbe 60 fokra kimosni, na akkor a teregetese meg 5 perc Naponta... Huha. Nem kell mindenkinek moshatoznia, de a taoasztakatlanok ne vegyek el a kezdok kedvet es lelkesedését vagy érdeklődését a meg nem alapozott okossagaikkal.
2015. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!