Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy altatjátok el a...

Ti hogy altatjátok el a babátokat?

Figyelt kérdés
KÉRLEK SEGÍTSETEK! Egyszerűen nem tudom sose elaltatni a 2,5 hónapos babámat. Mindig álomba sírja magát. Ez szinte az első pillanattól így megy. :( Kérlek segítsetek. Cumit nem akarok neki adni és nem igény szerint szoptatom külön szobácskája kiságya van. Tudom sokatok szemében rossz anya vagyok, de olyanok válaszát kérem szépen, akik segítenek nem pedig véleményt nyilvánítanak.

2015. jún. 17. 07:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Az én fiam lassan 4 hónapos, ő is elég sokszor eljátsza ezt, főleg az utóbbi pár napban brutális. Nem éhes, nem szomjas, nem is hasfájós, ha ölben van az, se jó, ha leteszem az se, az alvás ellen hadakozik, de nagyon. Ma is felkelt fél ötkor, se nem evett, se nem ivott, visszaaludni nem akart, ordított egy órán keresztül, majd evett egy keveset, ismét ordított, majd nagy nehezen lenyugodott az ölemben, és elaludt. Ringatva alszik el, most meg kidőlt, amikor letettem az oldalára az ágyba. Nem értem én ezt. Sokan azt mondják, nem hiszti ez, ahhoz kicsi. Erre annyit tudok mondani, kivétel erősíti a szabályt...
2015. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Ha hasfájós, akkor megvan a magyarázat nem is értem mi itt a kérdés. Ezen sajnos semmi nem segít, túl kell élni az első pár hónapot és magától elmúlik. Mi anno a nagylányt hurcolásztuk, ő a lajhár pózt szerette a legjobban, úgy el is tudott aludni a karunkon. Aztán amikor már aludt, akkor becsempésztük az ágyába. Miért nem akarsz cumit adni neki?
2015. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Ma tutira nem fáj a pocakja nincsenek a tünetek... Ma már cumit is próbáltam de csak idegbetegebb lett tőle...kiköpi. Cicin bizti megnyugodna és alukálna is de utána pocakfájás lenne... Csőd vagyok... amúgy mosolygós beszédes a picinke cinke, de ha jön az alvás azt csak babakocsiba tudom vagy ringatással.. mint mondtam komfortcici kizárva... ringatás lassan kizárva, mert nagy babóról beszélünk... a kiságyában elvan keresi a helyét aztán beindul egy olyan 5 perc után a hüppögés ami átfordul szép lassan üvöltéssé... csak ha kiveszem úgy nyugszik meg (nem mindig)... bakker tök tehetetlennek érzem magam pedig a legjobbat szeretném neki!!! akármilyen hihetetlen is :)
2015. jún. 17. 11:16
 14/27 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg:) Nem lesz semmi baja sem az ősbizalommal, sem a stresszhormonokkal...:)

Ehhez azért jóval több kell, hogy sérüljön a kötődés. Leginkább elhanyagolás és/vagy bántalmazás. Nálatok egyik sem játszik.


Több oka lehet a sírásnak. Az első az, hogy túlfárad és nem tud még saját magától elaludni. Az elalvás képessége nem veleszületett, a babák megtanulják segítséggel.

Több módszer van, az egyik a cicin elalvás. (nem biztos, hogy ez a legjobb) Ha hasfájós, akkor érdemes a maradék tejet lefejni és az üres cicire feltenni a babát, azt szopizza. Közben elalszik és nem eszi degeszre magát. Ezzel az a baj, hogy hozzászokik és neked nem biztos, hogy erre mindig lesz időd. (pl több gyerknél)


A ringatás szintén babafüggő. Az első babám így aludt el, a másodikat zavarta az elalvásban.

A másodiknál az ágyban altatás jött be, először cicivel, majd átszoktattam a cumira. (2 gyerekem van, a nagyobb autista, nem tudtam sokáig magára hagyni,a míg altattam a kicsit)

Odahúztam egy széket a kiságyhoz, a cumit betoltam a szájába, majd ott tartottam az ujjammal. Így elfogadta és szépen elaludt rajta. A legtöbb babab elsőzör csak így cumizik, hogy tartani kell neki. Majd később már meg tudta fogni a szájával is. Így elaludt egyedül.

4 hónaposan átszokott az ujjára és már nem kellett neki cumi. Így most egyedül alszik el, szopizza az ujját.


Sokat segít még, hogy egy rendszert teszel az altatásba, hogy a baba ki tudja számítani, hogy mi következik. Pl etetés, játék, alvás. Vannak olyan zenélők is, melyek 5-10 percig játszanak egy kellemes dallamot. Ezt is be lehet neki kapcsolni és pár alkalom után tudja, hogy aludni kell.


Ha mindent megpróbálsz és még ezután is sír, akkor legyél mellett, simizd a homlokát az ujjaddal, az megnyugtatja. Lehet, hogy ő így alszik el. Ez később változni fog, ne aggódj:)

Nem ez tesz rossz anyává. A babának is van egy temperamentuma, egyénisége. Ezt el kell fogadni.

2015. jún. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
68%

ringatás kizárva, mert már nagy? én az 1 évesemmel is járkálok, és ringatva altatom, mert ő még ezt igényli... és ő nem 5 kg én meg gerincbeteg vagyok 18 éves korom óta ;-)


szóval ő is hasfájós volt. hidd el, nem mindig van tünete, de ha nem éhes, ne fázik/nincs melege, nem szomjas, tiszta a pelus és mégis sír akkor fáj valamije, vagy testközelségre vágyik. egy 2,5 hónapos még nem tud hisztizni vagy "csak úgy" sírni. ha a fenti dolgok ki vannak pipálva, akkor fel kell venni és megnyugtatni. egy baba, aki képtelen mozogni és még 3 hónapja sincs kint ebben a világban, nem viccből sír. ha ott vagy neki, és az öledben próbálod megnyugtatni, akkor megtettél mindent, és ezt ő is érzi. de letenni és sírni hagyni ilyenkor konkrétan kínzás még egy ilyen picinek..


összegezve megértem, hogy nehéz, kisfiam 5 hónapig volt kőkemény hasfájós, és mint írtam gerincbeteg vagyok, de most őértük kell lennünk, mert picik, védtelenek és csak Te vagy neki, bízik benned, számít rád. tarts ki, ha már tud majd helyet változtatni, meg később kommunikálni sokkal könnyebb lesz. addig meg erősnek kell lenned (mind fizikailag, hogy tudd őt ölben ringatni, mind lelkileg).

2015. jún. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
46%

Pfff...ringatás kizárva, mert nagy??? Ezt te sem gondolod komolyan...ne már...

A 11 kg-os 14 hónapos fiamat minden nap ringatva altatom, mert ezt szereti.

2015. jún. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

"de letenni és sírni hagyni ilyenkor konkrétan kínzás még egy ilyen picinek..

"


Ne mondjál már zöldségeket légy oly kedves! Ha egy baba túlfárad és te nekiállsz ringatni, na az a kínzás! Azt, hogy mikor kell fölvenni és mikor jobb fekve hagyni és úgy mellette maradni, teljesen helyzet és egyénfüggő. Sablonok szerint nem lehet gyereket nevelni. Minden baba külön egyéniség, mástól nyugszik meg.

2015. jún. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Senki egy szoval nem mondta hogy le van teve es ugy sir. Rajtam sir es hergeli magat... de jelentem most 40perc seta utan alomba merult.
2015. jún. 17. 14:10
 19/27 anonim ***** válasza:
Tedd be a kiságyba hasra és maradj mellette. Tedd a hátára a kezed, hogy érezze ott vagy, esetleg dúdolgass neki közben.
2015. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

te ne beszélj zöldségeket.. "Ha egy baba túlfárad és te nekiállsz ringatni, na az a kínzás!"

a ringatás nem felébreszt egy újszülöttet, hanem elaltat. ha túlfárad nem az a cél, hogy elaludjon? ők még nem tudnak maguktól elaludni (kivétel egy-két baba akit letesznek és valóban meg sem mukkan, de ők szerencsések).

2015. jún. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!