Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy altatjátok el a...

Ti hogy altatjátok el a babátokat?

Figyelt kérdés
KÉRLEK SEGÍTSETEK! Egyszerűen nem tudom sose elaltatni a 2,5 hónapos babámat. Mindig álomba sírja magát. Ez szinte az első pillanattól így megy. :( Kérlek segítsetek. Cumit nem akarok neki adni és nem igény szerint szoptatom külön szobácskája kiságya van. Tudom sokatok szemében rossz anya vagyok, de olyanok válaszát kérem szépen, akik segítenek nem pedig véleményt nyilvánítanak.

2015. jún. 17. 07:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

A 2 és fél hónapos nem újszülött, hanem csecsemő. Bármennyire hihetetlen nem mindenkinek (minden babának) segíti az elalvását a ringatás. Tudod minden kisember más. Rugalmasság, helyzetfelismerés, alkalmazkodás. Ez az, ami a jó kötődést kialakítja (szenzitív válaszkészségnek hívják a szakemberek) és nem az, hogy egy könyvben olvastál valamit és úgy gondolod, hogy az univerzális minden esetre. Ha jó a te babádnak, ha nem.

A nagyobbik fiam csak ringatással aludt el, míg a kicsi csak akkor, ha betettem az ágyába. Mindkettő biztonságosan kötődik.

Sírások között is van különbség. Van, amikor fel kell venni a babát, mert erre van szüksége, van, amikor a túlpörgés miatt 1-2 perc sírás után hirtelen álomba esik. Ilyenkor sok babának jobb, ha nem veszegetik ki az ágyából, hanem ott állnak mellette, esetleg óvatosan simizik a buksiját, vagy kicsit ráteszi a hátára az anya a kezét. (ez is sok babát megnyugtat)

2015. jún. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Javaslok két zárt csoportot a facebookon:

[link]


[link]


Sok anyuka, sok-sok kérdésre adott válasz, illetve tapasztalat cserék a hasfájósság, altatás, ringatás, szoptatás témájában.

Szoptatási tanácsadók általános véleménye, hogy hasfájós babát is cicivel (igény szerinti szopival) lehet nyugtatni. Anyatejjel nem tudsz túletetni. Nincs olyan, hogy sokat eszik. Az anyatejben található vegyület vagy hormon fájdalom csillapító hatású is, ezért hasfájás esetén direkt jót teszel vele. Az üresebbik cici ilyenkor a megoldás.

Enyém gyerek brutál hasfájó volt, most 13 hónapos, és még mindig sokkal érzékenyebb a pocija. Az első hat hónapban éjjel-nappal ringattuk, járkáltunk vele, sírni nem hagytuk.

Sajnos tény, hogy egy sírva hagyott csecsemőben (ha ez sokáig meg és az anyától nem jön válasz, segítség), akkor emelkedik a kortizol szint (streszzhormon), ami napokkal később is magasabb szintet mutat, mint egy olyan babánál, akit nem hagynak sírni. Most nem a pár perces sírva hagyásról van szó, míg anya elintézi a dolgát, hanem akit rendszeresen letesznek az ágyba, és hagyják, hogy pl. álombasírja magát. A baba egy idő után (nem is mindegyik) megtanulja, hogy hiába sír, válasz nem jön, felesleges a segítségkérés. Lehet, hogy megtanulja, nem kell sírni. De később, nagyobb korában sem fog segítséget kérni, mert minek.

A ringatás ne legyen kizárva. 2 és fél hónaposan rád van szüksége. MIndent meg kell tenni, hogy neki jobb legyen. Van amikor ez baromi nehéz, mert nem tudod, hogy mit csinálj. Azt viszont tudd, hogy sírni hagyni nem jó.

2015. jún. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Kedves előző! Senki nem hagyta sokáig egyedül sírni a babáját! A kérdező ott van mellette, nem hagyja magára.

Amit írtál a kortizol szintről, csak részben igaz. A kortizol stressz hatására valóban megnő. Ez váltja ki az ún. élettani stresszreakciót. Enélkül kihalt volna az emberiség. A baj a tartós stresszel van, ha huzamosabb ideig áll fönn. Tehát, ha valamelyik édesanya rendszeresen elhanyagolja a síró csecsemőjét. Semmiképpen nem pár perc sírásról van szó! A kortizol hosszú távú fennmaradásásra ezidáig nem született még hiteles kutatási ereedmény. Arra gondolok, hogy a vígasztalás után is magas maradna a kortizol szint.


A szoptatási tanácsadók véleményére is én csak részben adok, mert ugyanaz előjön, amit már írtam. MIndenkire egyenvéleményt akarnak húzni, holott minden csecsemő más. Bizony vannak babák, melyek túl tudják enni magukat még az anyatejből is. Miért ne tudnák? Finom édes, megnyugtató. Hiába a fájdalomcsillapító hormon, ha a telítettségtől szétdurran a pici pocak. Ezért adnak komfortszopira üres cicit, ahogyan te is írtad.

2015. jún. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
37%

Egy 2 és fél hónapos csecsemőnek a testközelség alapszükséglet. Olyan, mint az éhség, az álmosság. Az hogy bemegyek és elég megsimogatnom a hátát az nem ekkora korban fog működni hanem már egy fél évnél nagyobb babánál, akinél elindult az elválasztódás folyamata, ahogy a mozgásfejlődés is.

Egy 2 és fél hónapos csecsemő agyilag még azon a szintem van, hogy ő és az édesanyja EGY ugyanazon személy. Tehát ha ringatja, felveszi, akkor azzal nem hátráltatja a megnyugtatást, hanem elősegíti, mert élettanilag egy ekkora babánál ez a természetes. Attól sírhat még az anyja karjaiban, mert fáj valamilye, ez elég gyakori sajnos a csecsemőknél, hisz éretlen az emésztőrendszerük. Olvasgass egy kis gyermekpszichológiát, meg Ranschburg Jenőt kedves utolsó és ne hülyézz le mindenkit aki nem osztja a te gyereknevelési szokásaidat. Hál Istennek már nem mindeki Spock-tól tanulja a gyereknevelést.

2015. jún. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

22-es vagyok, igen, utolsó, egyet értek.

23-as válaszoló, csak kérlek olvasd el még egyszer amit írtam. Hiába teszel sokszor felkiáltó jelet a mondataid után, attól még nem lesz nyomatékosabb.

Ki beszélt itt arról, hogy pár perces sírástól az egekbe szökik a kortizol? Pont, hogy azt írtam, hogy nem egy-két perc alatt változik meg minden. De rendszeres sírva hagyás igenis nyomot hagy. Testben, lélekben.(!)

És még egy gondolat, pont a szoptatási tanácsadók azok, akik egyénre szabottal vizsgálnak minden helyzetet, hisz valóban minden gyerek más. Soha nem húzzák rá minden gyerekre ugyanazt a szabályt, hanem pont ők azok, akik mindig hangoztatják, hogy azért kell a szoptatási tanácsadó sok esetben, mert az adott gyermek napját, napirendjét, szopási, alvási, hasfájási szokásait kell megnézni, és megtalálni azt a megoldást, ami mindenkinek a legjobb.

Szerencsére lassan azért kihal az a generáció, amely a sírva hagyást támogatja, és helyette jön a felvilágosultabb (Ransburg-féle) generáció, és talán egy nyugodtabb generáció is ezzel együtt.

2015. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Bocsanat hogy belepofazok a vitatokba de szerintem mindenki csinalja ugy ahogy jo nak latja... a noverem ket gyereket nevel mindkettot reljesen mast igenyelt. Anyumnal ugyanez tortent. Van gyerek aki szeret egyedul lenni (noverem) es van olyan aki igenyli a torodest tarsasagot stb. Nekem is van egy kulon velemenyem a gyereknevelesrol de szo szerint csodnek erzem magam altatassal kapcsolatban. Babakocsiba csucsszuperul alszik a vallamon sir de ha kulonfele tornagyakorlatokat vegzek megnyugszik. Erre tegnap jottem ra...borzasztoan faraszto de mivel a legjobbat szeretnem neki csinalom mig birom. Igeny szerinti cicit azt tamogatom de nem csinalom...bizti valakinek bejott nekunk nem. Es akkor zarszokent meg annyit: van aki hisz Istenben van aki nem es van aki tagadja...szerintem fogadjuk el egymast ugy ahogy van es ne eroltessunk senkire semmit... legfokepp azok az emberek ne akik valljak hogy a gyerek tudja mit akar akkkor sztem a felnott is tudja. Koszonom nagyon a segitsegeteket! Mindenkinek sikeres eletet kivanok! BE POSITIVE!!! :) Bocstelorol irok lehet sok az ertelmetlenseg mert nem tudom visszaolcasni :/
2015. jún. 18. 14:27
 27/27 anonim ***** válasza:

"Tehát ha ringatja, felveszi, akkor azzal nem hátráltatja a megnyugtatást, hanem elősegíti, mert élettanilag egy ekkora babánál ez a természetes"


Kedves 68%-os. Igen, olvasok gyermekpszichológiát, nem is keveset:) Ranschburg tanár úr mesterem. Viszont te nagyon sok mindent félreértesz. Ezzel nem vagy egyedül és emiatt nagyon sok anyuka érez fölöslegesen bűntudatot. Utoljára teszek egy kísérletet, aztán részemről befejeztem.

Nem hagyjuk a babát sírni fölöslegsen. DE tudomásul kell venni, hogy NEM MINDEN babának van szüksége ELALVÁS ELŐTT ringatásra! Van, akit ez túlingerel. Emberfüggő, idegrendszerfüggő. Ezen mit nem lehet érteni? Nem lehet sablonok szerint nevelni.

OLvass utána a szenzitív válaszkészségnek. A biztonságos kötődés alapja. Ranschburg is ír róla.

2015. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!