Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-700km autóban két kicsi...

6-700km autóban két kicsi gyerkőccel. Tudnátok adni ötleteket?

Figyelt kérdés

Sosem voltunk még ilyen hosszú úton két kicsivel. A naggyal már igen, de akkor pedig még ő volt kicsi :D

Mindenféle tipp érdekel, hogy lehet könnyebben átvészelni.

A pici 10hónapos, általában jól bírja az autózást, legtöbbször el is alszik tőle. De elég izgő-mozgó, nehéz egyhelyben tartani, mióta tud mászni és lépegetni.

A nagy 4 éves, egy darabig leköti, ha lesi a tájat, de viszünk mesekönyvet, tableten mesét, stb.


Mit tudnátok még javasolni?

Éjjel 1körül indulunk, és remélhetőleg reggel 8-9 fele ott is leszünk.


Hátra üljek én is hozzájuk? Milyen sűrűn tartsunk pihenőt? Mivel kössem le őket a kocsiban? Minden érdekelne :)


2015. jún. 17. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

4 éves a kislányom és én 'megszoktam vele beszélni', hogy miket fogunk 'játszani' az autóban.

szoktam mesét olvasni... mesét néz hátul... fényképezünk: az én kezemben a gép, ő meg mondja, hogy mikor hová fényképezzek. babázik, apával nézi az autókat... stb

aztán jól fáraszd le napközbe, hogy minél hamarabb elaludjon.. pontosabban elaludjanak :)

a megállást pedig úgyis látni fogod. mi amikor először utaztunk hosszan, akkor megálltunk óránként. következő évben így számoltam, de akkor meg olyan nyugodt volt, hogy 2 óra lement egy huzamban.

számolhatsz egy órával, aztán meg lehet, hogy bealszanak, aztán meg lehet tenni egy huzamban több órát is :)

2015. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mi a 10 honaposunkkal mentunk 1500 km-t 17 ora volt az ut. éjjel hol aludt, hol nem..volt, hogy játszani akart, nagyon tetszettek neki a fények, ossze-vissza rohogcsélt. én nem ultem hozzá hátra, amikor már sirdogálni kezdett megálltunk. az 1500 km alatt otszor álltunk meg. mi az elso 600 km alatt 2szer álltunk meg.
2015. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha éjjel 1 körül indultok, akkor nem nagyon kell pihenőket tartani. Mi nem szoktunk, addig megyünk, amíg alszanak. Legutóbb este 10től reggel fél7ig egyhuzamban. 1x álltunk meg 5 percre tankolni, máskor csak fél perc alatt cseréltünk a kormánynál. Ne ülj hátra, szerintem felesleges. Alvóspléd meg alvósállat ha van legyen mindkettőnél. Akkor álljatok meg kicsit hosszabban, ha felébredtek reggel, akár 5-6 körül, akkor érdemes olyan pihenőhelyet keresni (előre felkészülve), ahol lehet rendesen reggelizini, pelenkázni.
2015. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hordozható autós DVD lejátszó néhány kedvenc mesével betárazva. Kapható olyan, ami az ülések háttámlájára tehető.
2015. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!