Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasmenéstől lehet láz? Vagy...

Hasmenéstől lehet láz? Vagy lehet komolyabb baj van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 hós Kislányomnak nemrég bújt ki a foga, meg még most jön neki egy, emiatt sokat kakilt folyósat. Azonban tegnapi nap szinte 30 percenként kakilt, ezért hívtam a dokinőt aki mondta hogy menjünk be. Ma reggel bementünk kaptunk laktózmentes tápit,tejpépet és a doktornő alaposan meg is vizsgálta. Azt mondta vagy a foga okozza, vagy valamilyen vírus. A hasmenésen kívül más panasz nem volt, de most, egy órája melegnek éreztem, ezért mértem egy lázat. levonva 36.7 volt a hője. Gyorsan adtam neki nurofent. Azóta még nem mértem, mert ebéd után elaludt. Ha felkel megmérem. De addig is megesz az ideg hogy mi a baj. :( A foga miatt ment-e fel a hője, vagy a hasmenése miatt.. Meg az elmúlt pár napban dög meleg volt és már nagyon szenvedett szegénykém tőle. Hatalmas haja van és kis husi. Minden reggel 5-kor már fenn voltunk, izzadt, nyűgös volt. Így muszáj voltam a szobánkba bevinni a ventilátort de természetesen nem közvetlenül rá ment a levegő! Azóta jókat alszik. De most aggódom emiatt is, hogy mi van ha a ventilátor okozott valamit? Az orra ugyan nem folyik, nem köhög...de aggódom. Szerintetek mi lehet a gond?


2015. júl. 10. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:

A foga miatt lehet hasmenés meg lehet láz is, de 36,7-re még egyáltalán nem kellett volna lázcsillapítót adni.

Azt nem értem, hogy ha a fogától van hasmenése, miért kell laktózmentes tápszer?

Ha legközelebb ilyen hőség lesz, ventillátor helyett naponta többször fürdesd vagy tedd többször rövid időre kis medencébe.

2015. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ! Azért adtam neki lázcsillapítót mert a dokinő azt mondta hogy ne engedjem hogy feljebb menjen neki.

Ha a fogától van a hasmenés én sem értem miért kellett a laktózmentes tápi.....:S szerintem a dokinő se igen tudta hogy a foga okozza a hasmenést vagy valami vírus.


A melegbe próbáltam a többször fürdetést de sajnos nem igen jött be. A védőnő mondta hogy nagyobb bajt okoz a hőguta babánál mint a ventilátor úgyhogy azért mertem de nem tudom mennyire volt jó ötlet. Annyiban jó volt, hogy alszik azóta :)

2015. júl. 10. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értem milyen lázról beszélsz és miért adtál neki lázcsillapítót. 36,7 az normál testhőmérséklet.
2015. júl. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elírtam bocsánat!!!! 37.6
2015. júl. 10. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Végbélben mért 38,5-től kell lázat csillapítani, ellenkező esetben a kórokozónak kedvezel.
2015. júl. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Atya ég :( de akkor miért nem mondja ezt a dokinő hogy nem kell erre lázcsillapító???
2015. júl. 10. 16:23
 7/8 anonim ***** válasza:
A fogzás okozhat enyhe lázat, ami olyan 38,1-2 fokban merül ki. Ilyenkor még vírus sem feltétlen van a szervezetben. És a fogzás okozhat hasmenést is, mivel ilyenkor fokozódik a nyáltermelődés, ha még bújik a fog, akkor meg pláne, ami meg fellazítja, hígítja a székletet. Amennyiben a láz magasabb lesz, pl. 38,5-39 fok, akkor már nagy valószínűséggel egy vírus is lappang a szervezetben, viszont ha semmi nem utal baktériumra, akkor semmi teendő nincs, mint lázat csillapítani, illetve probiotikumot adni a gyereknek, sok folyadékot, illetve azért nem mindegy, hogy ilyenkor mit eszik, ugyanis magában a tej fokozza a hasmenést, így ha olyat fogyaszt, ami ugye tejalapú, akkor azt ilyenkor kerülni kell. Valószínűleg azért kapott speciális tápszert, hogy az eddigi, ami olyan tejalapú, az ne fokozza neki jobban a hasmenést.
2015. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm szépen! :)

2015. júl. 10. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!