Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kistestvért szeretnék. Lehetsé...

Kistestvért szeretnék. Lehetséges még?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és egy ideje nagyon szeretnék egy kistestvért. Van 1 bátyám és 2 nővérem, de nem édestestvéreim csak féltestvérek. Olyan jo lenne ha lenne egy édestestvérem:). Anya is néha felhozza a kistestvér témát..., de nem akar már szülni mert idősnek érzi magát /5x-ben van/ apa fiatalabb, joval. Szerintetek lehetséges, hogy legyen még kistestvérem? Ha nem akkor van valami lehetőségem olyan helyre menni igy nyáron ahol kisgyerekekkel foglalkozhatok legálisan? Gondolok itt bölcsödei dadus segédnek vagy valami ilyesmi. Csak ugye én még nem dolgozhatok igy az illegális lenne...

2015. júl. 30. 11:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

5 év múlva már saját gyereked is lehet akár, vagy örökbe is fogadhatsz. Anyukádnál már a menopauza is közel van, ráadásul tényleg megterhelő ennyi idősen pelenkázástól kezdeni a gyereknevelést.


Te már nagyjából önálló vagy, nem kell állandóan a sarkadban lenni. A lányom 1 éves múlt, ő bármilyen berendezési tárggyal képes lenne megölni magát, így egész nap szó szerint mellette kell állni. Gondolj bele, hogy ez évekig, napi 24 órában mennyire fárasztó - ezért nem szeretne anyukád már több gyereket.

2015. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Biológiailag sem lehetséges már valószínűleg.
2015. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nyilván ha nem lenne biológiailag lehetséges nem teszem fel a kérdést. Inkább az a baj hogy anya fél attol, hogy mivel már nem fiatal és történik vele valami akkor anya nélkül kellene felnőnie a kicsinek.:/ na mind1 köszönöm a válaszokst :) beletörődök abba hogy nem lesz kistestvérem. Amugy utolso előtti mivel egyetemre is szeretnék menni igy nyilván nem fogok 18 évesen szülni...ráérek vele 28 évesen is.
2015. júl. 30. 13:45
 14/21 anonim ***** válasza:
Akkor 15 év türelem és babázhatsz :)
2015. júl. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
23%

Annyira, de annyira gyerekes vagy. Általában az ilyen 8 éves gyerekek akarnak mindig kistestvért.

Azt hiszed az úgy van, hogy te ma kitalálod, holnap anyudék meg csinálnak is egyet a kedvedért.

Azért biológiából se vagy valami jó. Az egy dolog, hogy fiatalabbnak néz ki a koránál, de attól a szervezete még 50 éves. Lehet már nem is fog menstruálni, akkor meg már nem lehet gyerek.

A társadalmi hatásokról meg ne beszéljünk. Tudod, hogy megszólnák a háta mögött 51 éves anyukaként. (sokszor a 40 évest is)

Gondolkozz kicsit!

2015. júl. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Ugylátom szövegértésből nem lehetsz valami jo kedves utolso -.- leirtam azt is, hogy lehetséges biológiailag..mivel rendszeres a menstruációs ciklusa anyumnak...De amugy azt is leirtam, hogy igaz 30 évesnek néz ki de attol még 50 és nyilván nem rajtam fog mulni és én ezt fel is fogtam -.- látom bal lábbal keltél ma fel...
2015. júl. 30. 14:04
 17/21 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 15-ös!

A saját gyerekeddel is így fogsz beszélni, és ilyen stílusban fogod kioktatni, ha bármilyen kérdéssel/kéréssel fordul hozzád? Hiszen a kérdező életkorának megfelelően még egy gyerek.

Nagyon sok hasznos választ kaptál kedves kérdező. Én sem tudnék mást írni.

2015. júl. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
:))
2015. júl. 30. 14:52
 19/21 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy menstruációs ciklusa van még, az a teherbeesésnek csak az elvi esélyét teremti meg. Ebben a korban már nagyon minimális az esély a megtermékenyülésre, arra meg aztán végképp kevés, hogy egészséges legyen.


Te szeretnéd felnevelni a beteg, esetleg Down-kóros kistestvéredet?

2015. júl. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok

Írtam már egy választ neki, az volt a második. Ok elismerem gyerek még, de mégsem annyira kisgyerek, hogy ne ismerhetné a nő biológiai működését. Azt hiszem 7. osztályban tanítják. Már elkezdtem írni a választ, mire elküldted azt, hogy menstruál meg. Azonban ilyen korbán nagyobb az esélye a genetikai betegségeknek (pl. Down-kór ahogy már írták) és nagyobb az esélye a vetéléseknek és az anya számára is nagyon veszélyes. Persze vannak kivételek, hogy egy 53 éves nőnek gyereke született. De valjuk azért be, rá is furán néztek az emberek.

Ha van unokahúgod akkor azért te is láthatod, hogy egy gyerek nevelése sem móka és kacagás. Ráadásul mire leérettségizne anyud is 70 éves lesz.

Szóval örülök, hogy te is beláttad, hülye elképzelés volt.

2015. júl. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!