Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kistestvért szeretnék. Lehetsé...

Kistestvért szeretnék. Lehetséges még?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és egy ideje nagyon szeretnék egy kistestvért. Van 1 bátyám és 2 nővérem, de nem édestestvéreim csak féltestvérek. Olyan jo lenne ha lenne egy édestestvérem:). Anya is néha felhozza a kistestvér témát..., de nem akar már szülni mert idősnek érzi magát /5x-ben van/ apa fiatalabb, joval. Szerintetek lehetséges, hogy legyen még kistestvérem? Ha nem akkor van valami lehetőségem olyan helyre menni igy nyáron ahol kisgyerekekkel foglalkozhatok legálisan? Gondolok itt bölcsödei dadus segédnek vagy valami ilyesmi. Csak ugye én még nem dolgozhatok igy az illegális lenne...

2015. júl. 30. 11:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

50 felett nem ajánlott ás sok esetben már nem is képes szülni a nő.

Szerintem ne erőltesd ezt a témát.

2015. júl. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Mivel a kistesó nem ideiglenes és nem csak néhány évre szól. Leszel te még 26 is, külön élsz majd és éled a saját kis életed, és nekik még akkor is ott lenne egy tinédzser gyerek. Főleg, hogy 4 van már nekik... szerintem nem fognak többet vállalni. Igényei is vannak egy gyereknek, gondold csak végig,mi mindenre van szükséged egy év alatt! Ez hatalmas felelősség. És mikor a kistesód lenne 13-14 éves, akkor anyukád már 65 lesz... szeretnéd, ha most nagymama korú anyukád lenne? UGye, nem? De ha ennyire vágysz a gyerektársaságra, akkor érdemes jól tanulnod, hogy később olyan hivatást választhass, hogy mellettük lehess! És neked is lehet majd, amennyit csak akarsz!
2015. júl. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
:// olyan jo lenne pedig egy testvér. Szinte olyan mintha egyke lennék hisz 2 fiatalabbik féltestvérem nem él velünk. 8 éve láttam őket utoljára. A legidősebbel találkozok néha mert nem messze lakik de ő is már rég elköltözött.
2015. júl. 30. 12:08
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád 50 év felett van, akkor neki már egyáltalán nem is ajánlott gyereket vállalnia, ugyanis sokkal nagyobb kockázattal jár, az is lehet hogy már nem is lehet neki, vagy ha netán mégis, akkor nagyon nagy a kockázata, hogy netán beteg lesz a baba. És ilyen korban tulajdonképpen már egy csomó olyan folyamata a szervezetnek le is áll, ami kell a gyerekvállaláshoz, vagyis nagyon nehezen, vagy egyáltalán össze sem jönne.

Szóval ez nem csak akarás kérdése, hanem sokszor egy bizonyos kor felett már veszélyes is, vagy nem is lehetséges.

Szóval elégedj meg azzal, hogy vannak így is testvéreid. Nekem is két féltestvérem van, egyik 10, a másik 11 évvel idősebb tőlem, mégsem tartottam őket soha féltestvérnek, teljesen olyanok voltunk, mint az édestestvérek. És mivel a nővérem ugye ennyivel idősebb volt, így hamar, fiatalon, ennyi idősen, mint most te vagy, lettem nagynéni.

Szerintem sokan vannak így, hogy akarunk kistestvért, ha mi vagyunk a legkisebbek, egy időben én is nyilván akartam, de elfogadtam, hogy nem lesz, mert a szüleim nem akartak többet.

Javaslom neked is azt, hogy fogadd ezt el így.

2015. júl. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

És abba is gondolj bele kérdező, hogy most te vagy a legkisebb, akarsz egy kistestvért, amikor ő netán megszületne, ő is akarna nyilván egy kistestvért és ez így mehetne még nagyon, de nagyon sokáig.

Szóval ez nem úgy működik, hogy a gyerek akar egy kistestvért, akkor lesz egy kistestvére...

2015. júl. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Jol tanulok. Kitűnő vagyok. Nyolcadikba megyek idén, de nem szeretnék felnőtt koromban óvónéni lenni. Meg amugy se mehetnék mert anyáék orvosnak szeretnének igy annak megyek...
2015. júl. 30. 12:10
 7/21 anonim ***** válasza:
50 évesen már nagyon rizikós lenne egy gyerekvállalás, lehet, hogy fogyatékosan születne a tesó, ne akard ezt. Van lehetőség nyáron animátor munkára. A szállodákban külön foglalkozásokat tartanak a gyerekeknek, szerintem ez nagyon jó munka, mindig fiatalok szoktak ott foglalkozni a gyerkőcökkel. Tanulj nyelveket, és nyert ügyed van. Nézegesd meg youtube-on, miket csinálnak az animátorok, a gyerekek imádják őket.
2015. júl. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igaz. Amugy aki irta hogy olyan idősen lett nagynéni mint most én vagyok annak irom hogy én 8 évesen lettem nagynéni. De az nem olyan mintha testvérem lenne.
2015. júl. 30. 12:12
 9/21 A kérdező kommentje:
Egyébkén anyum kereken 50 éves. Mindenki azt hiszi 30 :D. Nagyon fiatalos. De attol még 50 ugyhogy igaz nagyobb esély van rá, hogy nem lenne egészséges a kisbaba:(( akkor maradok kistestvér nélkül. Örökbefogadni egyébként nem lehet? Azzal még segítenénk is egy kisgyereken:3
2015. júl. 30. 12:21
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nem te nevelnéd fel azt a kisgyereket, úgyhogy ne te akard anyukádék helyett eldönteni, hogy mit szeretnének.

Nem mindenki szeretne örökbe fogadni és nem mindenki tud plusz egy gyereket anyagilag felnevelni és nem utolsó sorban egy gyerekhez nagyon sok türelem kell, törődni vele és egy gyerek nem csak csupa cukiság. Nagyon nem könnyű gyereket nevelni és sok árnyoldala is, nehézsége is van, ami nyilván egy szülőnek, aki tényleg akar szülő lenni, annak mind megéri, a sok jó dolog kárpótolja mindenért, de tényleg, egy gyerek nem csak aranyos és cuki.

Szóval még egyszer csak azt tudom javasolni, hogy fogadd ezt el így és majd ha lesz saját gyereked, akkor rájössz ezekre a dolgokra magadtól is.

2015. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!