Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Talán ezen most fellázad pár...

Talán ezen most fellázad pár ember?

Figyelt kérdés
két hónapig ikreket vártam sajnos csak egy maradt meg,de a lényeg ő jól van :)olvasgattam ugye a gyerekek után járó támogatásokat,és kicsit igazságtalannak tartom,hogy egy gyerek után 3 évig jár a gyes/gyes míg ikrek után 84.ezer ft 6 évig,illetve iskolakezdésig,vagyis nem csak a pénz de az évek száma is duplázódik és ez igazságtalan főleg hogy egy babára mindent meg kell venni,de ikreknek ráadásul egy csomó mindenből elég egyet megvenni.pl.babakád,meg amiket még felváltva tudnak használni.igen lehet mnodani hogy két babával milyen nehéz,de én inkább örültem volna,hogy tul vagyok a babakorszakon meg a tipegőkorszakon,igy meg a másik gyerekkel elölről kell majd kezdenem éjszakázásoktól kezdve,pelenkázáson át mindent.de a lényeg,egy gyerekre miért nem 6 évig jár akkor a pénz?csak szerintem igazságtalan? (a beszólogatósoknak üzenem hogy szánalmas az életük ha ez a hobbijuk,és igen biztos csak a pénzért nevelem a gyerekemet,nem is szeretem)
2015. júl. 30. 18:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%

Azt én sem értem, hogy ikrek után miért jár 6 évig a gyes, elvégre ugyanúgy 3 évesen elmehetnek óvodába, mint az egyke gyerek, anyuka meg tud menni dolgozni. Vagy ha nem tud elmenni anyuka a gyerek 3 éves korában dolgozni, akkor az ugyanúgy gond egy egy gyermekes család esetén is.

Én abban nem igazán értek veled egyet, hogy ők miért ne kaphatnának több pénzt? Mármint akinek ikrei vannak. Mert oké, hogy több mindenből tudnak egyet használni, de pl. cumi, cumisüveg, pelenka, ruha, ennivaló, ágy, ahol alhatnak, stb., ebből mind-mind kell mindkét gyereknek egyaránt és ez bizony nem olcsó. Meg szerintem eleve egy ikres babakocsi biztos drágább, mint egy egyszemélyes babakocsi, nem? Bár nincsenek ikreim, csak gondolom. Meg a későbbiekről nem is beszélve, amikor egyszerre két gyereknek kell óvodába, iskolába bevásárolni.

2015. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
61%
Én nem lázadok, magammal foglalkozom. Te is inkább a gyereked elvesztését próbáld feldolgozni, ahelyett, hogy itt provokálsz.
2015. júl. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%
A gyed,ami 3 éves korig jár. Aki két tesóval van otthon, az kaphat dupla gyest, illetve gyedet+gyest, míg ikrekkel EGYSZERES GYED JÁR. Ezt gondolom nem sajnálod tőlük. Hogy miért jár 6-7 éves korig dupla gyes, azaz 50.000 ft? Mert bármilyen hihetetlen, 2 egykorú gyerek dupla annyit beteg, mint egy. Ha visszamegy az anyuka dolgozni, akkor az ikrekvalószínű dupla annyit betegek, mint 1 gyerek. Ha egy gyerekkel havi 1 hetet van táppénzen, akkor mondjuk ikrekkel 2 hetet. Mert nem egyszerre betegek, az tuti, így egy ikres anyuka sokkal többet van táppénzen, mint egy nem ikres.Azaz sokkal kevesebb fizetése lesz a táppénz miatt. Amíg ikrekkel vo!tál terhes,nem lázadoztál ez ellen a hatalmas igazságtalanság ellen?
2015. júl. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
70%

"Ha egy gyerekkel havi 1 hetet van táppénzen, akkor mondjuk ikrekkel 2 hetet. Mert nem egyszerre betegek, az tuti, így egy ikres anyuka sokkal többet van táppénzen, mint egy nem ikres."

Nem kötekedni akarok, ne vedd annak, de akkor ahol ugyan nem ikrek, de több gyerek van, ott miért nem jár tovább? Elvégre szerintem teljesen mindegy, hogy van két 4 éve3s, vagy van egy 3 és egy 5 éves gyerekem, mindketten óvodások, ugyanúgy két gyerek, ugyanúgy több pénz a gyógyszer, ugyanúgy nem lesznek együtt betegek, ugyanúgy több táppénz, több otthonlét, nem?

2015. júl. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
Én azt gondolom,hogy ez a kérdés fel sem merült volna benned,ha eleve egy babával indultál volna.Míg azt hitted kettő van,számolgattad a támogatásokat,majd mikor csak egy maradt,koppantál,hogy mégsem lesz annyi bevétel,illetve nem ülhetsz otthon 6 évig.Szánalmas!Inkább örülj,hogy ez a pici egészséges.Máshol még három évet sincsenek otthon az anyukák.És hiába kérted ki magadnak az ilyen válaszokat,ezekből gyanítom több lesz.
2015. júl. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%

nekem ikreim vannak, és okééé, hogy egy kádat vettünk, de mondjuk a pelenka, tápszer már a duplája...ami havonta annyi, mint egy kád :D

étkeztetést is pl. kettő után kell fizetni, ezért mondjuk egy gyerekre elmegy erre a gyes, nekem meg a kettőre elmegy a kétszeres gyes, érted.

tanköteles korukig jár a gyes, de a tgyás és gyed NEM volt több, mert ikrek pl. szóval ezt a huszonvalahányezret ne sajnáld már tőlünk :D

2015. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Inkàbb örülj hogy a màsik babàval minden rendben! Ne a pénzt szàmolgasd.
2015. júl. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es! 3-as válaszoló vagyok. De, ott is nehéz, ahol több gyerek van, de a több gyerek az ember saját döntése. Nyilván mikor még egy gyereket vállal,vannak dolgok, amikkel számolni kell. De az, hogy ikrek, az nem az ember saját döntésén múlik.
2015. júl. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%

Én is igazságtalannak tartom, hogy ők 6 évig kapják a támogatást, míg más ,,csak,, 3 évig. Az ikresek legalább egyszerre túl vannak a pelenkázós, éjszakázós, hasfájós, fog növéses, mászós, totyogós, szobatisztaságos időszakon Ez a döntés is az okos emberek döntése volt.

Hiába a duplája minden a 6 év akkor is igazságtalan.


De azért örülj annak az egynek és meglátod minden jó lesz

2015. júl. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Kádon (kb. 1000 Ft-os kiadás, de egy 500 Ft-os lavorban is fürdethetsz) és játékokon kívül (ez más családokban is közös a gyerekek közt, tehát ezt se mondanám ikres előnynek konkrétan) semmi nem jut eszembe amit közösen tudnának használni.

Kaja, ruha, meg gyógyszerek amik a legnagyobb kiadás, mindenből dupla kell. Meg amit írtak,h ikres babakocsiból kisebb a választék meg drágább.

Illetve az egyszeri anyaságiból se kapnak duplát, szóval ott már meg is van a különbözet anyagilag, amit megspórolnak a kádon meg mondjuk a cumisüvegsterilizálón.

2015. júl. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!