Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek akkor eszik a babája,...

Akinek akkor eszik a babája, amikor éhes, és akkor alszik, mikor álomos, azaz változó időpontokban, hogy álltok a napirend kérdésével?

Figyelt kérdés
Fiam öthónapos, félórákat alszik többnyire, a nagy melegben nem is eszik rendesen, most jön a foga, illetve egy már kint van, pár napja másfél órát is alszik egyben. Úgy vagyok vele, hogy ez a napirend is kialakul a maga idejében, mint ahogy az is, hogy már nem ölben alszik, este magától alszik el a kiságyban stb.
2015. aug. 5. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen rábíztam mindig, hogy mikor akar enni és aludni, írtam papírra, hogy lássam az ismétlődő mintát, és amikor 3-4x ismétlődőt láttam, akkor elkezdtem úgy kezelni a dolgokat. Tehát ha napokig adott időben aludt, akkor azontúl úgy tekintettem, hogy akkor alszik, máskor nem hagytam. És működött. Amikor nem akart már délelőtt aludni, nme tudtam elaltatni. 2-3 napig nem ment az altatás, hát elkönyveltem, hogy akkor nem alszik többet délelőtt. Simán vettük az akadályokat.
2015. aug. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sehogy nem allunk, 2 honapis a babam.

Este 9 korul furdunk, 11 kor fekszik ez fix. Amugy meg eszik ha ehes alszik ha almos.

2015. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak az esténk fix, hétkor séta, kilenckor fürdés, utána vacsi és alvás - alszik reggel hétig. Emellett délelőtt is alszik még egyet, 10-11ig. A kettő között még nincs napirend, három hónapos.


Viszont ha te nem erőlködsz a napirenden, akkor soha nem is lesz. A gyerek nem fogja magának beállítani.

2015. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ami fix az esti fürdetés 7-8 között, ez már születése óta, most 7 hónapos. És én az étkezések időpontját próbálom nagyjából fixre tenni, persze figyelem hogy tényleg éhes-e. Mert nálunk az alvás nagyon össze vissza van. Általában fél órákat alszik, de van hogy 2,5-et, mondjuk ez a ritkább. Eddig 4-5ször aludt egy nap fél órákat, most kezd átállni hogy 3-4szer. Úgy vagyok vele, hogy ahogy nő, fejlődik az idegrendszere és ahogy elkezd majd egyre többet mozogni többet alszik és kialakul majd a napirend, hogy csak egyszer alszik. Most hagyom hogy had aludjon akkor amikor ő akar és annyit amennyit. Hisz erre nem tudok hatni, nem tudom erőszakkal elaltatni és azt sem tudom szabályozni hogy mennyit alszik egyszerre. Ha nincs ilyen nagy meleg akkor egyébként az éjszakát végig alussza este 8-fél9től reggel kb. 6ig.
2015. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fürdés 6-7között fürdés , aztán elalszik, éjszaka eszik még, ébredés változó. Nappal meg nincs két egyforma.
2015. aug. 5. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!