Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a kéthetesem szopizza...

Baj ha a kéthetesem szopizza az ujját?

Figyelt kérdés

Két órát szoktunk minimum várni az evéssel, hasfájós. Az előbb felébredt, éhes nem hiszem hogy lehet még. Felvettem ringatni kicsit és most vettem észre hogy cumizza az ujját és szinte visszaalszik.

Ráhagyhatom vagy ez egy rossz szokás kezdete?


2015. aug. 7. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Cumizzon szerintem nyugodtan :)
2015. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Nyugodtan hagyd, de ne vedd fel ringatni, mert hozzászokik és nem tudod majd leszoktatni róla. Hagyd, hogy visszaaludjon.
2015. aug. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

valami úgyis kelleni fog neki, vagy az ujja vagy a cumi, vagy a cicid. a legrosszabb a cicivel nyugtatás (persze most nem az etetésről vagy a kezdeti anya-baba kapcsolatról beszélek) hanem a későbbi cicin altatásról, hiszti cicivel történő kezeléséről...

az ujjszopás egy fokkal jobb, bár én cumi párti vagyok, a cumit könnyebb tisztán tartani, mint a kezét (főleg ha már mászik) és elvenni is jóval egyszerűbb lesz, továbbá télen, amikor kesztyűt kell rá adni sétához, szintén előnyére válik, ha nem ordítja végig az utat mert nem fér hozzá az ujjához.

egyébként én mindent megtettem az elején, hogy elfogadja a cumit, de ujjszopásnak indult mégis a dolog, 4-5 hós koráig szopizta az ujját, aztán egy-két éjszaka alatt valahogy rákapott a cumira....szerintem próbáld meg hogy mindig keze ügyébe legyen (mármint alvásnál és séta alatt a babakocsiban) előbb utóbb ráfanyalodik. Játékhoz én nem adom oda neki, nem is igényli.

2015. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is inkább cumi párti vagyok. Volt olyan osztálytársam, aki harmadikban még szopta az ujját. Cumizni viszont senkit nem láttam ebben a korban. A cumiról könnyebb a gyereket leszoptatni. Nem kell, hogy egész nap a szájában lógjon. A kislányom is csak alváshoz használja.
2015. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is cumi párti vagyok, a legjobb barátom volt :D enyém 4 hónapos koráig vacilált a cicim és az ujja között, mikor is végül a cumi nyert, nagyon kitartó voltam :)

csak alváshoz és nyugtatónak használtuk, majd csak az esti elalváshoz, 2 éves kora előtt ő maga vált meg tőle :)

én 8 éves koromig szoptam az ujjam, szüleim mindennel kenegették csípőspaprikától a mustárig, de nem tudtam leszokni róla. aztán a következő 8 évben a fogszabályzó miatt nem tudtam már szopni az ujjam... a fogaim is rámesek voltak, kiálltak, de az ujjam is deformálódott kicsit :D

viszont van ellenpélda is, van akinél nincs mellékhatás

2015. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Inkabb adj neki cumit. A cumit el lehet venni kesobb, az ujjat nem. Nagyon csunya fog es allkapocs deformalodashoz vezethet.
2015. aug. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ujjpárti vagyok. Nem szimpatizálok a cumival, nem is volt opció. Az se érdekelne, ha a gyerekek egész életükben szopnák az ujjukat, úgysem csinálják mások előtt. A nagyfiam még 5 évesen volt, hogy alvás közben szopta az ujját, a lányok hamarabb abbahagyták.


Kéznél volt, mindig megnyugtatta őket, nem alakult ki rossz szokásuk (hajcsavargatás, körömrágás stb. ). Jól aludtak éjjel, kiegyensúlyozottak voltak. Nem egy szilikon mű cuccot nyammogtak. Nekünk így volt jó. :)


Az, hogy rossz szokás, az mindenkinél mást jelent. Van akinél belefér, van akinél nem. Ez minden téren így van. Együttalvás, cicizés 2-3 éves korig stb. Neked kell tudni, nektek mi a jó és döntened, merre tereled a gyereket.


Jaj, és még valami, mindhárom gyerekemnek tökéletes a fogsora. Doki szerint ez tévhit, hogy az ujjszopástól lesz ferde, vagy kiálló a fog. Akkor lesz, ha cumival, vagy ujjal a szájában beszél, ezt nem szabad hagyni.

2015. aug. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!