Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan ehet már krémtúrót...

7 hónaposan ehet már krémtúrót a baba?

Figyelt kérdés
2 hónapos kora óta tápszeres és 4 hónapos korától eszik zöldséget, gyümölcsöt, ha ez számít a kérdés szempontjából.
2015. aug. 14. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem!


Én 8 hónaposan kezdtem a tejtermékek bevezetését, sajttal, túróval, majd natúr joghurttal. Én kevertem bele friss gyümölcsöket.

A bolti krémtúróba annyi adalék anyag van, hogy messziről kerüld. Kb 1,5 évesen adtam először. De ritkán kap.


Vannak még kimondottan babáknak készült túródesszertek, ezekre rá van írva, mikortól adható. Azt hiszem a Kecskemétinek van olyan, ami már 7 hónapos kortól adható.

Ne siess, ráérsz mindent bevezetni.

2015. aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fura, mert az orvosunk már 5 hónapos kortól mondja, hogy reszeljünk neki sajtot a főzelékébe és az is tejtermék.
2015. aug. 14. 13:27
 3/7 anonim ***** válasza:

savanyított tejterméket éppenséggel nagyon lassan megkezdheted (ha jól tudom anyatejeseknél van 8 hós kortól, tápszereseknél mindent előbb lehet egy hónappal).

DE, ne bolti krémtúrót, mert tiszta cukor, aroma, színezék, stb. Házilag készítsd el, de előtte inkább csak kóstoltasd vele a túrót, én szét szettem 10-15 grammos porciókba, lefagyasztottam és apránként adogattam neki a gyümölcs mellé.

2015. aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha húst már eszik, akkor bátrabban bevezetheted a joghurtot, túrót, sajtot. (főtt tojás sárgáját is.)

Ha már evett túrót, akkor a krémtúrót is megpróbálhatod.


Mi is 4 hónapnál kezdtük, 6,5-7 hótól vezettem be a sav. tejtermékeket.

2015. aug. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Furi doki.

Ha 4 hós korától kóstoltatod, akkor kb 5 hós korától tudsz egy-egy étkezést kiváltani. Még a zöldségeket-gyümölcsöket sem ismerte meg mind.

De mindenki másképp csinálja. Védőnő nem segít?

Én így tettem (4 hós korától kapott tápszert is, ezért akkor kezdtem a kóstoltatást is):

6 hó - glutén

6-7 hó: húsok (csirke, majd marha)

8 hó: tejtermékek

10 hó: tojás sárgája

12 hó: tojás fehérje

20 hó: tej


1 voltam.

2015. aug. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elég hamar kiváltottunk egy étkezést (orvosunk javaslatára), már 4 és fél hónaposan ebédre csak főzeléket kapott, 5 hónaposan már húsos menüt. Kb. 5 hónapos kortól mondja az orvosunk, hogy sajtot, kekszet reszeljek az ételébe. De a többi tejterméket elfelejtettem megkérdezni. Főzelékből már sokmindent eszik, semmitől se lett baja.
2015. aug. 14. 14:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy inkább 8-9 hónapos kortól ajánlott a tejtermékek, tejkészítmények bevezetése. Én sem adtam korábban.
2015. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!