Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjeli ébredések! Mitől?

Éjjeli ébredések! Mitől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 6 hónapos kislányom,aki 6 hetes korától kb 11 órát aludt éjszaka egyben.

Most 1 hónapja valami megváltozott, és többször is sírva ébred. Illetve nem is ébred fel,csak sír. Ha felveszem,megnyugtatom alszik tovább. Néha ez nem segít,akkor pedig vizet adok neki,bár gondolom a nagy melegek miatt igényelheti is.


A doktornő azt mondta,hogy jön a foga.

Természetesen nem esik nehezemre felkelni hozzá,inkább csak aggódom miatta.

Ugyanúgy alszik 11 órát,csak sokszor keservesen elkezd sírni.


Normális ez így?

Első baba,szóval tapasztalatlan vagyok.


Még annyit,hogy:

1 hónapja teljesen tápszeres.

Még nem váltottunk ki étkezést.

5 hónapos kora óta kúszik, 2 hete négykézlábra áll.



Köszi előre is!:-)



2015. aug. 28. 07:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a legtöbb baba elkezd ébredni ebben a korban (az enyém is sírva kel éjjel a mai napig - illetve lehet hogy már jóval előbb fel kel, csak mire felébredsz, már sír..)

szóval ebben a korban a mozgásfejlődés vagy a fogzás, ami leginkább kelti őket, tenni ellene nem sokat tudsz, illetve én biztos nem adnék neki inni, az én babám sosem kapott éjjel pedig hozzátáplált most már, 1 éves, ha megébred, anélkül altatom vissza. Én sem iszom éjjel, ha ehhez szoktatod, később kelni fog a víz miatt.

Ettől független ha szükségesnek látod, adj neki inni, de ezzel nem segíted az éjszakai átalvást. Habár valószínű hogy víz nélkül is kelne a fenti okok miatt amit írtam..

A visszaaltatás még, ami lényeges, mert ha olyan módon altatod vissza, ami számára pozitív élmény (ringatás, ciciztetés - utóbbi esetedben gondolom nem jellemző) vagy csak felveszed éjjel, akkor hajlamosak e miatt is kelni. Hiszen milyen jó buli ha anya éjjel kicsit megölelget :)

2015. aug. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a fog és a mozgásfejlődés miatt van, attól válik nyugtalanná az éjszakájuk. Nálunk is ez van, mióta forog.
2015. aug. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Első rengeteg dolgot írtál,amire én nem is gondoltam!

Ma megpróbàlom úgy megnyugtatni,hogy nem veszem fel. Egyébként néha elég,ha csak megsimogatom, és alszik is tovább.

Azt mondjuk nem hiszem,hogy már előtte fent van, szerintem igazából fel sem ébred ilyenkor. Legalábbis eddig úgy tűnt.

Arra sem gondoltam,hogy rossz szokást alakítok ki az éjszakai ivás miatt. Csak azt hittem,hogy a nagy melegek miatt kell neki a víz éjjel.

Valószínűleg főként a fog,és a mozgásfejlődés miatt kelhet éjjel.


Köszi mégegyszer! :-)

2015. aug. 28. 08:52
 4/12 anonim ***** válasza:
nincs mit. egyébként cumizik, vagy szopja az ujját? ha nem veszed fel, adjál neki cumit, sok baba rákap, és elkezd nagyon jól elaludni cumival anya helyett...persze, később el kell venni tőle, de inkább sírjon fél napot a cumija után, mint hogy évekig ne aludja át az éjszakát.
2015. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem szopja az ujját, és nem is cumizik.

Egy ideig próbálkoztunk vele,hátha igényli,de sosem kellett neki.

Szerencsére nagyon nyugodt volt az első perctől kezdve, semmi hasfájás, sosem volt sírós.

2015. aug. 28. 09:55
 6/12 anonim ***** válasza:
azért legyen a keze ügyébe, mert ha nem veszed fel éjjel, valószínű nyöszög majd, esetleg sírhat, és akkor jó lesz ha csak oda kell érte nyúlni és a szájába adni. Az én lányom is így szokott rá a cumira, éppen 6 hósan, igaz hogy ő előtte is nagy cici függő volt.
2015. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Van itthon, épp múltkor próbáltam meg adni neki, mert megtaláltam az egyik szekrényen.

Egyáltalán nem fogadja el, össze sem csukja a száját,ha beteszem neki. :D Ha meg mégis, akkor 20 méterre köpi ki. :D

Köszi még egyszer! :)

2015. aug. 28. 12:35
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja, amíg szoptattam sem volt az a nagy cicis. Evett, és ennyi, nem szeretett rajta lógni.
2015. aug. 28. 12:35
 9/12 anonim ***** válasza:
de én úgy értem, mindig legyen bent nála éjjelre. Az enyém sem egy nap alatt fogadta el, sőt nem is egy hét alatt, hanem 1-1,5 hónap kellett neki, fokozatosan egyre többet foglalkozott vele.
2015. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Oké,köszi.

Bár nem szeretném rászoktatni, ha nem muszáj.

Majd meglátjuk mit szól hozzá,ha nem veszem fel.:-)

2015. aug. 28. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!