Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szívás a kisbaba?

Meddig szívás a kisbaba?

Figyelt kérdés

Kislányom két hónapos és le a kalappal előtte; ugyan nem sok összehasonlítási alapom van, de viszonylag problémamentes baba, főleg mióta új tápszer van és nem puffad rommá szegény. De...

Akármennyire is szeretem és akármennyire is jó kisbaba, csak kisbaba, és hát van vele gond rendesen, akkor is, ha a javát a feleségem intézi (hétvégén/este azért közel 50-50%). A kollégáim véleménye megoszlik, de abban teljes a konszenzus, hogy legalább 3 hónapig a kisbaba egy merő szívás. Van akinek 3 hónap után sokkal jobb lett, van akinek 6 hónap, van akinek 8 hónap és olyan is, aki közölte, hogy az első év tokkal vonóval gázos. Szerintetek? Tudom, minden baba más, de mik a tapasztalatok?


2015. szept. 6. 18:15
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

8as vagyok..

Értelek valahol..egy apának azt hiszem hosszabb idő kell mígy emocionálisan elkezd kötődni a gyerekéhez. Baromi nehéz úgy feladni az eddigi életed hogy nem érzed hogy a szíved már nem benned dobog. Valami ilyesmi egy anyának. Hát ezért a felháborodás. Az idővel nem a baba fog javulni mert mint már írták mindig jön valami újabb probléma amit kezelni kell hanem te fogsz változni..azt hiszem. Nem gondolom hogy rossz apa vagy..de jobban utána kellett volna olvasni a csecsemőknek és még mindig nem győzöm hangsújozni hogy szegény asszony aki kétségek közt van mert neki is az első babája ám és ő sem tudja betűről betűre a dolgokat és mellette kapott egy apukát aki nem annyira tud még azonosulni a szereppel... Beszélgessetek mert ez a ti csomagotok ha neked nehéz akkor a párodnak is. Együtt könnyebb és kevésbé "szívás"!!

2015. szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, de ez nem egy értelmesen feltett kérdés volt.

Abban nyilván mindenki egyetért, hogy egy kisbabával ÁLTALÁBAN nehéz az élet. Hiszen nem tudja kialudni magát a szülő, a korábbinál szorosabb napirendet kell tartania, kevesebb ideje jut saját magára, meg egy csomó más sz.r dolog, ezt mindenki tudja, és ezzel nem is vitatkozik senki. De azért azt nem csodálom, hogy sokaknál kiverte a biztosítékot, amikor azt írtad, hogy egy kisbaba szívás. Azért ha belegondolsz, te is látod, hogy van egy árnyalatnyi különbség aközött, amit én írtam, meg aközött, amit te írtál, nem?

2015. szept. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!