Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinszenvedes a bufizes? Nem...

Kinszenvedes a bufizes? Nem jon ki a buborek.

Figyelt kérdés

7 hetes a fiam, es elegge hasfajos. Azt mondta az orvos, hogy kolika, es tobbek kozott ugyeljek arra, hogy nagyon jol meg legyen bufiztetve, ne maradjon gaz a gyomraban.


Na itt kezdodik a moka es kacagas, mivel az en gyerekem alig tud bofogni, pedig van benne buborek.

Par korty tej/tapszer utan mar tekereg, vorosodik a feje.


Ilyenkor probalom bofiztetni, de semmi eredmenye. Mar kiprobaltam mindenfele modszert, de hasztalan.


Mondtam a vedononek is, de az csak azt hajyogatta, hogy nem baj, akkor fektessem oldalt, es kifolyik a szajabol, amit bukik. Nem ertette meg, hogy nem a bukassal van a baj, hanem azzal, hogy nem nem lakik jol, tele van bubival, szenved, sir, aztan a bubibol puki lesz, es akkor az meg rosszabb.


Kulfoldon vagyok, itt egy Espumisan fele csepp van, amit adnak, azt hasznalom, meg menta teat nyomatok a sracba.


Konyorgom, valaki segitsen, hogy mit lehet tenni!

Koszi!


2015. szept. 17. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

20 perc, függőlegesen, minden etetés után. ütögesd finoman a hátát és közben járkálj lassan, minden 3-4. lépésnél rogyassz egyet és hirtelen emelkedj fel, ez ugye fizika, a g segít felnyomni a levegőt. majd hasra kell fektetni egy 10 percre.


menta teát sürgősen hagyd abba, tilos 1 éves korig! légzésleállást okozhat!!!


édeskömény teát szabad adni, ez segít a pukiknál neki

2015. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mentateát nyomatsz a srácba? :O .. Értem tesó!.. YO!


Szóval mentateát nem lehet ilyen pici babának adni.

Tornáztasd, húzd fel a lábacskáját, tedd hasra, simogasd a hátát, járkálj fel.

Az Espumizan csepp is jó.

2015. szept. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyémek is nehezen büfiztek, de muszáj kitartónak lenni. Ha függőlegesben sem jön a büfi, akkor 1-2 percre újra tedd vízszintesbe, aztán vissza függőlegesbe, hátát masszírozva, picit ütögetve.


Ha szopik, gondold át, jó-e a technikád, mert nem szabad, hogy rövid időn belül ilyen sok levegőt nyeljen.

Ha cumisüvegből kap, akkor is figyeld, nem iszik-e túl gyorsan.


Nagyon ritkán előfordul, hogy a túl nagy orrmandula miatt vesz levegőt is a száján a baba evés közben, erről az orvosotok véleményét kérd ki.


Kitartás!

2015. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Függőlegesen tartva, finom nyomást gyakorolva felfelé irányuló mozdulatokkal kell masszírozni a hátát, nagyjából abban a magasságban, ahol a gyomra van.


Hasonló esetben ez segített nekünk.

2015. szept. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A vedono javasolta a mentat, te atyauristen! Az eszem megall ettol a notol. Abba is hagytam most azonnal.


Koszi a tanacsokat, ezeket mar vegigzongoraztuk mind, de semmi... Kb. masfel oran at setalgatunk vele. Idonkent letesszuk vizszintbe, masszirozzuk, utogetjuk, de semmi.

Iszonyat kimerito.

Ejjel mar csak egyszer eszik, de igy sem pihenek tobbet, mert 1-kor kezdem az etetest, es fel 4 mire vegleg le tudom ugy tenni, hogy el is alszik rendesen.

2015. szept. 17. 14:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Gripe watert (woodward's-os)próbáltad? Az direkt "összegyűjti a buborékokat,hátha segít,nekünk bevált.

Másrészről pedig javaslom a teljes tejmentes diétát.Ha szoptatsz,akkor neked,de a tápszer is legyen teljesen tejmentes.Mi neocate-et használunk,ezt gasztros írja fel,javaslatot ad és a háziorvos-gyerekorvos kiírhatja utána.

Nálunk úgy volt,hogy akármeddig büfiztettem,mindig maradt valami,vagy képződött,nem tudom.

Gyakorlatilag evett 10 ml-t és már büfiztetni kellett.Ha végzett,egy óráig büfiztettem.Utána mondjuk aludt,akkor fejtem,de közben is többször ordítva kelt: büfizett és aludt.Aztán kezdődött minden elölről.

Próbáld ki ezt is,megéri.

A menta tea meg tényleg nem adható 1 éves kor alatt.

Ha úgy érzed,hogy nagy a baj,nem tudsz rajta segíteni,keress maszek gasztos dokit,vidd el.MI is így tettünk,csak sajnos szenvedett a kicsi vagy 5 hónapig,mert mindenki szerint rendben volt...

2015. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!