Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye, más is nagyon belefárad...

Ugye, más is nagyon belefárad néha az otthonlétbe, gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 gyerekkel vagyok itthon 2,5 éve, a nagyobb 2 éves, a kicsi 3 hónapos, elég sírós.

Úgy érzem, belefáradtam a gyereknevelésbe, csak várom a napok végét, hogy apa hazaérjen. Már reggel azt számolom, még hány óra van hátra estig.

Pedig régebben harmadikat is szerettünk volna, de azt már lehet nem bírnám lelkileg.

Volt más is így? Lesz ez jobb?



2015. okt. 6. 20:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne vigyázhatna egy apa 6-kor a saját gyerekére?

A férjem is hatkor ér haza a munkából. A gyerekünk napi fél órát nézhet tévét. 3/4 hatkor elindítom a mesét, összekészülök sétáltatásra, férjem hazaér hatkor, én megyek kutyát sétáltatni neki meg van negyed órája még elmenni nyugodtan wc-re meg átöltözni.

7-re hazaérek, onnantól kezdve együtt van a család, vacsora, fürdés, altatás stb...

8kor alvás a gyereknek, onnantól kezdve pihenhet a férjem, általában a hobbyjával foglalkozik este 10-ig vagy filmet nézünk aztán nekünk is alvás.

Nem szültem volna olyan férfinak aki nem tud háromnegyed órát vigyázni a saját gyerekére, az biztos. Kettőt meg főleg nem. Nem is értem, hogy akinek az elsőnél se segít a férje, mit gondol mi lesz a másodiknál?

Ja és lehet lepontozni, mert fél órát néz a gyerek tévét, de szerintem még mindig jobb, mintha az ajtón belépő apja nyakába ugrik, aki még a cipőjét se tudja levenni nyugodtan.

2015. okt. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek mellett is szoktam ezt érezni, nem vagy egyedül. Tényleg az a megoldás, hogy 1 órácskát egyedül legyél. Én is meg tudom oldani, hogy a férjem játsszon el vele egy kicsit (9 hónapos) amíg elmegyek kicsit járni egyet vagy ő viszi sétálni, amíg én otthon kicsit döglök úgy, hogy SEMMI dolgom. Neked is ez kellene, ha megoldható és sokkal jobb lesz.
2015. okt. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves kislányom van. Pontosan a napokban csúcsosodott ki nálam is ez a monotonitás érzés. Hogy mindig,minden nap szinte ugyanolyan. Férjem 7-kor elmegy és onnantól kezdve a délutánig hátralevő órákat számolom...Ma ünnep volt. Belső ajtókat cseréltek nálunk és ez időre a gyermek a nagyijával volt :-) Komolyan még ez a kis változás is feldobott. És most derült ki, hogy úton van a kistesó. Kissé bepánikoltam, hogy vajon akkor mit fogok érezni két gyerekkel?!
2015. okt. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy néha mi is belefáradunk, de, hidd el, lesz ez sokkal jobb is. 4gyermekem van, a legnagyobb 6 éves, utána még volt időm visszamenni dolgozni, de a másfél éves mellé jöttek az ikrek, hát, ott sokszor éreztem, hogy a fejem búbja sem látszik ki.... a legkisebbek most 9 hónaposak, ma már nagyon jó. Mindenki tudja a napirendet, ha nekem dolgom van, szépen eljátszanak együtt. Rend van és béke. Hatalmas könnyebbség, a két picivel pedig sokkal könnyebb volt így, hogy vannak mellettük 'nagyok'. A párom sokat segít- no, az etetés, pelenkázás, fürdetés az én dolgom, de simán eljátszik velük órákat, ha el kell mennem. Én csak úgy-alapon nem jártam soha sehova, nem is tudtam volna hova tenni magamban a dolgot, ellenben rengeteg magnéziumot megettem, az sokat segít. Most is, ha vásárolni megyek, ügyet intézni....mindig van velem legalább egy gyerek. Nekem nem kikapcsolódás nélkülük.. alig várom a reggelt, mert hiányoznak, pedig a lefekvés előtti fél órában már nekem is égnek áll a hajam... nem sokára megmozdul nálatok is a kicsi, ha már tudnak mit kezdeni egymással a gyerekek, egészen más lesz.
2015. okt. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok, hogy írtatok! Mindeni vá

lasza hasznos nekem. Tényleg kicsit több énidő kellene.

Külön köszi a 3 gyerekes anyukának, aki azt írta, hárommal jobb lett :)

Hétköznap tényleg nehéz, mert férjem 6 után hazaér, vcsora, kicsit beszélgetünk, aztán indul a fürdetés.

Hétvégén vigyáz ő néha a gyerekekre, Tescoban voltam egyedül, az tényleg felüdülés volt. :)

2015. okt. 7. 07:38
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszi neked is utolsó, tisztellek és irigyellek a 4 gyermek miatt :)

Hátha majd később tényleg jól ellesznek, és be merek vállalni egy harmadikat, mert a szívemben nagyon szeretném...

csak ezek a monoton mindennapok...

2015. okt. 7. 07:44
 17/20 anonim ***** válasza:
71%
Én mindkét gyereknél 6 hónapos korukban éreztem. Vissza is mentem dolgozni.
2015. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen együtt érzek veled. A kisfiam januárban lesz 3 éves, és most vagyok 33 hetes várandós a tesóval. Biztos a terhesség is hozzátesz de mostanában nagyon kivagyok. Fáradt vagyok, ingerlékenyebb és a kisfiam is belépett a tombolós időszakába. Az egész nap ellenkezés, akaratoskodás, visítás szenvedés. Fizikailag már a házimunkát sem bírom úgy így állandóan el vagyok maradva valamivel ehhez sem vagyok hozzászokva és ez is idegesít. Úgy érzem soha semminek nem érek a végére, kezd kikészíteni az egész napos hiszti hallgatása és kezelése és néha már én is azon gondolkozok vajon nem volt-e túlzás bevállalni még egy babát. Segítségem nekem is maximum este 6-7 körül a férjem amikor hazaér, olyankor átveszi egy kicsit a gyerkőcöt de már ez sem tölt fel. Minden nap csak túlélésre játszok és várom, hogy végre alvásidő legyen. Remélem majd ha megszületik a baba akkor legalább annyival jobb lesz, hogy fizikailag jobban érzem magam mert ettől több pozitív energiát várok.
2015. okt. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Szia kedves Utolsó!

Igen, a terhesség is gáz volt, főleg a vége felé.

Most talán kicsit jobb, mert fizikailag jól bírom velük, csak a gondolatok...

Meg a folyamatos feszültség, hogy jaj, csak meg tudjam enni az ebédem végre, jaj, csak el tudjam altatni a kicsit, fel ne ébressze egyik a másikat, stb...

2015. okt. 7. 12:25
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát idegölő az biztos az enyém 2 éves,eddig nem akartam bölcsődébe adni de most már gondolkozom rajta.😩
2015. okt. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!