Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Karácsonyra ajándék?

Karácsonyra ajándék?

Figyelt kérdés

van egy 3 éves és karácsonykor 6hós kisfiam. élnek a nagyszülők a dédik.minden ágról mindenki. sajnos nem sajnos mindenki szeretne ajándékot venni a gyerekeknek. részünkről a nagy legot a kicsi egy kis zenélő telefont kap. a többieket megkértük hogy inkább az ajándék árát rakjuk össze nekik a későbbiekre, de nem értenek együtt. a nagy részéről minden játékot megkapott amit csak lehetett. hogyan értessem meg velük hogy jelen esetben a pénz a az ami hasznos lenne számukra?


igen tudom a gyerekeknek kell az öröm és az ajándék, de komolyan nem tudnának újat venni mert mindenünk megvan.


2015. okt. 9. 13:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy mesekönyv vagy készségfejlesztő játék sosem felesleges, ha ennyire szeretnének játékot adni, hagyd nekik. Kutakodj kicsit a neten, akár kérdezd meg a többi anyukát itt a gyakorin, tuti, hogy fogsz találni olyan játékot, ami nektek nincs, de a gyerekek imádnák és még haszna is van. Mindenki jól jár, a nagyszülők megnyugodhatnak, a gyerekek örülhetnek, te meg nyugodt lehetsz, hogy nem felesleges vagy gagyi dolgot kapnak.
2015. okt. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Hát én is rokonként kiakadnék rajta.

Karácsony nem arról szól, hogy egy nagy rakat pénzt össze szedünk, hanem hogy megajándékozzuk egymást.

Kérjetek akkor ruhákat. A 3 évesnek tuti kell ruha.

Ha játék akkor pl filctollak mindig kiszáradnak, a gyuramák is elfogynak egy idö után. mindig van fogyóeszköz.


Legohoz van ezer kiegésitö...

2015. okt. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Én sem örülnék egy ilyen felkérésnek.

És pl egy idős nagymama, dédmama, nekik az unoka mosolya és a szemük csillogása kell-ezt nem hozza elő egy boríték.

2015. okt. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%
Mindegy, hogy megvan-e mindene vagy nincs, a gyerekeknek szerintem a karácsony arról szól, hogy ajándékok várják a fenyőfa alatt. Szinte mindegy, hogy drága vagy olcsó vagy hasznos vagy van-e már neki olyan. Előttem adtak jó ötleteket, pl. könyv, ruha mindig jól jön, de ha szeretnétek a jövőjükre félretenni, esetleg nyiss a nevükre egy-egy számlát, és kérd azt, hogy karácsonyra csak valami jelképeset vegyenek, és amennyit gondolnak, fizessenek be a számlára.
2015. okt. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Ez Karácsonyra gyerekeknek nem jó ötlet. Ahogy már előttem is írták, a nagyszülők, dédik, rokonok a gyerek örömét akarják látni, az pedig így elmarad. Őszintén megmondom, nekem ilyen eszembe sem jutott volna.
2015. okt. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

készség fejlesztőből nagyon sok fajtánk van.nagyon sok a mesekönyvünk is. gyurmázni vágni rajzolni imád a nagy azt kap folyamatosan.

a kicsivel meg tanácstalan vagyok, örülnénk a részéről a pénznek, mert kora baba lett és szeretném fejlesztésekre hordani (bár nem előirás, csak én szeretném).


igen aproságokról van szó, azoknak mi is örülnénk, de mikor idejön a mamám és közli hogy gyerekenként 12 000 szán ajándékra akkor hátast dobok, mert azt a pénzt később hasznos dologra költhetnénk.


ruhát most megint nem tudokkérni, mert most vásároltunk be mindkét gyerkőcnek.


de ha van ötletetek hogy mit kérjünk de tényleg aprogágot, akkor nagyon szívesen fogadom a tanácsokat.

2015. okt. 9. 13:21
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Én azt érzem, hogy itt arról van szó, hogy ti pénzszűkében vagytok, és neked a karácsony egy jó alkalom arra, hogy "legálisan" pénzt szerezz. Oké, hogy a gyerekre költenéd, de egy ekkora gyerek nem fogja fel, hogy ez is jó, ez is érte van. Nekik az ajándékhalmok öröme kell, a bontogatás öröme. Ezt megvonni tőlük önzőség, nem teheted meg velük. Értem, hogy kreatív dolgokat folyamatosan veszel nekik, de akkor tedd meg azt, hogy most karácsonyig nem veszel, és akkor a nagyszülők ezt megtehetik.
2015. okt. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Mi a fészkes fenének vesztek minden kakát meg a gyereknek?


Nem a rokonokkal van a baj, hanem veletek. Nem tudsz semminek nemet mondani, így egész évben csak költekezel a gyerekre. Aztán persze a pénzetek túl kevés, és most elvárnád, hogy a család pénzeljen, hogy te évközben minden loturot megvegyél a gyerekeknek.


Talán ne költs a gyerekre évközben játékokra, felesleges, hanem bírd ki és kérd neki karácsonyra, szülinapra...


Pl karácsonyig már semmit nem veszel nekik. Akkor tuti lesz újabb játék amit kérhetsz neki. 3,5 évesen fejlödik újabb érdeklödés, addig az összes könyvet kiolvassátok 100x.

Mi évközben semmit nem veszünk a gyereknek. van szülinap, húsvét és karácsony.

Mi karácsonyra kb 30.000Ft/gyerek ajándékot költünk, és a családtól is elég sokmindent kapnak. De pl a lányom 3 hónapot várt a bicajára, mert nyáron kitalálta, hogy biciglizni akar, de nem vettük meg. Szülinapján óriási volt az öröm amikor megkapta. Volt aki biciglis táskát adott hozzá, aztán kaptunk hozzá hercegnös zárat...

Pl a kisebbiknél kértek hátizsákot az oviba, kirándulásokra. a szülinapja miatt 2 hónapig nem vettük meg. Szülinapjára kapott egy szuper jót, és nagyon örült neki.


Azt még hozzá teszem, hogy nem vagyunk szegények, söt igaaból ha minden héten kapnának valamit sem lenne anyagilag bármi. de eleve pont azért mert bármit megkaphatnának nem vesszük meg nekik csak azt amit nagyon akarnak, és amit hónapokig vágynak rá.

2015. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

nagyon tévedsz. egyáltalán nem vagyunk pénz szűkében. csak emlékszem annak idején mi is kaptunk valami kis aproságot és mellé a pénzt. és mikor ezt vagy azt szerettem volna venni nagyként megtehettem, mert volt miből. és nem kellet a szüleimtől kérnem. és ez felemelő érzés volt. és megtanultam a pénzel bánni.


amúgy most vettünk autót és tavasszal állunk neki építkezni, szóval nem hiszem hogyha nem lenne pénzünk akkor ezt megtehetnénk.


én is tudom hogy mindenki azt szeretné látni hogy a gyermekeim hogy örülnek én is. és fognak is.

2015. okt. 9. 13:35
 10/19 A kérdező kommentje:
pont ez a baj, hogy nem mi veszünk nekik meg mindet hanem a rokonok. komolyan mondom neked hogy a karácsonyi ajándékon kívül és a ruhákon idén nem vettem neki semmit. de hazudok 2 gumilabdát. első unoka és déd unoka.
2015. okt. 9. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!