Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Karácsonyra ajándék?

Karácsonyra ajándék?

Figyelt kérdés

van egy 3 éves és karácsonykor 6hós kisfiam. élnek a nagyszülők a dédik.minden ágról mindenki. sajnos nem sajnos mindenki szeretne ajándékot venni a gyerekeknek. részünkről a nagy legot a kicsi egy kis zenélő telefont kap. a többieket megkértük hogy inkább az ajándék árát rakjuk össze nekik a későbbiekre, de nem értenek együtt. a nagy részéről minden játékot megkapott amit csak lehetett. hogyan értessem meg velük hogy jelen esetben a pénz a az ami hasznos lenne számukra?


igen tudom a gyerekeknek kell az öröm és az ajándék, de komolyan nem tudnának újat venni mert mindenünk megvan.


2015. okt. 9. 13:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha nagyobbak lesznek a gyerekek, már nyilván ők is fogják tudni értékelni a pénzbeli ajándékot, bár valószínűleg ők sem fejlesztő foglalkozásokra akarják majd költeni.


Engedd, hogy a gyerekeidnek karácsony legyen a karácsony. Ha ennyire zavar a sok játék, akkor ti ne vegyetek semmit, adjátok ti a pénzt. A nagyik meg megvehetik a kiszemelt játékokat.

2015. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kicsit irányítsd őket ajándékvásárlás terén.

Ágyneműgarnitúra, mesehősös pléd, pizsama, mindig jól jön. Ezeket akár későbbre is elteheted nekik.

Vagy kérj a legóhoz kiegészítő szetteket. A fiam kapott az egyik rokon kisfiútól legó vonatszettet, a legnagyobb öröm karácsonykor az volt, hogy a tesóim plusz síneket, kiegészítőket vettek és összeépítették az óriás pályát.

Pont ilyen korkülönbséggel vannak nálunk is a srácok, de mégsem maradt meg minden a nagytól. Esetleg új esernyőbabakocsi, kismotor, udvari játékok, csúszda, valami apróság és mellé játszóház belépő vagy bábszínházjegy a nagynak. Vagy kérhetsz készletkiegészítőket, mega bloks, fakocka, vonatpálya, ha szeretik a kiskonyhai játékokat, akkor vágható zöldség stb.

Ne akard megfosztani a nagyszülőket a vásárlás, az ajándékozás örömétől. A mi családunkban az én kisfiaim az egyetlen gyerekek, decemberben édesség és ajándékdömping van. Néha a hajam égnek áll tőle, hogy mennyi mindent hoznak, de ők az unokák, nem lenne szívem a nagyszülőknek azt mondani, hogy ne vegyenek semmit.

2015. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
én tényleg nem szeretnék megfosztani senkitől semmit. tudom milyen élmény a karácsony. köszönöm utolsó. sokat segítettél :)
2015. okt. 9. 13:44
 14/19 anonim ***** válasza:

Mondod hogy a kicsit fejlesztésre szeretnéd vinni, akkor vegyenek oda bérletet a nagyik.

Persze nem ugyanaz, de nekem tavaly karácsonykor volt 6 hónapos a kislányom, és anyukámtól egy kis apróságot kapott meg egy hat hónapra szóló Ringató bérletet. Neki még szinte mindegy.

A nagynak viszont szerintem is játék kell még a fa alá.

2015. okt. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az ágyneműhuzatot én is mondanám, mindig van új kedvenc mesehős. Nekünk lányaink vannak, nekik nagyon tetszik, hogy saját sampon-habfürdő-fogkefe-fogkrém-fürdőpamacs szettet kaptak, persze a kedvenc mesés.... a másik, ami nálunk fogyóeszköz, az a reggelizőkészlet. Vagy, kérhetnétek külön-külön malacperselyt nekik, és dobálhatnák maguknak a pénzt bele. Láttam olyat, amig kifesthet magának, de a meskán is vannak szépek.
2015. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
nagyon köszi ezek remek ötletek, és tényleg hasznosak is:)
2015. okt. 9. 13:58
 17/19 anonim ***** válasza:

Vehetnének koncertjegyet vagy belépőket élményparkba, a nagyot már lehet oda vinni.

De a kicsinek is zenebölcsibe vagy ringatóra bérletet.

Nagyszülők esetleg elvihetnék a gyerekeket Nagykarácsonyba a Mikulással találkozni, az is szép emlék, és benzin meg minden biztos kerülne annyiba.

Kicsinek lehet kérni hiper-szuper bio kozmetikumokat, méregdrágák, most néztem van 5ezres popsikenőcs is, ha érzékeny, biztos el jót tenne neki a természetes alapanyag. Jó lenne ha így "ingyen" több fajtát is kipróbálhatnál neki és te csak azt vennéd később ami tényleg jó hatással van a bőrére.

Én második tesó vagyok és én se örülnék ha sosem kapnék semmit, mert úgyis van a nagynak. Neki is kell a saját tulajdon, meg a bontogatás élménye:)

Kertetek ha van oda is kérhetnél valamit, nem csak az alap hinta/csúszda/homokozó van hanem ezerféle ami megmozgatja őket, nézz körül weblapokon.

Nekem az a tapasztalatom h 86-os méretig általában minden ruha jó volt a gyerekre, nem számított a fazon, csak később alakult úgy az alakja h nem volt minden jó rá a méretében. Szóval kérhetnél a kicsinek alapdarabokat.

De a nagynak is biztos fogyóeszköz télen a sapka/kesztyű/sál vagy hamar kinövi a zoknijait, alsóit, abból is lehet kérni kedvenc figurásat.

Kicsinek meg lehetne saját tányért, gyerek evőeszközt, itatópoharat, gondolom abból mindenképp kap újat, nem a nagy által összerágcsáltat.

Meg amit írtak ágynemű, törölköző, pléd stb... sosem elég belőle és akár évekig lehet tárolni.

2015. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17-es vagyok: ami még eszembe jutott: ha építkeztek és hamarosan költöztök, a szobájukba gyerekbútorokat és dekorációt?

Falmatricák pl. bármikor felhasználhatók.

2015. okt. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
nagyon köszi :) így sokkal könnyebb ennyi segítséggel:)
2015. okt. 9. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!