Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám délután 5től alszi...

Kisbabám délután 5től alszi általában egy jó nagyot,8 utánig is. (3 óra+) Utána fürdés stb, egy órán belül már fáradt is annyira hogy letegyük aludni. De létezik hogy ez befolyásolja az alvását? Hajnali óránkénti keléseket nem magyarázhat?

Figyelt kérdés
2015. okt. 10. 17:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Na jó...17-kor ne hagyd aludni,vagy ha igen,max.fél órát,órát,kösd le,tedd le a szőnyegre,adj neki enni,peluscsere,7 körül fürdés,megint játék,vacsora,peluscsere,majd 8-9 körül altasd,így hajnalig fog aludni,és te is pihenhetsz.
2015. okt. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

utolsó, azért az elég drasztikus lenne, hogy 8-9-ig húzza :)

ha 5kor szokott aludni, akkor nyilván előtte ébren van 2-3 órát, azért mondjuk 3-tól este 8-9-ig ébren lenni egy 3 hónaposnak sok!

szerintem vagy aludjon 5kor és ébreszd fel f7-7 között, utána fürdés, kaja és 9kor alvás, vagy vidd fürödni 5kor és utána fektesd.

előbbi az jó lehet hosszútávon, utóbbi meg arra, hogy szép lassan átalakítsd, kitold az éjszakai alvást :)

de úgyis fog változni a napirendje, szerintem nem kell nagyon előre gondolni, úgyis jön az óraátállítás, meg ő is változik :)

2015. okt. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Az a gond hogy már mindennel próbálkoztam és teljesen tanácstalan vagyok. de ha tényleg változni fog ez magától is, akkor megpróbálok türelmesebb lenni.

Nem tudom nem hagyni aludni.. vagyis nem is tudom. 4 óránként eszik, 4 től 8ig esélyem sincs ébren tartani.

Eddig nem aludt sokat, kb egy hete viszont egész nap alszik szinte, egy órát tud kb ébren lenni nyűgösködés nélkül, szóval nagyon nehéz játszani az idővel. Szinte lehetetlen. (Szóval nem, nincs ébren 5 előtt 2-3 órát, hanem mondjuk max 2-t...) Felébreszteni meg nem szeretném... illetve nem is vagyok benne biztos hogy az segitene. Vagy pl ha 5 után valóban felkelteném mondjuk 7 körül, egy idő után beállna rá?

Mert ez az "éjszaka közepén" fürdetés (ha valóban) is megy már egy ideje és még mindig nem értette meg hogy csak akkor kezdődik.

2015. okt. 12. 06:54
 14/16 A kérdező kommentje:
És tényleg köszi a segitséget!
2015. okt. 12. 06:55
 15/16 A kérdező kommentje:
Lehet hogy teljesen felcseréli...
2015. okt. 13. 06:24
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd aludni, kicsi mèg nagyon. Lehet 1-2 hét ès teljesen más időpontokban fog aludni, nagyon gyorsan változnak mèg. Kisfiam kb 2,5 hónapos korától 5 hónapos koráig aludt éjszaka 8tol reggel 5-6ig ébredés nélkül. Azóta mozgásfejlodes , fogzàs ès szeparációs szorongás aranyozza be az éjszakáinkat. Néha van pár nap amikor végig alszik éjszaka. Kitartàs, folyamatosan változni fog minden, erre készülj fel. 10 hónapos kisfiú anyukája
2015. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!