Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik a 7 hetes babámmal?

Mi történik a 7 hetes babámmal?

Figyelt kérdés
Kislányom az első naptól kezdve imádja a szopit. Igény szerint szoptatok, mást nem kap, minden nyűgjére cicit kért eddig, soha nem utasította vissza mostanáig. Tegnap óta viszont furán viselkedik. Csak akkor hajlandó szopni ha nagyon éhes, pár perc után abba is hagyja (eddig 20 perceket evett és többnyire bele is aludt a végén). Nyűgös lett, ha kínálom elfogadja, iszik egy kicsit, majd mérges lesz és kiköpi, majd újra bekapja, kortyol, kiköpi, párszor eljátszuk még meg nem unja és már nem fogadja el. Féltem, hogy kevés a tej, nehezen jön, ezért mérges, de nem, mert könnyen lehet fejni ilyenkor. Hasfájásnak sem gondolom, mert voltunk hasfájósak párszor, de az nem ilyen. Feszítette magát, nyűgös volt ameddig nem jött a büfi/puki, de a cicit akkor is követelte. Első naptól köztünk alszik, cicin aludt el (tudom, hogy ez így nem jó, de ez már egy másik téma). Most nem volt erre hajlandó, kidőlt még sétálgattam vele és letettem a kiságyba. Valaki, akinek van tapasztalata babákkal? Mi lehet a baja? Eléggé megvisel ez a változás, bevallom :-( Eddig a cici volt a minden, minden bajra gyógyír, erre egyik napról a másikra nem kell.
2015. okt. 12. 22:42
 1/8 H_Vivien ***** válasza:
0%
Amikor szopiztatod, rendesen szívja, erőteljesen, ahogy kell? Milyen a tejed állaga? Lehet, hogy romlik a minősége. Milyen ételeket ettél, amióta ez történt? Sajnos az is nagyban befolyásolja a tejed. Én mondjuk emiatt nem vagyok az igény szerinti etetés híve, mert esetenként gyakran kér enni, de alig eszik valamit. Nem alakul ki semmi rendszer a bébinél.
2015. okt. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az szoptatás az első 3-4 hétben volt gyakori, akár fél óránként, de aztán rendeződött. Mostanra olyan 2,5-3 óránként eszik, súlya szépen gyarapodik egyelőre. Tegnap én is arra gondoltam, hogy ehettem valamit, ami ennyire bántja, de eltelt egy nap és még mindig ezt csinálja. A tejem általában elég zsíros szokott lenni. Mit jelent, hogy romlik a minősége? Azt a pici érzi evés közben? Nem lakik jól?
2015. okt. 12. 22:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nincs menstruáció ? van olyan csecsemő, aki akkor egyáltalán nem szopik - megváltozik és rossz lesz a tej íze (fejni kell)
2015. okt. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs. Pont hogy most múlt el végre a pecsételés pár napja (szülés óta tartott). Meg néha olyan mintha lustán szívná, nem elég erős a vákum amit képez, vagy nem is tudom - ez csak tegnap óta van.
2015. okt. 12. 23:10
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


A fenti linken tudsz tanácsot kérni szoptatási tanácsadótól (e-mailben és telefonon), vagy a facebookon a Szoptatási tanácsadás kérdezz-felelek csoportban. Ők nem fognak olyannal riogatni, hogy "romlik a tejed minősége" meg hasonló okosságok... Jobb, ha szakembertől kérsz tanácsot, a facebook csoportban is vannak szoptatási tanácsadók.

2015. okt. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 H_Vivien ***** válasza:
0%
Vizesedik, savósodik a tej, ha vizesedik, nem lakik vele jól, ha savósodik rossz az íze. Ilyenkor kell kiegészítő táplálék Neki. Ha savósodik, akkor azt hiszem nem is fog szopizni :( Persze ezek csak tippek, egy szakértő többet tudna mondani. Védőnő esetleg. :) Kérj tanácsot, ahogy az előző kommentelő is írta, azért vannak, hogy segítsenek :)
2015. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszolóval teljesen egyetértek, a többivel pedig a saját érdeketekben inkább ne foglalkozz.
2015. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem akkor csinálta ezt a kislányom, amikor megjött a menszim, szülés után 8 héttel. Ő 2 nappal előtte már megérezte. Ugyanez, amit leírtál, csak akkor kell cici, ha nagyon éhes, és akkor is csak annyit eszik, hogy éppen jobban érezze magát. Mérgelődik, kiköpködi stb.

Lehet, hogy neked is meg fog jönni, az, hogy most múlt csak el a gyermekágyas pecsételés, nem jelent semmit, attól simán megjöhet. A jó hír, hogy ha ez van, 3-4 nap alatt rendeződik magától.

2015. okt. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!