Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék?

Rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiság, ha szeretnétek, kommentben leírom, miért merült ez fel.

A következők miatt:

-külön szobában alszik a babánk a hazajövetel óta

-nem erőltettem a szoptatást, 1 hetes kora óta csak tápszert kap

-van mellette "felnőtt" életünk, tehát eljárok én is, és a párom is szórakozni

-ügyelek a külsőmre úgy is, hogy anyuka lettem (futás, tornázás, szépségszalon, stb)

-most lett 2 hónapos és elmentünk wellnessezni hármasban

-nem én kelek fel hozzá hajnalban


Fiatalok vagyunk a párommal (Ő 21, én 20 éves vagyok), de ettől függetlenül szerintem mindent jól csinálunk a baba körül úgy is, hogy nem fogadjuk meg mások tanácsát.

De egy olyan személy titulált rossz anyának, akitől nem vártam volna...


2015. okt. 18. 14:33
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
87%
Fiatal vagy még, túl nagy mellénnyel, ráadásul szerintem még éretlen a gyereknevelésre, ha ennyire máshova vágysz állandóan....
2015. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Nem lakunk anyukámmal, saját, hitelmentes házunk van.

Az apukája kel fel hozzá.

Van segítségem (a párom anyukája néha, esetleg bébiszitter), de a legtöbbet én vagyok a picivel.

Oké, hogy anyukámmal más nézeteket vallunk, de pl. az anyósommal bármit megbeszélhetek, mert ő tényleg segíteni szeretne és nem is olyan, mint az anyám, hogy csak akkor számít valaki anyának, ha teljesen a gyereke rabszolgája lesz.

Szóval ha valamiben bizonytalan vagyok, vagy segítség kéne, akkor mindig az anyósomat hívom, mert ő jóval rugalmasabb és modernebb, mint az anyám.

2015. okt. 18. 15:04
 13/35 anonim ***** válasza:
84%
A tehermentes ház nem a ti érdemetek, 20 és 21 évesen. Bébiszitter? Látod, pont ez a gond. Egy ekkora gyerek mellett mi lehet olya fontos és halaszthatatlan, hogy másra bízd?
2015. okt. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
91%
Azt csinálsz, amit akarsz, de ugye tudod, hogy ezek a dolgok nem modernség kérdései? Nem egy modern nőt ismerek, aki szoptat, nem jár el éjszakázni, és még csak nem is derogál neki felkelni a gyerekhez.
2015. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
88%
A gyerek rabszolgájának lenni és 2 hónaposan már bébiszitterre bízni dolog között elég sok fokozat van... De annyira éretlen vagy még, hogy nem érted, miről is beszélnek itt sokan...
2015. okt. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
86%

Persze hitelmentes, ha a szülők vették.


A rabszolgaság és az élem az életemet, mintha nem is potyogtattam volna egy gyereket között azért létezik átmenet.


2 hónapos mellett az alvás volt a legjobb szórakozásunk, másra sem vágytunk.

2015. okt. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
88%

Hát bocs, de én se adnám neked a legjobb anya díjat. Nem a tápszer miatt, bár egy hét alatt szerintem bőven nem tettél meg mindent a szoptatásért, ennél jóval több idő kell ahhoz, hogy ki lehessen jelenteni, hogy nem megy. Én is csak azt nem bírom megérteni, hogy a picike babád mellől hogy lehet állandóan elvágyni.

Én elég aktív életet éltem a gyerek előtt, bulizás, fesztiválozás (egész hétre sátorral, minden ami kell), rengeteget lógtunk a barátokkal stb. Most 3 és fél hónapos a lányunk, és őszintén szólva nem igazán vágyom el mellőle sehová. Ettől függetlenül most már eljárok havonta 1-2 alkalommal bevásárolni a férjemmel, ez kb. 3 óra, addig anyukám vigyáz a picire és lefejt tejet kap, de az első hónapban még ezt se csináltam. Egyéb külön programot egyelőre nem tudok elképzelni, pici még a babám. Tornázni én is szoktam, a szemöldökemet is rendszeresen befestem és kiszedem, a hajam is havonta festve van (barátnőm fodrász és ő fetsi), tehát nem vagyok az a lestrapált, "a gyerek rabszolgája" anyuka, de azért azt meg kell érteni, hogy nem úgy megy tovább az élet, mint eddig. Az meg, hogy ekkora babát bébiszitterre, vagyis idegenre bízzak, nonszensz.

Amit te "felnőtt életnek" nevezel, az valójában a tinik élete, sok-sok partizással meg szórakozással. 20 évesen én is ezt csináltam, nem is ez a gond, csak nekem nem volt gyerekem, érted... És megjegyzem, akkor se tartottam normálisnak, ha valaki ilyen pici gyerek mellett ezt csinálja.

Szóval van igazság abban, amit anyád mond.

Egy 27 éves anyuka

2015. okt. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
92%

Kimondottan nem vagy rossz anya, mert nem bántod a gyereked. De neked igazából még játékbaba elég lenne. Legyen az embernek felnőtt élete természetesen.De elég ocsmány dolognak tartom, hogy bébisziterre bízod a két hónapost, akár időnként is. Hisz még csak most ismerkedtek! Még csak 2 hónapja van e idegen világban. Egy két hónaposnak a "modern" és az "ősanya" is a rabszolgája! Nem egy és évesről beszélünk, hanem 2 hónaposról! Te nem modern vagy, hanem egyszerűen gyerek. És az is gáz, hogy van segítséged is , mégis apa kell hozzá éjjel. Gondolom ő nappal dolgozik.

De úgy csinálod ahogy akarod. A kérdésed is elég fölösleges volt.

2015. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
93%

Minek kellett neked ilyen fiatalon gyerek? Elnézést az ítélkezésért, de szerintem véletlenül csusszant be.

Egyébként osztom az előttem kommentelők véleményét, te nem anya vagy, te egy fiatal nő (inkább lány ilyen gyerekes gondolkozással) vagy, akinek történetesen vagy egy kisbabája.

De vegyük sorra a pontjaidat:

1. Külön szobában alszik a baba. Helyes! Bár nem kötelező, nekem mindkét gyermekem az első évükben velünk aludt, most mégis gyönyörűen alszanak a saját szobájukban. Nyilván nektek így kényelmesebb, de ezzel nincs semmi gond.

2. Egy hetes kora óta tápszeres. Nos, ez annyit jelent, hogy konkrétan semmit nem tettél annak érdekében, hogy anyatejes lehessen. Aki szoptat vagy szoptatott már, nagyon jól tudja, hogy egy hét alatt alig indul be a tej, még sehol sincs a kereslet-kínálat egyensúlyának a kialakulása. Ilyenkor szinte non-stop szoptatni kell a babát, és ezt a babák igénylik is. Az, hogy te ehelyett tápszert nyomtál az egyhetesedbe, nos... ez pusztán a te kényelmedet szolgálta. Ez egyáltalán nem szimpatikus.

3. Van magánéletetek: Ha ez azt jelentené, hogy a baba elalvása után vesztek a pároddal egy forró fürdőt, néhanapján megisztok egy pohár bort egy otthon elköltött romantikus vacsora mellett, szerintem oké lenne. De egy pici csecsemőt bébiszitterre bízni azért, hogy bulizz? Nagyon gyerekes vagy, és egyáltalán nem jó anya. Számomra elképzelhetetlen lett volna, hogy bármelyiket is másra bízzam ennyi idős korukban.

4. Ügyelsz a külsődre: dicséretes! De ez külső segítség nélkül megint csak szinte teljességgel lehetetlen. Egy ilyen kicsi baba még csak eszik, alszik, tehát a legjobb neki, ha otthon van a m3gszokott környezetében. Azaz, nyilván nem viszed magaddal, tehát marad megint a gyermekmegőrzés.

5.Wellnesszezni egy 2 hónapossal? Ez csak nektek jó, a babának nyűg.

Na, eddig jutottam a kérdésed megválaszolásában. Röviden: nem vagy jó anya. Gondolkodj el anyukád mondandóján!

2015. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
91%
már ne haragudj, de a leírtak alapján nem úgy tűnik hogy mindent megtennél a gyereked boldogságáért. Inkább a saját boldogságosért teszel meg mindent, akár a gyerek rovására is. De a te életed, neked kell elszámolnod a kislányoddal. Te döntöttél úgy hogy így neveled, akkor meg vállald a kritikákat.
2015. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!