Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék?

Rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiság, ha szeretnétek, kommentben leírom, miért merült ez fel.

A következők miatt:

-külön szobában alszik a babánk a hazajövetel óta

-nem erőltettem a szoptatást, 1 hetes kora óta csak tápszert kap

-van mellette "felnőtt" életünk, tehát eljárok én is, és a párom is szórakozni

-ügyelek a külsőmre úgy is, hogy anyuka lettem (futás, tornázás, szépségszalon, stb)

-most lett 2 hónapos és elmentünk wellnessezni hármasban

-nem én kelek fel hozzá hajnalban


Fiatalok vagyunk a párommal (Ő 21, én 20 éves vagyok), de ettől függetlenül szerintem mindent jól csinálunk a baba körül úgy is, hogy nem fogadjuk meg mások tanácsát.

De egy olyan személy titulált rossz anyának, akitől nem vártam volna...


2015. okt. 18. 14:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%

Bírom ezeket az aggódó kérdésnek álcázott dicsekvéseket.


Nem, nem vagy rossz anya, és senkit nem érdekel, hogy wellnesseztek.

2015. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy neked hogy esne, ha a saját anyád mondaná rád, hogy szörnyű anya vagy és nem érdemelted meg a gyerekedet.
2015. okt. 18. 14:40
 3/35 anonim ***** válasza:
97%
Ennyiből még nem lehet leszűrni, hogy milyen anya valaki. Ha nem érdekel más tanácsa, akkor a véleménye miért?
2015. okt. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
79%

Igen, rossz.

Sőt, nem vagy anya, csak van egy gyereked.

Én is 20 évesen szültem, egy év házasság, két év munka után. Nem vagyok a mindenáron szoptatás híve, a boldog anya jobban kell hosszútávon az anyatejnél.

Külön is aludtunk.


De te szerintem nem vagy hajlandó figyelembe venni, hogy gyereked van. Normális esetben mindenki elmegy fodrászhoz, szórakozni, de a gyereket is figyelembe véve. Úgy tűnik, mintha neked továbbra is csak az számítana, amit te akarsz, te szoktál, idomuljon a gyerek ehhez. És ez igenis bökheti az anyukád szemét, hogy ennyire nem vagy képes magadon kívül mást figyelembe venni.

2015. okt. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%
Hát nekem ezek alapján nagyon nem vagy szimpatikus, azt meg főleg nem értem én sem, minek kérdés kiírni egy ilyen oldalra, ha szerinted mindent jól csináltok, mások tanácsai meg nem érdekelnek.
2015. okt. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Mert borzasztóan rosszul esik az, hogy egy olyan ember bírál, akinek teljesen más az elképzelése a gyereknevelésről, mint nekünk. Ráadásul a saját anyám, aki tudja, hogy mindent megteszek azért, hogy a kislányunk boldog legyen.
2015. okt. 18. 14:53
 7/35 anonim ***** válasza:
92%

Ha mindezt úgy hogy otthon laktok és az anyukád kel fel hozzá és úgy van ennyi időd, hogy más látja el, akkor igen, szar anya vagy.


Enyhén hihetetlen hogy ingyen vagy fizetett segítség nélkül ennyire szabad légy egy 2 hónapos mellett.

2015. okt. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy anyukádnak "kicsit" több tapasztalata van az életről és a gyereknevelésről, mint neked. Egy 2 hónapost pedig nem a wellness hétvége és a diszkózó, tinédzseréletet élő szülők tesznek boldoggá.
2015. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
85%

Nem az a megfelelő szó, hogy rossz anya vagy, de nem véletlen, hogy anyukád nem ért egyet néhány dologgal. 2 hónapos csecsemővel felelőtlenség wellnessezni. Szerintem az sem természetes, hogy pár hetes csecsemő mellől az anyja elvágyik szórakozni. A szoptatást nem kell erőltetni, te tudod, hogy ez mit jelent, megtettél-e mindent azért, hogy tudj szoptatni.

Ebből a pár sorból is látszik, hogy éretlen vagy az anyaságra, de ettől még lehetsz majd jó anya.

2015. okt. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
96%

Ki kel fel hozzá hajnalban? Van bentlakó bébiszitteretek?


Én amellett vagyok, hogy senki ne "bolonduljon bele" a babázásba, de hogy mindent pont ugyanúgy csináltok, mint korábban, az elég furcsa. Most azért főleg a gyerek érdeke kéne, hogy az első legyen, és amiket felsoroltál annak semmi köze ahhoz, hogy egy baba boldog vagy sem.

2015. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!