Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből érzed azt, hogy jó anya...

Miből érzed azt, hogy jó anya vagy? Hogy mindent jól csinálsz?

Figyelt kérdés

Sokszor gondolkodom, hogy vajon jó anyja vagyok a lányomnak? Vagy még mindig dolgoznom kell rajta?!

Te miből érzed azt, hogy igenis jó az amit csinálsz? Jó anyja vagy a gyermekednek?



2015. okt. 19. 14:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10-es egyet értek. Nekem most alig nyolc hónapos az elsőszülöttem, és ilyen alapon, hogy sokat sírt, idáig nem volt napirend, mellette mást nem tudtam elvégezni nagyon sokáig, nem jelenti azt, hogy rossz anya lennék.

Más kérdés, hogy amikor elvesztettem a türelmem a sok-sok nyűgösség miatt, ami kiderült a fogzása miatt volt, nyolcadik foga jön épp, akkor igenis éreztem magam rossz anyának. Na meg máig keserű érzés, hogy nem tudtam szoptatni őt, fejtem 3 hónapig. DE

Most amikor rám, nem lehet elmondani azt az érzést, amilyen csodálattal teszi. És hogy minden kívánságát úgy fejezi ki, hogy odakúszik a lábamhoz, megrángatja a nadrágom, belémfúrja a fejét. Na ez jelenti azt, hogy igazán számít rám, tudja, hogy mindig ott vagyok....

Egyébként kisebb korban szerintem könnyebb jó anyának lenne, mint a kor előrehaladtával. A saját anyámmal való kapcsolatom is erről árulkodik. Úgy hogy, az hogy most milyen anya valaki egy dolog, de hogy 30 , meg 50 év múlva milyen lesz, az megint más kérdés.

2015. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát. Úgy érzem tényleg mindenki őszintén és szépen leírta, hogy miért is gondoljátok magatokat jó édesanyának!


A kérdést azért írtam ki mert azt hiszem ,hogy nem vagyok jó anya..:( Elnézést, de lehet ,hogy egy kicsit hosszú lesz.

Ott kezdem, hogy a kislányom 10 hónapos. Első baba.

6 hónapos koráig minden teljesen rendben ment. Szépen aludt, szépen evett, sokat mosolygott, nagyon keveset volt nyűgös ,beteg egyáltalán nem volt. Sőt az oltások szinte meg sem kottyantak neki (kis sírás azért volt)

Az éjszakát végig aludta,3 hónapos korától még ringatni sem kellett csak leraktuk és kész.

Persze akkor is voltak nehézségek és fáradt voltam a szoptatások miatt.Meg úgy amúgy is. Új helyzet stb.

Már akkor is éreztem egyfajta kudarcot, hogy csak 3 hónapig tudtam szoptatni..:( Sokat sírtam is ez miatt.

A lényeg, hogy minden teljesen megváltozott..

Mondhatnám, hogy mára már eljutottunk odáig, hogy egész nap sír, semmi nem jó neki, nehezen alszik el .Ha berakjuk a kiságyba rögtön kinyitja a szemét, felkel és minden kezdődik elölről.. olyan mintha nem volnék elég neki. Ha átjönnek a keresztszülei szó szerint mondom, hogy a lányom rám sem néz....!! Nem érdekli, hogy ott vagyok e vagy sem. Ha apja bejön a munkából akkor is szinte teljesen megszűnők létezni. Amikor 2esben vagyunk akkor meg még pisilni sem tudok elmenni mert rögtön sírni kezd... Anyaságból megbuktam? Kudarcot vallottam? Ha nem vagyok ott sír értem, ha oda megyek akkor is sír, ha átjönnek le vagyok kakálva(már elnézést):)

Az is közre játszik ,hogy jön a foga, de ez kb csak 1 másfél hete. Nem tudom mi történhetett a lányommal. Mi ez a hirtelen változás. Csak sír és sír, nyűgös.. Nem szeret velem lenni? Összesen egy napból 2 órát van el utána jön az "Ez nem tetszik,az nem tetszik"idő.

Tökéletesnek nem,de jó anyának tartottam magam. Mindene megvan, mindenből a minőségit vesszük neki. Hihetetlen nagy figyelmet és szeretetet adok neki, illetve próbálkozok adni mert olyan mintha nem hagyná, hogy szeressem?! Tudom hülyén hangzik...:(

Mindig rajtam alszik el, sokszor velem alszik, mindig minden percben ott vagyok neki. Mi történt? Egész egyszerűen nem vagyok jó neki?:(

2015. okt. 19. 20:15
 13/18 A kérdező kommentje:
Még annyit le szeretnék írni, hogy rajongásig imádom a lányom!!! Szinte minden egyes alkalommal mikor este altatásnál ránézek elsírom magam, hogy hogy a fenébe érdemeltem én ezt ki?! Hogy ilyen csodát kaptam az élettől?! Tehát tényleg ő nekem a minden és én így is viselkedek vele. Csak akkor nem tudom mi változhatott meg ennyire, egyszerre azt látom rajta, hogy anya-anya és ugyanakkor pedig azt, hogy nem szeret...?
2015. okt. 19. 20:19
 14/18 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

A hideg kirázott, ahogy elolvastam a soraidat! Te nagyon jó anya vagy és nem un téged a gyermeked! Ez egy ilyen nehéz időszak sajnos. Nálunk is ez megy kb. 4 hónapos korától és bennem is hasonló érzések keringenek, mint benned. Minden nap nyafogok a férjemnek, hogy engem nem is szeret a kislánykánk, csak őt. Rá sokkal többet mosolyog, kevesebbet nyűglődik a társaságában. Apa sokkal lazább vele. Veled ellentétben szoptatom és mégis tiszta nyűgös folyton én meg tiszta ideg szinte mindig. Annyira szeretném, hogy boldog legyen a babám és úgy érzem, nem tudom neki ezt megadni, pedig igyekszem mindent megtenni. Csinálni semmit nem tudok tőle, csak amikor apa vele van, wc-re is úgy rohanok ki, mint egy tűzoltó. :) Most a 3 órás ébrenléte alatt összesen kb. 15 percet van el egyedül úgy, hogy közben váltogatom a helyét.

Nem érzem magam ettől rossz anyának, csak időnként jön ez rám. Sokat olvasgatok és több anyuka is írja, hogy náluk is hasonlóképp zajlanak a mindennapok, szóval mi ilyen kis nyűgös babák anyukái vagyunk.

Nem tudom mikor, de biztos vagyok benne, hogy ez változni fog és eljön a nap, amikor szorosan átölel és azt mondja: ANYA NAGYON SZERETLEK! Majd ekkor elfelejtjük ezeket a túlélős napokat, addig pedig kitartást és sok-sok türelmet kívánok neked és az összes anyukának és persze magamnak is! :)

Ha nagyon kivagy, írj üzit!

2015. okt. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!! A szavaid mentő övként hatottak rám! Köszönöm! Önzőség ezt írnom,de kicsit megnyugodtam,h nem vagyok egyedül. A szavaidból ítélve te is nagyon szuper édesanya vagy! :-) Remélem hamar véget ér ez az időszak és eljönnek a nyugodt,kiegyensúlyozott mindennapok!! Lehetséges,h még zaklatlak priviben ha nem gond! Most mennem kell mert megy a sírás!!! Nagyon szép napot nektek!!! :-)
2015. okt. 20. 11:46
 16/18 anonim ***** válasza:

Tegnap este amikor elolvastam soraidat, elpityeredtem és én is kicsikét megnyugodtam. Mindenképp tartoztam neked annyival, hogy tudatom veled a tényt.: NEM VAGY EGYEDÜL! :)

Nem írtam le részletesen mi van nálunk, mert te leírtad és nálunk is hasonló a helyzet. Ha vendég jön, semmi baja, ha mi megyünk akárhová, semmi baja, elvan bárki ölében, rám se néz, negyed óra elteltével sem keres, stb... Itthon meg a saját gondolataimat sem hallom a nyekergéstől. Ő nem sír, csak nyafog, de azt kitartóan, kevés szünettel.

Szeparációs szorongás, fogzás, mozgásfejlődés, front, elfogyasztott étel, anyám tyúkja... :) Mi tudjuk, hogy ő a mindenünk és mi vagyunk neki a világ! :)

Írj bátran, nekem is könnyebb így kicsit. Ma legalább nem vagyok matton az idegtől, mert én sem vagyok egyedül. :)


Szép napot!

2015. okt. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tudod ki a rossz anya? Az aki otthagyja a gyermekét egy pad mellett sírni, hidegben, ha kérdezik letagadja. Vagy az olyan aki beadja a gyerekét az árvaházba, mert a gyerek miatt nem tud azt csinálni amit akar.

Nah, az a rossz anya.


Ha te mindent megteszel a gyerekedért, éjszakázol mellette, lesed minden rezdülését, de mégis rosszallóan néznek rád az emberek. Mindig belekötnek abba amit csinálsz, amolyan "ha van rajta sapka akkor az a baj, ha nincs akkor az" stilusban. Akkor igenis JÓ ANYA VAGY! Ezen gondolkoznod sem kell!!!!

Mindenkinek lehet rossz napja, pillanata, neked is. Te is lehetsz fáradt, és kedvetlen, de ettől még nem leszel rossz. A barátaiddal vagy a pároddal sem tudsz mindig ugyan olyan jókedvel és segítőkézsággel bánni, és ők ezt azért nem veszik észre, mert nem 7/24-es a velük való kapcsolatod. Egyáltalán nem kell gondolkoznom nekem vagy neked azon, hogy jó anyja vagy e a gyereknek. Ha ez felmerül benned igen is az vagy! Mert az aki képes otthagyni a gyerekét, mert "élni akat" abban nem merül fel ez a kérdés.

2015. okt. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is utolsó!! Igazad van!
2015. okt. 26. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!