Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is beszólogatnak...

Nektek is beszólogatnak idegenek a hordozás miatt?

Figyelt kérdés
Én nagyon békés természetű vagyok, de már teljesen kiakasztanak. 2 hónapos babámat kint gyakran rugalmas kendőben járunk-kelünk. Szinte nincs olyan alkalom, hogy egy ne szólna be egy idegen az utcán, vagy buszon. Jobb esetben csak megkérdezi a jóakaró nénike a buszon, hogy nem e kényelmetlen így szegény picinek. Ilyenkor kedvesen felvilágosítom, hogy az ortopédus javaslatára hordozom, mert kicsit kötött a csípője és jót tesz neki a terpesz. De van mikor bunkóznak. Ma teljesen kiakadtam. Ment el mellettem két negyven körüli nő és azt hallom"Miért kell azt a gyereket magadra kötözni, mint valami idiótának?" Direkt oda se néztem, erre direkt hangosan szólt a barátnőjének,hogy"Úgy tesz ez a hülye, mintha nem hallana!". Megjegyzem normálisan kinéző ápolt nők voltak. Csak engem találnak meg mindig, vagy másokat is hülyének néznek a hordozás miatt?? Úgy szerettem először, a babám is szereti, de már rossz érzéssel megyünk el itthonról emiatt. Megszólnak, de minimum úgy néznek mint a véres húsra.

2015. okt. 21. 18:27
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
*2 hónapos babámmal
2015. okt. 21. 18:29
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Nekem soha nem szólt be senki emiatt, meg is lepődtem egyébként, mert számítottam rá, hogy megjegyzéseket fognak tenni. De valahogy ezt pont megúsztam, viszont 500 más dolog miatt meg kapok megjegyzést, nem fázik ez a gyerek? Nincs melege? Ezt nem így kéne inkább, azt meg nem úgy? Szóval ne foglalkozz vele szerintem, mindig lesz, aki "jobban tudja" mint te :)
2015. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
46%
szerintem is elcseszett dolog a hordozás de ugyanúgy nem szólnék be érte senkinek mint mondjuk a kismukk nadrág miatt ami szintén egy elcseszett dolog szerintem. mindig is voltak bunkók, ha ugyanezek az emberek akkor jöttek volna veled szembe, mikor babakocsiba tolod, akkor meg azért szóltak volna be, mert nem kócos a hajad. nem kell vele foglalkozni aztán kész.
2015. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Még soha, semmi miatt nem szóltak be. Nem tudom, te merre jársz, felénk ez nem divat. Én mei-taiban hordoztam a fiamat, de babakocsit többet használtam. Amíg pici volt, karban, vagy babakocsiban volt. Senkit nem zavart.

Szerintem a 2 hónapos nagyon pici, elvész mindenben, amiben magadra kötöd, talán azért furcsállják mások, nem tudom.

2015. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
egyébként a nénikét nem értem főleg...ha a gyerek aludt benne békésen, akkor nyilván kényelmes neki...akkor miért kételkedik...ha meg üvöltött benne akkor meg nyilván nem kényelmes...de gondolom akkor meg nem hordoznád.
2015. okt. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látszik, mi lakunk rossz helyen :-/ Pest, külváros. Volt már hogy gúnyosan kérdezték, kutyát hordozok e, hogy rám van kötve...pedig rendesen kötöm meg, a gyerek pedig jól érzi magát, köszöni.
2015. okt. 21. 19:59
 7/25 anonim ***** válasza:
80%
Mindezt 2 hónap alatt, fura...mások évek alatt se gyűjtenek be ennyit.
2015. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%

Én sem kaptam soha negatív beszólást, pedig mi csak úgy mentünk sétálni, mert a babakocsiban üvöltött.

Ne foglalkozz velük! A babának jó, neked jó, akkor meg tojd le és hordozd emelt fővel, és élvezd a sétákat! ;)

2015. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%
Vigyázz, te is le leszel pontozva, ha nem szóltak be. :)
2015. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

Sosem hordoztam (kettőt egyszerre nem lehet), így nem szóltak be. Kaptam helyette olyat, hogy ikerkocsival nem kellene metróra szállni, mert sok helyet foglal.

Én egyszer tettem megjegyzést hordozós anyukának. Volt vagy 40 fok, olyan 4 hónapos forma baba volt a csajra kötve. Mindkettejükről szakadt a víz, a kicsinek vörös volt a feje,szemlátomást nem érezte magát komfortosan. Kérdeztem a nőtől, hogy nem fél, hogy a baba hőgutát kap? Erre kioktatott a kötődő nevelésről, az anya közelségének fontosságáról, meg arról, hogy milyen gáz, hogy az enyémek babakocsiban vannak. Nem volt hosszú csevej, otthagytam a francba.

Lehet, hogy az a gond, hogy sok hordozós anyuka nagyon szélsőséges, és egy idő után azok is kapnak megjegyzéseket, akik tök normálisak.

2015. okt. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!