Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is beszólogatnak...

Nektek is beszólogatnak idegenek a hordozás miatt?

Figyelt kérdés
Én nagyon békés természetű vagyok, de már teljesen kiakasztanak. 2 hónapos babámat kint gyakran rugalmas kendőben járunk-kelünk. Szinte nincs olyan alkalom, hogy egy ne szólna be egy idegen az utcán, vagy buszon. Jobb esetben csak megkérdezi a jóakaró nénike a buszon, hogy nem e kényelmetlen így szegény picinek. Ilyenkor kedvesen felvilágosítom, hogy az ortopédus javaslatára hordozom, mert kicsit kötött a csípője és jót tesz neki a terpesz. De van mikor bunkóznak. Ma teljesen kiakadtam. Ment el mellettem két negyven körüli nő és azt hallom"Miért kell azt a gyereket magadra kötözni, mint valami idiótának?" Direkt oda se néztem, erre direkt hangosan szólt a barátnőjének,hogy"Úgy tesz ez a hülye, mintha nem hallana!". Megjegyzem normálisan kinéző ápolt nők voltak. Csak engem találnak meg mindig, vagy másokat is hülyének néznek a hordozás miatt?? Úgy szerettem először, a babám is szereti, de már rossz érzéssel megyünk el itthonról emiatt. Megszólnak, de minimum úgy néznek mint a véres húsra.

2015. okt. 21. 18:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáteszek, h azért kezdtem el hordozni, mert nem maradt el babakocsiban. Nekem nagy hiányérzetet okoz, h kimaradt a kisbabás korszakból a babakocsi tologatás, főleg úgy, h megvehettem az álomkocsit. Ez van.
2015. okt. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Én is hordozom a kisebbik lányom, most már SSC-ben a hátamon. Előtte volt mei-tai és rugalmas is. Soha senki nem szólt be, pedig a szüleim falun laknak, mi meg nagyvárosban. Úgyhogy elég sokféle emberrel találkoztunk.
2015. okt. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy annyira ráparáztam, hogy már bevonzom az ilyeneket:-) Durva beszólás csak 3 volt egyébként, a többi ez az érdeklődés, hogy nem rossz a babának, nem fullad meg?stb. Csepelen lakunk, mondjuk akadnak itt fura emberek.
2015. okt. 22. 09:40
 24/25 anonim ***** válasza:
17 hónapja hordozom a fiam, még sosem kaptam negatív beszólást. Budapest (se nem belváros se nem külváros :-D pöttyös utca környéke).
2015. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nekem is be szoktak szólni, de már a második gyereknél magasról tojok rá :-D Azért mert ők agyhalottak, neked nem kell magadra venni a dolgot ;-) Úgy teszel, ahogyan a gyerekednek és neked IS a legkényelmesebb, és kész. Nem kell magyarázkodni sem, ha megkérdezik, hogy nem kényelmetlen-e, nem nehéz cipelni, nem akar-e már sétálni az a gyerek, stb, akkor csak annyi a válasz mosolyogva, hogy "nem."

Tőlem egy néni azt kérdezte, hogy "miért kell úgy megfeszíteni(!!! :-D ) azt a gyereket?!?!" Erre én: "Mert Jézuskának készül." Itt bekapcsolt a néninél a nullás üzemmőd, és volt időm megúszni a további elmés kérdéseket :-D

Általában az tesz ilyen megjegyzést, akinek lila gőze nincs a hordozásról, és annyira primitív, hogy nem is akar rőla megtudni semmit sem. így fölösleges velük tőmondatoknál nagyobb kiterjedésben kommunikálni...

Egyébként ne aggódj, mindenki kap megjegyzéseket vadidegen emberektől, hogy miért nincs a gyereken sakpa, zokni, hogy miért ül babakocsiban, hogy miért háttal ül, hogy miért ez, miért az, miért nem amúgy. Ha kisgyerekes vagy, akkor meg kell szoknod, hogy mindenki (értsd bárki) bele akar majd szólni abba, hogy mit és hogyan csinálj. A te dolgod annyi, hogy lesz@rod, és úgy csinálod, ahogy nektek jó, hiszen a te gyereked... ;-)

2015. okt. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!