Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két és fél hónapos pici...

Két és fél hónapos pici babával menntek temetőbe?

Figyelt kérdés
Temetőbe szeretnénk menni,két és fél hónapos pici babával.Nem vagyok babonás,de valakitől azt hallottam hogy ilyen pici babát még ne vigyek temetőbe.Miért,azt nem magyarázta meg.Szerintetek?? (Lehet azért mert úgy nehezebb meggyújtani a mécsest,ha közbe fogom a picit.)
2015. okt. 22. 18:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Nem.
2015. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Ebből a szempontból semmi különbség nincs a temető és a városi park között.

A babát meg nem kell folyamatosan fogni, elvan a babakocsiba, vagy a hordozóba.

2015. okt. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Csak babona. Az enyém 3 hetesen volt temetőben, mert dolgunk volt ott :D
2015. okt. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Mi tavaly 3,5 hónaposan vittük temetőbe, elvolt a hordozóban. Neki csak annyiban volt másabb, hogy egyébként séta alkalmával mózesben szokott lenni.
2015. okt. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Babona miatt mondták, szoktak mondani ilyesmiket. :)

Mi vittük, szeptemberi a kicsi, a nagy júliusi, apukámhoz mindig megyünk októberben. Igen, nincs különbség a park és a temető között, fogd fel sétának.

2015. okt. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Mi vittük kicsit több, mint 2 hónaposan.

Otthon megszoptattam, a babakocsiban altattuk el és úgy mentünk. Igaz, nem novemberben, hanem nyáron. (Nagymamámat mindig a születésnapján látogatom meg)

2015. okt. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
Felenk az a babona, amig nem kereszteltek meg a gyereket, addig nem szabad temetőbe vinni.
2015. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Augusztusban született a kislányom, gyertyát gyújtani már kivittem Mindenszentekkor. Simán aludt a babakocsiban.
2015. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Anyák napja alkalmából vittem ki először, akkor volt 1,5 hónapos. Úgy éreztem, muszáj kimennem, hiszen anyukám is és nagymamám is ott nyugszanak, mégiscsak Anyák napja volt. Szerencsére a pótanyukám elkísért, mert kislányom nem arról volt híres, hogy simán el van a babakocsiban. Aztán később már a férjemmel mentem a nyáron néhányszor locsolni, de a babával kint maradtunk az autóban (egyikünk). Halottak napja előtt is kisétáltunk rendbe tenni a sírokat. Hogy halottak napján voltam-e kint, nem emlékszem. Lehet, hogy nem, és csak a férjem szaladt ki gyertyát gyújtani. Ott van amúgy szinte az egész volt családom, öcsém is, nagyszüleim is. Sokáig nem mentem ki, csak most anyák napján. A kislányom már 1 évesen egész jól el volt a babakocsiban. Elnéztem Őt, ahogy a sírok közt üldögélt a babakocsiban. Csupa ragyogás volt az a gyönyörű kis pofija és azt mondtam magamnak, ezt a gyereket én többé ide nem hozom. Azóta nem voltam a temetőben. Az én kislányom 1 éves korára többet járt a temetőben, mint én az életem első 20 évében. Nem érdekel, ha megeszi a sírokat a gaz, ha összedőlnek a sírok, az én kisbabám nem fog többé halottak közt üldögélni. Férjem volt kint néhányszor helyettem. A gyereket nem viszem. Nem tudom, halottak napján kimegyek-e. Ha igen, akkor a gyerek nélkül egyedül. Most már el van az apjával. Tavaly még túl pici volt, hogy nélkülem legyen. Apám sose vitte túlzásba a sírgondozást, még akkor se, amikor éveken át munka nélkül itthon üldögélt. Mindig én gondoztam a sírokat. Most a barátnőjével feltöltötték földdel anyukámék sírját, mert nagyon be volt süppedve. Mondtam nekik, sódert öntsenek bele, mert unom, egyszerűen unom a temetőbe mászkálást.
2015. okt. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
27%
Ha nagyobb lesz a kislányom, akkor pláne nem fogom temetőbe vinni. Szeretném ha minél később szembesülne nehéz kérdésekkel. Én a mai napig emlékszem arra, amikor gyerekként megtudtam, hogy van halál és az anyukám is meg fog halni. De a legnagyobb ok, hogy a temető gyerekekre veszélyes. Egy időben tele volt a híradó azzal, hogy itt is, ott is rádőlt kisgyerekre sírtábla. Tele van rozoga sírokkal a temető, a nehéz betonvázák már nincsenek rögzítve, bármelyik simán rádőlhet egy ott ugrabugráló kisgyerekre.
2015. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!