Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő elleni oltást Ti...

Bárányhimlő elleni oltást Ti beadattátok a gyereketeknek? Miért/miért nem? Ha igen, mennyi idős volt?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok, így kíváncsi vagyok más véleményére is.

Az én fiam 15 hónapos.



2015. nov. 4. 11:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%
Beadattam félve a szövődményektől,28 hónaposan. A doktornőnk is javasolta,de nem 2 oltást,csak egyet.
2015. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem adattam be, egyszerűen azért mert nem. Van véleményem róla és döntse el mindenki magának.
2015. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
50%

3 gyermekünk van, mindegyiknek beadattam, vagyis a pici ebben a hónapban kapja a 2. adagot.

Kisfiam ovikezdés előtt, majdnem 3 évesen, nagyobbik kislányom szintén ovikezdés előtt, akkor múlt 3 éves. A kicsi 2 évesen kapta az első adagot.

Mi több ok miatt is a beadatás mellett döntöttünk. Első, és legfontosabb, hogy az ismeretségi körben egy 5 hónapos baba majdnem belehalt a bárányhimlőbe, amit a tesójától kapott el. A második, hogy keresztfiunk kisiskolásként esett át rajta, és most 20 évesen is magán viseli az elkapart hólyagok nyomait. Illetve nekünk a doktornőnk ajánlotta, mert gyermekeimnek van alapbetegsége, és ha lehet, akkor legalább ezt védjük ki. Egyiküknél sem volt semmi gond az oltással. Akkor örültem a legjobban a védettségüknek, amikor a legkisebb, koraszülött gyermekünkkel több hét után hazajöttünk a kórházból, az oviban pedig tombolt a járvány. Nem voltam teljesen nyugodt így sem, mert mi van ha mégis, .... de ha a nagyok nincsenek oltva, nem tudom mit csináltunk volna.

2015. nov. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%

Én még egyenlőre nem adattam be, 2,5 éves a lányom.


Én azt hallottam, hogy 20 évre véd az oltás. Tehát ha beadatod a 2 évesednek, akkor kb 22 évesen megint védtelen lesz, tehát egyből felnőttként fogja elkapni (ami sokkal veszélyesebb) vagy pedig újra oltathatja magát megint 20 évre. Erről mit tudtok?

2015. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
59%

Beadattam, másfél éves, és már mindkét vakcinát megkapta. Sok helyen, több orvostól, védőnőtől kértem tanácsot, és a számomra megbízható emberek javasolták a beadatását. Eleinte én is azon a véleményen voltam, jobb, ha átesik rajta, egész életében védve lesz, de már nem ugyanarról a vírusról beszélünk, mint 30 éve. (Én voltam bárányhimlős, van hegem az arcomon, de nem zavar)

Nem is a hegektől tartok, hanem a szövődményektől, amik nagyon durva lefolyásúak lehetnek. A vakcina beadása mellett is simán el lehet kapni a bárányhimlőt, de koránt sem annyira agresszív lefolyású (lenne), mint a vakcina beadatása nélkül, és a szövődményeknek sem lenne esélyük... Az MMR oltással egy időben kapta meg, nem okozott semmi problémát.


Nem minden ajánlott oltást adattunk be, de ezt igen.


Én is úgy tudom, hogy 20 évig "érvényes", de addig ugye elkaphatja. Egy vérvételből már meg lehet mondani, hogy elkapta-e (ha esetleg nem volt tünete, háziorvostól kérdeztem)

2015. nov. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
31%

Mindenkepp beadatom. 2 éves múlt.

Aki a 6 hónapos gyermek bénulását írta, kicsit füllentett.

Hiszen 1 éves kor alatt NEM adható be az oltás!

Tudom, mert a párom gyermekorvos!

2015. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
48%

Bocsánat, rosszul olvastam! 6 hónapot olvastam, azt nem, hogy annyira bénult le!


Sajnos olyan szövődményei vannak a b.himlőnek, hogy az oltás mellett döntöttem.

Ez már nem az ami régen volt!

2015. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg választ!

Én szívem szerint kerülném az oltást pont azért, amit többen írtak, hogy viszonylag új vakcináról van szó, és az orvosunk se erőlteti a dolgot, (az meg, hogy csak x ideig véd, nem is tudtam), de ha meg arra gondolok, hogy az én szervezetem hogy reagált anno a himlőre, és esetleg ezt a hajlamot örökölte a fiam, (ha ez a hajlam örökölhető?) akkor pedig a beadatás felé billen a mérlegem... (bár nem maradtam heges, de két hét kín volt, és szó szerint mindenhol kijött, tehát fül, nyelv, orr, de még nemiszerven is, így a wc-zés a poklok pokla volt, nem volt egy négyzetcenti tiszta hely a testemen, 10 éves voltam.)

Hajjaj... De nehéz dönteni, hisz mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, de vajon melyik választás a legjobb...?

2015. nov. 4. 19:50
 19/25 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es!

Azt nem tudod, hogy vajon miért csak egy oltást javasolt a doktornő?

2015. nov. 4. 19:52
 20/25 anonim ***** válasza:
A mi doktornőnk azt mondta, hogy nem lehet tudni, meddig véd az oltás, mivel viszonylag új vakcina, így nincsenek hosszú távú megfigyelések róla. Az biztos, hogy 20 évig, de az is benne van a pakliban, hogy az oltottak élete végéig.
2015. nov. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!