Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő elleni oltást Ti...

Bárányhimlő elleni oltást Ti beadattátok a gyereketeknek? Miért/miért nem? Ha igen, mennyi idős volt?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok, így kíváncsi vagyok más véleményére is.

Az én fiam 15 hónapos.



2015. nov. 4. 11:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
En beadattam. 20 hos a kislanyom, a szovodmenyek miatt, fel oldali suketseg, vaksag, agyvelugyulladas, idegrendszeri problemak. En hallottam olyanrol ,aki baranyhimlo utan fel evig fekudt, mert ugy szedult, szegeny kisfiunak serult a halloidege. En mindenkepp javaslom. 20 ev utan meg nezetni kell egy ellenanyag szintet, hogy van e vedettsege es aszerint ujraoltabni, nem nagy dolog, de valoszinu a ket oltas eleg lesz..
2015. nov. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Azzal indokolta,hogy 1 oltás kb.93%-os biztonságot ad,a 2 kb.97%-ot. Tehát ha kettőt ad, az sem 100 %-os védelem. Azt javasolta,hogy 20 évesen,vagy gyermekvállalás előtt újra oltassa magát.
2015. nov. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

és az is benne van h simán átesel még egyszer a bárányhimlőn még akkor is ha elvileg "védve" vagy

erre meg nálunk volt esett az oviban - tiszta pötty volt a beoltott gyerek - ellenben az én gyerekeimmel akik alig 10 pöttyel megúszták a dolgot


am meg ha nem tudnátok a rendes fertőzés az csak tényleges védelmet ! és a vírus utána alszik benned de simán kitörhet később pl övsömörként !

2015. nov. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy ha elkapja az ad csak teljes védelmet. Ha jól tudom az oltás az övsömörre nézve is jó.
2015. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
32%

Ne adasd be! Sok a városi legenda. :)

A magyar kötelező védőoltások száma világviszonylatban is nagyon sok! Magyarországon bárányhimlőben ha nem volt oltott valaki még nem halt meg! Ja és lebénulni sem ebben szoktak hanem egyéb szövődményekben amik plusszban társulnak hozzá! Javaslom az amerikai járványügyi hiv. tanulmányát! Érdekfeszítő olvasmány! Kötelezőket sem javaslom mindet! De persze ez szuverén vélemény! Elgondolkodtató a szomszédainknál miért nincs ennyi kötelező védőoltás?!

2015. nov. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!