Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermeknek lehet 2 keresztszül...

Gyermeknek lehet 2 keresztszülője (2 család)? Hogy illik felkérni a családot erre a posztra? (hagyomány szerint esetleg) Ha én nem akarok másnak a keresztanyukája lenni hogy utasíthatom vissza finoman?

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak a keresztanyjának és a keresztapjának semmi köze egymáshoz, mással házasok. Ez nem gond.

Azt nem tudom, van-e szabály/hagyomány a felkérésre, mi egyszerűen megkérdeztük,hogy elvállalnák-e.

A visszautasítás: határozottan, de kedvesen, esetleg indoklással együtt.

2010. márc. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az nem szokás, hogy egyszerre két család legyen.Úgy kellett választanunk, hogy egy házaspár keresztelhessen.Egyszerűen megkérdeztem, hogy elvállalnák-e.

Visszautasítani?Elég nehéz ügy.Ha mondjuk már vagytok keresztszülők, akkor mondjátok, hogy Ti csak annak az egy babának a keresztszülei szeretnétek lenni.Ha ez nem áll fenn, akkor ezen sokat gondolkozhattok, nehogy megsértsétek vele őket.

2010. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a szitu, hogy kisfiamnak természetes, hogy a testvérem meg a férje lesz a keresztszülei, de van egy nagyon jó barátunk(férj&feleség)akik nagyon szeretik Kisbabánkat és pót nagyszüleinek hívják magukat, de ezzel a gesztussal,hogy legyenek ők is a keresztszülei szeretném bevenni őket hivatalosan a családunkba! Szerintetek?

Szeretném ajándék keretében felkérni, de nem tudom hogyan. Szép képeslap, amibe fiam képe van, meg üveg pezsgő, bonbon és úgy felkérni..esetleg a képeslapra írjam rá, hogy ezért és ezért szeretném, hogy ők is keresztszülők legyenek???

Másik: párom nincs megkeresztelve, így lehet keresztapa? Én meg nem vagyok olyan jóba sógornőmmel. Szerintetek?

2010. márc. 19. 09:54
 4/7 A kérdező kommentje:
Mármint nekünk természetes, hogy a fiúnknak ők lesznek az első számú keresztszülei! Bocsika. :)
2010. márc. 19. 09:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég kacifántos..

Ha a férjed nincs megkeresztelve akkor nem fogadja el a templom keresztszülőnek.Legalábbis nálunk így volt.

Mi házaspárt kértünk fel keresztszülőknek mindkét gyerekemnél.A fiamnak az öcsém és a sógornőm lett,a lányomnak most lesz a keresztelője.Neki a nővéremet és a férjét választottuk,bár a sógoromat nem igazán szívlelem:(

De a nővérem a fontos és ő lesz a keresztanya így csatolmányként megkapjuk a férjét...

2010. márc. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy gondolom, hogy a templom nem engedi, hogy "pogány" legyen a keresztszülő, bár összeházasodtunk templomban,de engedéllyel, hogy keresztény és nem keresztény házasságot köthettünk.

Én úgy szeretném igazából, hogy a nővérem és barátnőm együttesen legyen a keresztanyja a fiamnak és férjeik a keresztapák!! Ez lehet??

2010. márc. 19. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet.Nővérem lelkész,most lesz a lánya keresztelője,és ők is két -két keresztszülőt kértek fel.(két házaspárt)
2010. márc. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!