Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik el a kislányo...

Miért nem alszik el a kislányom időben este?

Figyelt kérdés

Hat hónapos, de bármit csinálok este 11 óra előtt nem alszik el.

Kipróbáltam már mindent, később fürdetni, előbb fürdetni. Reggel előbb felkelteni, délután 5 óra után nem hagyom aludni.

A dokink se tud semmit mondani, csak hogy majd kinövi.

Valakinek volt ilyen tapasztalata?


2015. nov. 23. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22 hónaposom még mindig későn alvó, szerintem ilyen típus, ő bagolyka, pocakban is mindig este-éjszaka élénkült fel. Én igazodom hozzá. Majd ha ovis lesz átállítjuk valahogy.
2015. nov. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lehet délután alszik sokat. Az 5-ig nekem soknak tűnik, ha utána azt szeretnéd, hogy legkésőbb 8-9 fele aludni menjen. Persze vannak gyerekek, akik igénylik, de a te kicsid ezek szerint nem :)


Reggel mikor kel?


Egy átlagos baba ilyen korban 7-8 között kel, és délelőtt és délután is alszik fél-1 órát etetés után. Esetleg elhagyhatnád a délelőtti alvást és délután kezdhetnétek korábban?


De az is lehet, hogy sokat altatod. Sok szülő hagyja a gyermekét ilyenkor 2-3 órákat is aludni, amire igazából nincs igénye, és csak az esti nyűgösséget növeli.


Persze nem egy napról a másikra, hanem fokozatosan!


Egy ekkorka picinek 14 óra alvásigénye van egy nap, számold ki, hogy a tied mennyit alszik éjszaka + délután és ezt oszd fel kisebb szakaszokra napközben + egy hoszabb szakaszra éjszaka. A leggyakoribb hiba tényleg a túl hosszú délutáni alvás.

2015. nov. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Reggel 8-ig alszik, 11-ig fent van. Akkor alszik egy órát.

Déltől 3-ig megint fen van, majd 4 fél 5ig alszik.

Azután este 7kor megyünk fürdeni.

Az éjszakát átalussza.

2015. nov. 23. 19:38
 4/13 anonim ***** válasza:
És mennyit vagytok kint a friss levegőn egy nap?
2015. nov. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Vagy délelőtt vagy délután 1-1,5 órát mikor fent van.
2015. nov. 23. 19:45
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem pont túl kevésnek tűnik az alvása. Az én kisfiam, ha nagyon fáradt, akkor nem tud aludni. Ezért 15 hónaposan még mindig napi 2 alvása van (illetve épp most kezdi elhagyni a délelőttit).

Én azt javaslom, hogy délelőtt mikor álmosnak látod fektesd le, aztán délután az ebédet próbáld úgy tolni, hogy utána hamar le tudd fektetni. 2-fél 3 körül. Ha annyira nem füllik hozzá a foga, akkor babakocsiban, a friss levegőn biztos elpilledni. Hagy aludjon legalább 2 órát. Utána jól kifárasztani.

Este mindig ugyanazzal a szertartással ráhangolni az alvásra. Nálunk ez azt jelenti, hogy 16:45 körül uzsonna, aztán aktív játék, de lihegjen, izzadjon.

Aztán 18:00 körül fürdés, ott már egy kicsit relaxálós, utána akár egy masszázs (ez nálunk sosem ment, de talán nálatok bejön) aztán fürdés után pelus, öltözés, ölemben ülve könyv nézés, vagy mese. Aztán megkapja a vacsit 18:45 körül. Ekkor már beleásít. 19:00 kor elviszem aludni. Néha 10 perc, néha 1 óra, de már nem kapcsolunk villanyt, csak suttogok neki és csak ha muszáj, akkor szólok.

És ami fontos, bármit kezdesz is változtatni, azt következetesen és nagyon türelmesen. Lehet, hogy hetekbe is telik, míg sikerül, de ha elkezded, akkor mindig ugyanúgy.

Én mikor elkezdtem ezt a dolgot, mert már nagyon rosszak voltak az éjszakáink, akkor ügyeltem arra, hogy abban a pár hétben, amíg hozzászokik, ne legyen megzavarva a rend. Ne menjünk vendégségbe úgy, hogy ütközzön az esti rituáléval, hozzánk se jöjjön olyan, aki miatt ez borulna.

Sok sikert.

2015. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tényleg pont fordítva van, túl keveset alszik akkor...


Akkor másban lesz a hiba, bár a délutáni altatást kicsit későinek tartom, de érthető, ha ilyen későn kel.


Amit írtál, 1,5 óra nagyon kevés a friss levegőn, aktív programnak, ennél jóval többet kellene aktívan játszani vele, akkor talán jobban elfáradna.


Ha neked nincs annyi energiád, akkor javaslom a babaprogramokat :)

2015. nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Már ezeket is próbáltam.

Egyáltalán nem nyűgös napközben.

Ha próbálom elaltatni nem alszik el. Mikor ő úgy érzi, hogy álmos akkor elkezd nyafogni akkor lefektetem és alszik.

Ha kint vagyunk a levegőn sem alszik, hanem csak nézelődik.

Jelenleg egy fél éves babával nem tudok semmi más programot kitalálni a sétáláson kívül (mármint kint a levegőn). Itt a városba héfőként megyünk babafoglalkozásra, de itt ki is fújtak a baba programok.

2015. nov. 23. 20:08
 9/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, most néztem meg, az 5-7 hónapos gyerek nappali alvásigénye általában 2x 30-90 perc. Éjjel 10-12 óra alvást igényel és az ébrenlétek hossza 2,5-3 óra.

Még az jutott eszembe, hogy ha máshogy nem, akkor legalább hosszú babakocsizásokkal fáraszd délután, a csípős friss levegő, meg az a rengeteg új inger, ami az utcán éri, jól el fogja fárasztani és könnyebben alszik el este.

2015. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Babaúszás, vagy csak simán fürdő?
2015. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!